خبرهایی از جنس افتخار

بی مقدمه

با درود به همه فرزندان دشتی خاصه از نوع دانشجو از دشتی ابر و بارانی که طی 24ساعته گذشته نم نم باران را بر خاک خود حس کرده و کماکان تا ساعت های آتی نیز منتظر بارش هستیم.

آری ویژه سلام به فرزندان دنشجو دشتی که اکنون در اقصی نقاط این گیتی مشغول به کسب دانش هستند که در نوع خود کم نظیر است بی تردید از خاکی با این جمعیت اندک فرزندانش هم اکنونی که من می نگارم ویا شما می خوانید از سیدنی و ملبورن استرالیا تا سن دیگو و مریلند ایالات متحده ازخورموج خودمان تا حیدرآباد هندوستان  کلگری کانادا ازتهران، هلسینکی تا مونترال و....دانشجویانی از دشتی دارند علم اندوزی می کنند و افتخار کسب می کنند.امید این ره مهیا شود برای خدمتشان و قدرشان را بیشتر بدانیم....

روزت مبارک دانشجو دشتیاتی

انتصابات دشتیاتی

طبق جلسه تودیع و معارفه ی که در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد. دو تن از فرزندان فرهیخته دشتی به شایستگی صاحب منصب هایی شدند.

در این آیین که با حضور دکترمحمدی زاده ریاست جدید دانشگاه خلیج فارس و معاونین و برخی از اعضا هیات علمی برگزار شد. دکتر شبیر اشکپور مطلق که پیش از عهده دار معاونت دانشجویی دانشگاه بود تودیع  و به عنوان معاون اداری مالی دانشگاه منصوب شدند.و دکتر ابوالحسن رزمی نیا نیز به عنوان مدیر گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت معارفه شد.

بد نیست بدانید دکتر اشکپورمطلق دانش آموخته دکترا ژئوفیزیک زلزله شناسی از پژوهشکده زلزله شناسی ایران  و دکتر رزمی نیا دانش آموخته دکترا مهندسی برق قدرت از دانشگاه تربیت مدرس هستند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار ضمن تبریک به این بزرگواران و آرزوی موفقیت ،آرزومند موفقیت همه فرزندان دشتی درکلیه مراحل زندگی هستیم.

 

درخشش فرزندان چارک دشتی در روسیه

ایرسا، مسلمانان روسیه در شب سوم ماه محرم در سالن با شکوه  هفده هزار نفره مجموعه کاخ کرملین ، شاهد اجرایی برنامه های مذهبی بودند که شاخص ترین اجرا توسط یک گروه تواشیح از استان بوشهر انجام شد .بر اساس این گزارش ، این مراسم که به دعوت شورای مفتیان فدراسیون روسیه و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام شد ، با قرائت دلنشین آیاتی از قرآن و  اجرای برنامه های تواشیح توسط  گروه تواشیح چارک از استان بوشهر حال و هوای زیبایی به خود گرفت .

دراین مراسم گروههای هنری مذهبی کشورهای اندونزی، مالزی، ایران ، ترکیه و آذربایجان در کنار جمهوری های مسلمان نشین فدراسیون روسیه همچون، تاتارستان ، داغستان ، چچن، اینگوش و بالکاریا حضور داشتند

 
گروه تواشیح معراج چارک از استان بوشهر، همزمان با مراسم های مختلف شیعیان درماه محرم، در مساجد مسلمانان حاضر شده و فضای آکنده از معنویت را برای مومنان و عزاداران  به ارمغان می آورند ، بطوریکه مسئولین و دست اندرکاران مساجد، با پیگیری های فراوان، خواستار حضور گروه تواشیح در مساجد  مناطق مختلف مسکو و سایر شهر ها می باشند.

 

/ 7 نظر / 17 بازدید
فاطمه اسماعيلي

فتاد آن سان كه برگ آن اتفاق زرد مي افتد افتاد آن سان كه مرگ آن اتفاق سرد مي افتد ارتحال جانكاه و كوچ شاعرانه ي بزرگ و صميمي شادروان خليل عمراني شاعر خوش نام خطه ي جنوب و عزيز مهربان كانوني را به خانواده محترم ايشان و جامعه ي ادبي خصوصا همكاران كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان تسليت عرض مي نمايم روحش شاد و نامش هماره نيك ....

ابوذر

سلام. خوبی؟ با مطالب جدید بروزم منتظر حضور سبزت هستم. نظر فراموش نشه .تو نظرسنجی هم لطفا شرکت کن. ممنونم.

ابوشهر نیوز

پایگاه خبری ابوشهر نیوز به جمع رسانه های استان بوشهر پیوست http://eboushehrnews.ir/fa/pages/?cid=247

محمد

چرا از همه جا خبر دارید ولی از روستای سنا که واقعا در زمینه علمی بسیار شاخص است چیزی ننوشتید!!!!!!!لطفا به سایت dashtisana.ir مراجعه و نخبگان سنا رو ببینید و از اونا هم تو سایتتون نام ببرید.

علی

کاش دروبلاگتان یادی ازشاعرتوانمنداستان مرحوم خلیل عمرانی میکردید.اوگرچه دیری بود اما ازتباردشتی بزرگ بود وگویش اصیل دشتی داشت

رکنی

مایه مباهات استان بوشهر شهرستان دشتی است امید که هر روز شاهد شکوفایی فرزندان این یار در قامت جهانی باشیم