فرزند روستای دهداری دشتی، سرپرست فرمانداری کنگان

با انتصاب سالاری استاندار بوشهر،عباس جمشیدی به عنوان سرپرست فرمانداری کنگان منصوب شدند.

جناب عباس جمشیدی که خود را بیش از نه سال  به دلایلی معلوم دور از اتمسفر حاکم بر حوزه اداری نگه داشته بود با بازگشتش  روزهای روشنی را برای شهرستان کنگان و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید نوید می دهد.

بد نیست بدانیم جمشیدی متولد روستای دهداری دشتیٰ،دانش آموخته کارشناس ارشد حقوق،برادر شهیدان اسماعیل و کریم جمشیدی،برادر سردار پاسدار علی جمشیدی(نماینده ندسا و استاد دانشگاه در دانشگاه امام حسین(ع) تهران،دایی رضا جمشیدی(مدیر کل سابق ورزش و جوانان استان)،استاد مدعو دانشگاه خلیج فارس می باشد و سابقه بخشدار مرکزی دشتیٰ،معاونت فرمانداری دشتی وکارشناس اموراجتماعی استانداری بوشهر را درکارنامه درخشان خود دارد.

بی اغراق نگارنده هرچه از ایشان شنیده ام به نیکی بوده خاصه در زمان تصدی معاونت فرمانداری دشتی که منشا خیرات بزرگی بودند که دانشگاه پیام نور خورموج را می توان یکی از آن کارها  نام برد.

وبلاگ دشتی ها با افتخار ضمن تبریک این انتصاب شایسته به ایشان و دهداری های عزیز آرزومند موفقیت یکان یکان دشتی ها در این گیتی هستیم.

تصاویری از آیین معارفه

در آئینی که امروز در بندرکنگان با حضور پورعلی مطلق مدیر کل دفتر انتخبات وزارت کشور استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان استان بوشهر و شهرستان کنگان، عباس جمشیدی به عنوان سرپرست فرمانداری کنگان معرفی شد.

 

بارش سیلابی در دشتی

روشنی غرتاق های شب پاییزی

گرچه روشنی روز رخت بر بسته بود اما بواسطه غرتراق های ناشی از ورود سامانه بارشی شب آذری روشنی را سپری کردیم دیشب ،شبی که همه را یادآورد سیل سال شصت و پنج را که آنهم در ده آذر رخ داده بود اما این بار شاید بواسطه بارش کمتر نبود سد کذایی و چاره اندیشی های معمول و البت بالاتر از همه لطف حق میزان رکورد ب مراتب کمتر از آن بود هرچند این کمتری باعث نشد اختلال ایجاد نکند در قطعی برق و آب و برخی راه های مواصلاتی شهرستان و خساراتی را ب بار نیاورد و یا حیاط خانه ها را تبدیل به استخر خدایی نکند و از در و پنجره آب نفوذ نکند و یا رپ رپ کوبیدن تگرگ یا همان تغرک خودمان شبی سراسر متفاوت و تاریخی را رقم نزند!!

دره آمد...

دوش  بار دیگر و در کنار هم به تماشای دره های ولاتمان برویم با پاچه های ورکشیده با صدای شلپ شلپ کفش و دمپایی با چتر یا گونی برسر با کاپشن ، با کلاه با چراغ قوه و...همه با اینکه نفوذ باران را به عینه در اتاق های خود دیده بودند و حیاطشان زیر آب ...لحظات بارش را دریافته بودند و به تماشای بارش و دره آمده بودند...

تماس های دلی...

تماس ها سیر صعودی یافته بود از برای کسب احولات و اوضاع حاکم بر خانه و زندگی هم از اینکه خانه تان نم کرده میزان نفوذ آب چقدر بوده و...

پدری برای پسر دانشجوی دور از دیارش از شدت بارش و طوفان سهمگینش گفت..

 پسری از حال مادرش پرسید و خانه اندود نشده امسالش...

برادری از برادرش بارش ولاتش  و چشم انداز سال زراعی می پرسید..

مدیری پیگیر وضعیت حوزه کاری خود بود..

