باران و سرما در در دشتی
بعد از مدتها که می رفت تا باران برایمان آرزویی دست نیافتی شود به برکت بارشش پنج شنبه شب دیارمان را روحی تازه بخشید تا با نگاهی نافذتر زمستان پیش رو را زیست کنیم و چشم امید به روزهای آتی داشته باشیم بارش که از غروب پنج شنبه استارت زده شد چون به واسطه ابرهای پوششی بود قطره قطره و با حوصله ی که ازش سراغ داشتیم تا ساعاتی از روز جمعه همراهمان بود تا نکند بی هوا گاهی غیبتش کنیم و از بی وفاییش سخنی بر زبان آوریم او با خاطره ی که شاخص ترین آن لبخندمان بود ظهر هنگام جمعه روز دشتی را ترک کرد تا شاید پیش از جمعه به انتظارش باشیم و تصورمان این باشد گرچه روز تعطیل رفت ولی تعطیل نباشد در این دوماه اندی از سالی باقی ،او رفت تا جای خود را به برادرش سرما دهد همراه با بادی که شریکش بود و سوز و صدایش هر رهگذری را به سرپناهی هدایت و از بیرون رفتن برحذر می داشت دمای حداقل صفر خود را به رخمان کشید تا گوید می توان در دیاری که تابستانش را با ۵٠درجه سپری کرده نیز می توان سرمای واقعی را احساس کرد و خبرمان کند روزهای پیش رو اگر باران یادش رفت به دشتی سر زند او نمی گذارد جای خالیش را احساس کنیم...
قاچاقچیان آتشکده کلات مند در دشتی را حفاری کردند
دبیرانجمن میراث فرهنگی شهرستان دشتی گفت: قاچاقچیان اشیای باستانی و تاریخی در اثر باستانی معبد و آتشکده کلات مند در این شهرستان اقدام به حفاری کرده اند.
هادی اخلاقی شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این حفاری ها باعث شده که در معبد و آتشکده کلات مند گودی به عمق دو متر بوجود آید.
وی اضافه کرد: آتشکده کلات مند یکی از شگفت انگیزترین آثار باستانی در جنوب ایران است که طبق برخی نظرهای کارشناسان سابقه این اثر به فینیقی ها می رسد که چند هزار سال قدمت دارد و با شماره دو هزار و 95مورخ 27تیرسال 77 در فهرست ثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
اخلاقی گفت:این اثر در فاصله 25کیلومتری جنوب غربی خورموج و در مجاورت روستای حیدری شهرستان دشتی قرار دارد و قدمت و کاربرد این اثرهمچنان در ابهام است.
وی بیان کرد:امسال نیز برای مرمت و احداث جاده منتهی به این اتشکده مبلغ یک میلیارد و 300میلیون ریال اعتبار از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر برای اختصاص یافت که به رغم گذشت 10ماه از سال هنوز کار اجرایی این پروژه شروع نشده است.
موفقیت تیراندازان شهرستان در مسابقات قهرمانی استان
نفرات برتر مسابقات قهرمانی تیراندازی جانبازان و معلولان استان بوشهر که چهارشنبه در بوشهر برگزار شد، معرفی شدند.
در رشته تپانچه حمزه طوفان و خلیل انوشه از بوشهر به ترتیب عنوانهای اول و دوم را کسب کردند و علی فقیه از خورموج سوم شد.
همچنین در رشته تفنگ بادی، مهدی ارشاد و مختار بهرامن از بوشهر به ترتیب مقامهای اول و دوم را از ان خود کردند و علی بهمنیار دوست از خورموج عنوان سوم این رقابتها را بدست آورد.
در این رقابتها 40 تیرانداز در دو رشته تفنگ باید و تپانچه با یکدیگر به رقابت پرداختند.
لینکهای روزانه:
24 فضای آموزشی در دشتی تخریبی اعلام شد
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: 24 فضای آموزشی در این شهرستان تخریبی است و نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.
خلیل رضایی پنجشنبه در نشست خیرین مدرسه ساز استان بوشهر افزود: به رغم کارهای خوب و ارزشمند خیرین در بازسازی و نوسازی مدارس جدید و مدارس قدیمی ولی هنوز در این شهرستان در زمینه فضای آموزشی مشکلاتی وجود دارد که باید برای پیشگیری از خطرهای احتمالی برای دانش آموزان به این فضاها رسیدگی شود.
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان بوشهر نیز گفت: درقالب همکاری خیرین در بازسازی مدارس، دولت نیز باید در زمینه رونق وگسترش امرمدرسه سازی توسط خیرین مساعدت بیشتری داشته باشد.
عبدالحسین پرتویی افزود: فرهنگ سازی در امر مدرسه سازی و ترویج آن در جامعه عنایت و توجه بیشتر دولت را می طلبد تا شاهد شکوفایی و رشد دانش آموزان باشیم.
در شهرستان دشتی 19 هزار دانش آموز در 220 فضای آموزشی در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.
/ 1 نظر / 5 بازدید
غریبه ای نام آشنا

سلام جناب شاکری ...............[گل] ............ شما همیشه به بنده لطف و محبت دارید..ممنونم..