گرامیداشت زادروز شاعر آیینی خورموجی

به مناسبت روز قلم و همزمان با زاد روز شاعر آیینی دشتی عباس دلجو با دیوار نوشته ای از یکی از دوبیتی های وی در مدح امام زمان (عج) تولدش گرامی داشته شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این آیین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: از برنامه های این اداره که در آینده نیز استمرار خواهد داشت دیوار نوشته شعر می باشد که همزمان با تولد شاعران اتفاق می افتد.

حمید زارعی افزود: شاعران سرمایه های فرهنگی شهرستان هستند و عباس دلجو که سالهاست در شعر آیینی طبع آزمایی می کند از شاعران ارزشمندی است که باعث مباهات و افتخار جامعه ادبی هستند.

معرفی مسئول انجمن ادبی فایز دشتی

طی آیینی مهدی شیخیانی از اعضاء انجمن ادبی فایز دشتی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج به عنوان مسئول جدید این انجمن معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این آیین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: انجمن ادبی فایز دشتی از ستون های فرهنگی شهرستان و فرهنگسرای خورموج محسوب می شوند که از بدو تاسیس تاکنون منشا اقدامات موثری در حوزه ادبی بوده است.

حمید زارعی افزود: شناسایی استعدادهای جوان و بهره گیری از تجربیات و دانش اساتید فن در برگزاری کارگاه های مختلف همراه با برگزاری همایش ها، شب شعرها، جشنواره ها و رونمایی از کتاب های شاعران و نویسندگان اهم فعالیت های این انجمن در سالهای اخیر بوده است.

وی افزود: از استعدادهای درخشانی که از دل این انجمن برخاسته مهدی شیخیانی جوان خوش نام و شاعر خوش ذوق و خلاق است که حضورش باعث خیر و برکت خواهد بود و می تواند در رونق و رشد انجمن گامهای بلندی بردارد.

شایان ذکر است پیش از این حمید زارعی از سال 1382 تاکنون مسئول انجمن ادبی فایز دشتی بوده است.

/ 0 نظر / 47 بازدید