شب خاطره بازی کودکانه

دیشب شب خاطره بازی کودکانه نیز بود با رفتن برق...و یاد همه شب های برق رفته زندگی  دهه شصت و هفتاد..و آن مشق های نانوشته و بهانه های فردا و آرزوی دلی تعطیلی فردای مدرسه و...کورمال کورمال پی کبریتی ازبرای روشن کردن آتش چاله و یافت فانوسی در گوشه ناخوانده خانه...

میزان بارش های موثق

طبق آمار اداره هواشناسی استان بوشهر تا ساعت شش و سی دقیقه صبح امروز میزان بارش سامانه بارشی اخیر بدین ترتیب بوده است:

بندر دیلم 143

بندر گناوه 193

خورموج 93

تنگ ارم 78

جم 69

کنگان 65

بندر ریگ 64

اهرم

جزیره خارگ 47

برازجان و بندر دیر 42

بندر بوشهر 35

و عسلویه هم 32 میلیمتر بارش داشته اند بحمدالله

درضمن بد نیست بدانیم حداکثر رعت باد گزارش شده در استان نیز از بندر بوشهر با سرعت 130 کیلومتر در ساعت رکورد شده و در نقاط استان نیز سرعت به 60 تا 80 کیلومتر در ساعت به صورت لحظه ای  رسیده است.

تکمیلی

+ طبق خبرهای رسیده راه جاده ای پانزده روستای دشتی که بر اثر بارش دیشب قطع شده بود با کمک اداره راه و ترابری شهرستان و کارکنان ساعی راهداری وصل شده است.در ضمن عمده خسارات گزارش شده در بخش کشاورزی خاصه به گوجه کاران بوده که در حال بررسی هستند کارشناسان مربوط تا میزان دقیق خسارت را علام کنند در مورد برق رسانی نیز کارکنان برق دشتی خالصانه و در اسرع وقت برق را به خطوط بازگرداند علی رغم سقوط چندین پایه برق در شهرستان تنها نمود ممکن در خورموج از این بارش سیلابی خرابی نمایشگاه اتومبیل کدخدایی در تقاطع بلوار بسیج و خیابان محمد خان دشتی بود که بواسطه آنکه با آتش سوزی همراه بود شباهنگام آتش نشان خورموجی آنرامهار کردند.

+بد نیست بدانیم بارش اخیر که حاصل دست به دست دادن دوسامانه بارشی یعنی مدیترانه ای و سودانی در منطقه بود عمرش ب پایان رسید و طی روزهای آتی شاهد مه صبحگاهی خواهیم تا آخر هفته از همین رو احتیاط ممکنه در رانندگی های صبح بسیار ضروری خواهد بود.

 فعالیت بیمارستان صحرایی دشتی  تا پایان امسال در زیارت ساحلی
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرگفت: بیمارستان صحرایی که از سوی مجمع خیرین نوآوران سلامت تهران که از اول آذر امسال در روستای 'زیارت ساحلی' شهرستان دشتی این استان فعال شده به مدت 120 روز و تا پایان سال جاری دراین منطقه برپاست.
دکتر علیرضا رییسی روز دوشنبه درجمع پزشکان و کادردرمانی این بیمارستان صحرایی افزود: پیش بینی می شود دراین مدت بیش از15 هزار نفر از خدمات ویزیت، درمان و عمل جراحی رایگان در زمنیه بیماری چشمی و دندانیزشکی در این بیمارستان بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: اولویت درمان دراین بیمارستان صحرایی با روستاییان وافراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی واقشار کم درآمد درشهرستان های دشتی، تنگستان و دیر است.

رییسی ادامه داد: درسال های اخیر خیرین سلامت فعالیت های بسیار ارزشمندی دراستان بوشهر داشته اند که باعث رضایت مندی مردم محروم و کم درآمد این استان و کمک خوبی به مجموعه کادر درمانی استان است.

وی یادآورشد: همه خدمات درمانی انجام شده دربیمارستان صحرایی زیارت ساحلی شامل ویزیت، معاینه وغربال گری و انجام خدمات پزشکی مانند عکسبرداری، آزمایشگاه، تهیه دارو تجهیزات مورد نیاز بیماران واعمال جراحی چشمی و خدمات ترمیمی دندانپزشکی رایگان است.

فرمانداردشتی گفت: دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به بخش بهداشت ودرمان وکاهش هزینه مردم دارد.

غلامرضا مهرجو افزود: یکی از موفق ترین برنامه های دولت تدبیر وامید برای کاهش هزنیه های مردم و برطرف کردن دغدغه بیماران برای تامین هزینه های درمانی اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده است.

