شهرداری شنبه رسما آغاز به کار کرد

فرماندار دشتی در این مراسم اظهار داشت: مردم شنبه مردمی ولایتمدار هستند و در تمام صحنه‌های انقلاب همیشه حضوری فعال داشته‌اند.
رضا جمشیدی افزود: نخستین سالن ورزشی از مصوبات سفر اول رئیس جمهور به استان بوشهر در این بخش افتتاح و به بهره‌برداری رسید و ما امروز به برکت نظام و انقلاب وتوجه دولت به مناطق محروم شاهد افتتاح شهرداری شنبه هستیم. 
شهردار شنبه نیز در این آیین گفت: در حال حاضر با 6 پرسنل کار خود را آغاز کرده‌ایم و قسمت‌های عمران و فنی، امور اداری، حسابداری و خدمات شهری فعال و راه اندازی شده است.
احمد خرم افزود: شهر شنبه دارای 520 خانوار با جمعیت 2 هزار و 577 نفر دارای هفت مرکز آموزشی، دو دبیرستان دخترانه و پسرانه، دو مدرسه راهنمایی پسرانه و دخترانه، دو مدرسه ابتدایی و یک مهدکودک، چهار مسجد و حسینیه، یک مرکز بهداشت و درمان با دو پزشک، آب و فاضلاب روستایی و چهار پایگاه مقاومت است.
غلامحسین محمدی‌نیا بخشدار شنبه نیز با بیان اینکه خدمت به مردم محروم یکی از افتخارات این نظام است، گفت: شهردار با شورا در طرح‌های عمرانی شهر با تعامل و همدلی و هم فکری داشته باشند وهمین تعامل برادری است که موجب پیشرفت شهر می‌شود.
صبح امروز همچنین کلنگ پروژه بلوار ورودی شهر شنبه نیز که به نام غدیر نام‌گذاری شده است به طول 400 متر دارای دو باند سواره‌رو 14 متری، دو پیاده‌رو شش متری و رفوژ وسط سه متری با پیش‌بینی اعتبار دو میلیارد ریال به زمین زده شد.
شهردار شنبه در این آیین گفت: در حال حاضر یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل مازاد درآمدهای سال 1388 و دو درصد نفت و گاز تامین شده و 500 میلیون ریال باقیمانده نیز در اوایل سال 1389 تامین اعتبار می‌شود.
احمد خرم گفت: این پروژه سهم بسیار زیادی در آبادانی و زیباسازی شهر شنبه خواهد داشت و نمای زیبایی به شهر می‌دهد.
شهردار شنبه اظهار داشت: این پروژه 11 هزار مترمکعب خاکریزی و یک‌هزار و600 متر جدول گذاری و بیش از 11 هزار مترمربع آسفالت‌ریزی می‌شود.
وی گفت: فاز اول آن شامل اجرای باندهای سواره روفوژ وسط است که کار اجرایی آن از اول بهمن ماه آغاز شده و در پایان فروردین ماه 1389 به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردار شنبه تصریح کرد: پیش بینی ما بر این است که با تامین اعتباری که در سال آینده داریم این بلوار را حدود 600 متر دیگر افزایش دهیم.

 

آغاز به‌کار ادارات مسکن و اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: در سال جاری مبلغ یک‌میلیارد و 300 میلیون تومان به مساجد استان بوشهر اختصاص یافته است.
حجت الاسلام عباس صداقت افزود: تعداد زیادی امامزاده در شهرستان دشتی وجود دارد که نیازمند ساماندهی است، لذا با افتتاح اداره شهرستان دشتی در اسرع وقت این امر محقق می‌شود.
وی با اشاره به وضعیت بیمه خادمان مساجد گفت: با توجه به تاکید دولت کریمه آقای احمدی‌نژاد ما بنا داریم از هر مسجد در استان بوشهر یک نفر از خادمان که زیر 50 سال هستند را بیمه کنیم.
صداقت با اشاره به جایگاه مسجد افزود: مسجد مکانی است که باید شرع و قانون در آن صورت گیرد.
همچنین در مراسم افتتاح و آغاز به‌کار ادارات مسکن و شهرسازی و اوقاف و امور خیریه، مسئولان استانی و شهرستانی، امام جمعه خورموج، فرماندار دشتی و مسئولان این شهرستان حضور داشتند.
بنا به همین گزارش رضا امینی به‌عنوان سرپرست اداره مسکن وشهرسازی و علی اکبر مداح به‌عنوان سرپرست اوقاف وامور خیریه شهرستان دشتی معرفی شدند و هر دو اداره در حال حاضر با سه نفر کار خود را آغاز کردند.
 
آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم بزرگراه دولت آباد به زیارت
مدیرکل راه وترابری استان بوشهر در این آیین گفت: طول محور این بزرگراه 10 کیلومتر، عرض محور 8/11 متر، تعداد ابنیه فنی 15دستگاه است و برای ساخت آن 2 میلیارد و 449 میلیون تومان هزینه می‌شود.
هاشم علیپور فاز با بیان اینکه مدت اجرای این طرح یکسال است، افزود: امیدواریم که این بزرگراه را هرچه سریع‌تر به آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس برسانیم.
وی گفت: در دهه مبارک فجر امسال 27 پروژه بزرگ در سطح استان بوشهر با اعتبار 24 میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر تصریح کرد: هدف اصلی ما این است که به این پروژه‌ها سرعت بیشتری بدهیم و هم اعتبارات پروژه‌ها را به حداکثر برسانیم.
علیپور گفت: مسیر 120کیلومتری روستای گزدراز، فقیه حسنان تا عالی شهر بوشهر که سه شهرستان دشتی، تنگستان و بوشهر را به هم متصل می‌کند در دست اجراست.
وی افزود: در این مسیر چند آب نما وجود دارد که باید به پل تبدیل شود و عرض راه را بزرگ‌تر کنیم.
فرمانداردشتی نیز اظهار داشت: بزرگراه دولت آباد یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی دشتی است و شهرستان را از بن بست نجات می‌دهد.
رضا جمشیدی افزود: در طول مسیر این بزرگراه 20 روستا با جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر واقع است.
جمشیدی گفت: با اتصال این بزرگراه به گمرگ و پارس شمالی تحول عظیمی در منطقه به وجود می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و اخیرا دهم توجه ویژه‌ای به تمام نقاط کشور شده و شهرستان دشتی نیز از آن بهره‌مند شده است.
فرمانداردشتی افزود: مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان در سال آینده برای سد باغان اختصاص یافته است.
وی گفت: طرح مطالعاتی دشت پلنگ نیز به اتمام رسیده که اگر پیگیری بیشتری صورت گیرد و آب را به دشت‌های شهرستان هدایت کنیم از خاک این منطقه طلا به‌دست می‌آید و اهمیت ویژه‌ای دارد.

بزرگ‌ترین سایت گلخانه جنوب کشور در شهر کاکی

استاندار بوشهر سه‌شنبه شب در آیین افتتاح فاز دو گلخانه‌ای کوثر کاکی دشتی ضمن تقدیر از جوانان دشتی در فعالیت چرخه اقتصادی اظهار داشت: برای توسعه فعالیت‌های این گلخانه مساعدت‌های لازم با کارآفرینان این سایت انجام می‌شود.
ابوطالب شفقت افزود: امیدواریم شاهد صنعتی کردن این کار توسط صنعتگران منطقه و استان بوشهر باشیم.
وی تصریح کرد: از گوجه فرنگی حداقل پنج یا شش محصول فرآوری شده مانند آب گوجه، سس گوجه، رب گوجه، پودر خشک شده گوجه و گوجه‌های خوراکی به عمل می‌آید.
مسئول ترویج و خدمات کشاورزی کاکی درگفتگو با خبرنگار فارس افزود: شرکت کوثر بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه تولید معصولات کشاورزی در کشور بوده و برای نخستین بار در سطح کشور دارای دستگاه هوشمند تولید بذر نشاء است.
حیدر دهقانی افزود: این شرکت موجبات اشتغال 120 نفر کارگر دائم و بالغ بر 250 نفر کارگر فصلی را فراهم کرده و با تولید سالانه حداقل 120میلیون قطعه نشاء و قریب به 10 هزار تن صیفی‌جات کشاورزی توانسته است بزرگ‌ترین سهم در بازار کشاورزی از آن خود کند.
وی گفت: مساحت نمایی طرح 250 هزار مترمربع بوده که 70 هزار مترمربع آن به بهره‌برداری رسیده است.
دهقانی افزود: کل میزان سرمایه‌گذاری آن 50 میلیارد ریال است که 30 میلیارد ریال این طرح اختصاص یافته و ظرفیت نشاء در هر دوره سه ماهه 70 میلیون قطعه است.

نخستین جشنواره سرود و دکلمه مهدهای کودک خورموج

رئیس بهزیستی شهرستان دشتی در آیین اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: از همه کسانی که ما را در برگزاری این جشنواره مساعدت کرده‌اند قدردانی می‌کنیم و امیدواریم گام‌های بعدی را با کسب تجربه این جشنواره ثابت قدم‌تر برداریم.
عباس بحرانی با اشاره به خدمات این اداره افزود: در حوزه فرهنگی و پیشگیری بهزیستی شهرستان طرح اجتماع محور پیشگیری ار اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی و پرداخت یارانه به افراد نیازمند و آموزش خانواده و مهارت‌های زندگی و صدور مجوز و راه اندازی مرکز مشاوره و خدمات مشاوره از اهم فعالیت‌های این اداره بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه امور اجتماعی نیز صدور مجوز به 28 مهد کودک در سطح شهرستان، حمایت از دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند، راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی و حمایت از موسسات خیریه نیز بخشی از اقدامات ما بوده است.
بحرانی اضافه کرد: جذب حمایت‌های مادی و معنوی افراد خیر، اعطای تسهیلات لازم به افراد زیر پوشش، احداث بالغ بر 60 واحد مسکونی برای معلولان و خانواده‌های نیازمند، تحویل وسایل کمک توانبخشی به معلولان، ساماندهی و حمایت از بیماران روانی در سطح شهرستان، پرداخت مستمری و هزینه‌های ضروری درمانی و ایاب و ذهاب معلولان نیز دیگر اقدامات انجام شده توسط بهزیستی دشتی بوده است.
در پایان این جشنواره گروه سرود مهد باغ کودکی در بخش سرود برتر و غزل پرویزی در بخش دکلمه از مهد کودک بچه‌های ایران حائز رتبه برتر شدند.

/ 3 نظر / 5 بازدید
سلت

سلام ئی شعر ناکاول تگدیم مردم محترم منطکه ی دشتی از بردخو و شهنیا و مووهدو و اوکش گرته تاااااااااااااااا زیارت و کردو و شیخیو و گزدراز. دیارم دشتی هن جی دیم و بوامن غم شروه همیشه تو صئامن

مجتبی سعیدی

سلام همشهری خدا قوت.............................. امیدوارم همیشه موفق باشی ..................

شنبه خالو اسم دههي سيش زيايي بي تا چه برست شهر راسي دختي قشنگي هم داره كس پا ايستادي مين