طی 3 سال گذشته650 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دشتی هزینه شد

خبرگزاری فارس: فرماندار دشتی گفت: در طول سه سال دولت نهم، 650 میلیاد ریال اعتبار برای تکمیل 560 پروژه عمرانی در شهرستان دشتی هزینه شده است.

رضا جمشیدی پنج شنبه گذشته در جمع اعضای تیم نظارت استانداری و کارشناسان فرمانداری شهرستان دشتی افزود: این اعتبار در پروژه‌های آبرسانی، آزاد راه، گمرک لاور ساحلی، آموزش و پرورش، فرهنگ و آموزش عالی، بهداشت و درمان کشاورزی و توسعه صنایع هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه خدمات دولت نهم در خدمت‌رسانی به مردم در زمینه عمران و توسعه بی‌سابقه بوده است ادامه داد: کار مطالعه سدهای دشت پلنگ و باغان در شهرستان دشتی هم به اتمام رسیده است.
فرماندار دشتی گفت: با احداث دو سد باغان و دشت پلنگ در شهرستان دشتی تحول عظیمی در تامین آب شرب مردم استان بوشهر وکشاورزان شهرستان دشتی خواهد شد.
مدیر کل حوزه ریاست استانداری بوشهر هم گفت: سلامت کار، تقویت نقاط قوت و صیانت در رفع عیوب و نهادینه کردن اهداف و برنامه‌های دولت نهم در خدمتگزاری هرچه بهتر به مردم از اهداف تیم نظارتی و بازرسی استانداری بوشهر به شهرستان‌های استان است.
محمدحسن شنبدی افزود: باید با استفاده و از همه ابزارهای مدیریتی در راستاری رفع مشکلات و معضلات مردم برای تحقق شعار محرومیت‌زدایی دولت استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: برای بررسی مشکلات شهرستان‌ها و مدیران و کارکنان فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها ودستگاه‌های اجرایی تیم نظارتی از استانداری بوشهر تشکیل شده و این دومین سفر بعد از گناوه است که کار نظارت و بازرسی از آن انجام می‌شود.
مدیر کل حوزه ریاست استانداری بوشهر گفت: هدف دیگر این بازرسی پیگیری مشکلات و کمبودها با نگاه آموزشی است.

پرسنل شهرداری خورموج چهار ماه حقوق دریافت نکرده‌اند!!

 شهردار خورموج گفت: از چهار ماه حقوق معوقه پرسنل شهرداری خورموج تنها یک ماه از مطالبات کارگران و کارمندان این شهرداری پرداخت شده است.

عزیزالله خورشیدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: عدم بضاعت مالی، شهرداری را در تنگنای مالی قرارداده است که با این روند بعید است، بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم.
وی با اشاره به اینکه شهرداری‌های پنج شهر استان بوشهر مشکلات مالی عمده‌ای دارند ، افزود: شهرداری‌های خورموج، دیر، کنگان، برازجان و گناوه با مشکل مالی روبه‌رو بوده است به ‌طوری که در پرداخت حقوق پرسنل خود با مشکل مواجه هستند.
شهردار خورموج با اشاره به تاسیس تعاونی مصرف کارکنان شهرداری خاطرنشان کرد: تعاونی مصرف کارکنان شهرداری در آینده‌ای نزدیک با همکاری شورای شهر خورموج تاسیس می‌شود و اعضای تعاونی با همکاری اداره تعاون از 8 میلیون تسهیلات برخوردار می‌شوند.
وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این شرکت تعاونی مشکل حقوق و مزایای شهرداری برطرف می‌شود و حتی تنظیفات شهر را به کارگران شهرداری واگذار می‌کنیم .
خورشیدی با اشاره به فضای سبز خورموج یادآور شد: در این چند سال فعالیت شهرداری توجه خاصی به فضای سبز نشده ولی در دو سال گذشته بخش عمده‌ای از شهر به فضای سبز تبدیل شده است.
وی در زمینه اقدامات شهرداری مبنی بر تعریض بلوار بیمارستان خورموج تا دره تاج‌آباد گفت: نظر به اینکه زیرسازی به پایان رسیده است، از هفته آینده عملیات آسفالت و سنگ جدول‌ها آغاز و به مدت شش روز انجام پروژه خاتمه می‌یابد.
خورشیدی با اشاره به انتقال ساختمان شهرداری به محل جدید تصریح کرد: تا پایان سال شهرداری به محل جدید منتقل می‌شود
وی افزود: ساختمان جدید شهرداری  در محلی به مساحت 2 هزار متر مربع و در سه طبقه که طبقه نخست و دوم آن برای انجام خدمات اداری و طبقه سوم شمال منزل شهردار و مهمانسرا است.
شهردار خورموج تصریح کرد: برای این طرح تاکنون 300 میلیون تومان هزینه شده است و تا پایان پروژه 300 میلیون تومان دیگر هزینه می‌شود.

 

 

 جلسه نقد و پرسش مجموعه شعر"ماه مچاله بر پیشانی برکه"

مقرر است امروز راس ساعت هفده بعد از ظهر جلسه نقد و پرسش مجموعه شعر"ماه مچاله بر پیشانی برکه" ابراهیم شاکری مطلق با حضور برخی از شاعران برجسته شهرستان و استان از جمله استاد سید محمد رضا هاشمی زاده ،عبداله رئیسی میگلی نژاد ،سیامک برازجانی ،مجید اجرایی ،عبدالوهاب احمدی، خلیل شیخیانی ،حمید زارعی ،حسین تیموری و...در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شود.