مهرجو اضافه کرد: اجرای این طرح سبب رضایت مندی مردم، کاهش شدید هزینه ها و بهبود و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در کشور و بویژه درمناطق محروم و کمترتوسعه یافته شده است.

فرمانداردشتی ازدست اندرکاران مجمع خیریه نوآوران سلامت تهران در راه اندازی بیمارستان صحرایی در زیارت ساحلی این شهرستان تقدیر کرد و گفت: این اقدام خیرخواهانه و نیکوکاری پزشکان متخصص در این منطقه محروم و دور افتاده در استان بوشهر بسیارارزشمند وجاودانی برای آنان است.

خبرهایی از جنس ورزش 
فرماندار دشتی گفت: 15 میلیارد ریال برای تکمیل شش سالن ورزشی در دست اجرای دراین شهرستان اختصاص یافته است.

غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه درجمع مسوولان ورزشی شهرستان دشتی گفت: دولت توجه ویژه ای به تامین اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی دارد و امسال اعبتارات این بخش رشد بسیارخوبی داشته است.

وی اضافه کرد: تاکنون برای اجرای این شش سالن ورزشی در روستاهای باغان، درازی، گنخک، زیارت ساحلی، چاوشی و کلل 40 میلیارد ریال هزنیه شده است.

مهرجو ادامه داد: برای تکمیل وبهره برداری نهایی این سالن ها 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم ازسایر منابع اعتباری استانی و ملی تامین وهرچه زودتر به بهر برداری برسند.

فرمانداردشتی همچنین از تامین اعتبار برای تکمیل وتجهیز سالن ورزشی شهید مهدوی و ورزشگاه تختی شهر خورموج و احداث زمین چمن مصنوعی در روستاهای بالای یکهزار نفر جمعیت خبر داد.

/ 11 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تبادل لينک اتوماتيک

سايت تبادل لينک اتوماتيک براي افزايش بازديد شما... کاملا رايگان و تاثير گذار در افزايش بازديد...

بهترين فروشگاه ساز فايل

سلام وبلاگتو ديدم مطالب جالبي داشتي ما هم يه سايت راه انداختيم بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir با ثبت نام تو اين سايت يک فروشگاه رايگان به شما داده ميشه که ميتونيد فايل هاي کامپيوتريتون رو براي فروش داخلش بزاريد و از فروش نامحدود اين فايلها براي خودتون يه درآمد خوب داشته باشيد. چي؟؟؟؟؟ فايل نداريد؟؟؟؟؟ اشکال نداره در سايت ما فايل هاي کاربراي ديگه هم تو فروشگاه شما براي فروش گذاشته ميشه و شما از فروش هر کدوم ار فايل هاي کاربراي ديگه 35 % مبلغش رو دريافت ميکنيد.يعني شما حتي بدون داشتن فايل ميتونيد فقط با ثبت فروشگاه و تبليغ اون تو وبلاگتون از فروش فايل هاي کاربراي ديگه کسب درآمد کنيد ثبت نام رايگان و سادست. ضرر نميکني حتما يه بار امتحانش کن مطمئنم به کارت مياد. اگه سوالي داشتي اطلاعات تماس من نو سايت هست. مسعود خاکي- مدير ساسيت wada.ir

خان

بسیار عالی و لایق و تشکر از مدیر وبلاگ به خاطر درج خبرهایی به روز از دیار دشتی و مردان دشتی

مرتضی مقاتلی

سلام *** وابـــستگي غدغن ///// همـــراهي مجاز ///// دلبستگي با احـــتياط !!/////

دهداری دشتی

درود بر آقای جمشیدی،امید که در ارایه خدمت به مردم همانند گذشته موفق باشد.

زیارتی

بسیاربسیار زیبا

جواد

سلام خبر قهرمانی شاهین خورموج در سایت خود بزنی با تشکر

آموزش آنلاين رايگان

داشتم سايت هاي آموزشي رو سرچ مي کردم يک سايت آموزش آنلاين پيدا کردم که به نظرم جذاب اومد. توش کلي دوره هاي رايگان بود.لينکشو براتون گذاشتم. http://cetkaacademy.ir/ آموزش آنلاين رايگان