درخشش کتب خوانان کاکی در مسابقات کتابخونی استان

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی 160نفر از کودکان و نوجوانان استان بوشهر در مسابقه سراسری کتابخوانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کردند که از این تعداد 12نفر به عنوان کتابخوان برتر به مرحله کشوری راه یافتند

دراین مسابقات که در چهار گروه سنی برگزار شد نوجوانان کاکی موفق شدند در دو گروه سنی حائز رتبه های برتر استانی شوند و به مرحله کشوری راه یابند.

در گروه سنی د :علیرضا احمدی و مریم واعظی و گروه سنی ه :علی بردستانی و شایسته منصوری همگی از کاکی  در زمینه های مذهبی، علمی، اجتماعی، تحقیق و پژوهش  به عنوان برگزیده استانی معرفی شدند.

 

2 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد خورموج تحصیل می‌کنند

رئیس دانشگاه آزاد خوموج گفت: در این دانشگاه بالغ بر 2 هزار دانشجو در 21 رشته مختلف در حال تحصیل هستند.

علی عاشوری امروز  اظهار داشت: در سال 1387، دو رشته جدید در مقطع کارشناسی ناپیوسته شامل مهندسی تکنولوژی معماری و حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج راه‌اندازی شده است.
عاشوری افزود: از مجموع 21 رشته، پنج رشته کارشناسی پیوسته شامل حسابداری، معماری، تربیت بدنی و کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری وحسابداری جزو رشته‌های جدید التاسیس این دانشگاه است.
وی مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امر خدمات‌رسانی به دانشجویان را راه‌اندازی سیستم ثبت‌نام اینترنتی و سیستم پرداخت اینترنتی برای جلوگیری از اتلاف وقت دانشجویان در باجه‌های بانکی ذکر کرد.
رئیس دانشگاه آزاد خورموج ادامه داد: این دانشگاه به منظور تامین برنامه‌های نرم‌افزاری، اقدام به خرید نرم‌افزار جامع مورد استفاده برای بیش از 2 هزار واحد دانشگاهی کرده است.
عاشوری با اشاره به فضای آموزشی تصریح کرد: این دانشگاه برای تامین فضای آموزشی اقدام به احداث ساختمان آموزشی با زیر بنای حدود 4 هزار مترمربع کرده که در سریع‌ترین زمان ممکن و در کمتر از یک سال عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و در حال حاضر مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.
وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک سایت 50 هکتاری این دانشگاه با احداث ساختمان آموزشی جدید شروع می‌شود و عملیات فضای سبز دانشگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
عاشوری با اشاره به موفقیت‌های علمی دانشگاه گفت: از مهم‌ترین موفقیت‌های علمی در این دانشگاه پذیرش چند مقاله اعضای هیئت علمی این دانشگاه در سمینارهای معتبر ملی و بین‌المللی است.
دانشگاه آزاد واحد خورموج در سال 1381 با پذیرش 86 دانشجو و در دو رشته کار خود را آغاز کرد.

 

 لینک های روزانه :

 

انتقاد شدید اللحن رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر از استاندار بوشهر خطاب به رئیس جمهور

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر: اعتیاد عمده‌ترین آسیب در روستاهای بوشهر است

راه اندازی هفت رشته جدید در دانشگاه خلیج فارس بوشهردردست بررسی است 

/ 3 نظر / 19 بازدید
نصیری

در مورد مطالب اولی من نمی تونم نظر خاصی بدم ولی در مورد دانشگاه آزاد خورموج حداقل می تونم چیزایی بگم اول که باید از آقای عاشوری بخاطر تلاشهاشون تشکر کرد مخصوصاَ برای اضافه کردن رشته های جدید خدمت رسانی به دانشجویان بدون شک کار پسندیده ای هست ولی به نظر من کیفیت کاری مهم تره. متاسفانه اونطوری که من دانشگاه آزاد (و مخصوصاَ‌خورموج) بیشتر دنبال آمار و کمیت ها هستند تا کیفیت ها و هر وقت هم که بخوای صحبتی کنی اون چیزی که بیشتر به چشم می آد همین آمار هست ولی افت کیفیت چیزی هست که دارم از دانشگاه خورموج می شنوم سیستم نرم افزاری سامانه مروارید هم دقیقاَ مخصوص دانشگاه آزاد ساختن (اونم ظاهر (کاشکی داشت) و نه کیفیت)

نصیری

چیزی که یادم رفت تشکر از آقای عاشوری برای زحمت های زیادی که کشیدن (که ان شاالله بروی کیفیت و مدیریت داخلی دانشگاه بیشتر تلاش کنن) و همچنین تشکر از شما

سیدمحمدرضاهاشمی زا ده

سلام عزیز صمیمی اندیشمندم..جناب شاکری ............... فرداشب..چهار شنبه شب...ساعت 22...ده شب.پس از برنامه شونشینی.در برنامه تلویزیونی ادبی(عطر تاره ).شبکه سیمای بوشهر.بنده در یک مصاحبه تلویزیونی باشما عزیان همدل.به عنوان شاعر بسیجی وآیینی.عرض ادب خواهم کرد.. ................. عزیزانی که در استان بوشهر تشریف ندارید میتوانید...از طریق ماهوارهای داخلی هم این برنامه رااز طریق( شبکه سیمای مرکز بو شهر )تماشا بفرمایید...فرداشب ساعت 10شب..برنامه عطر تاره ....... (تاره غلاف وپوشش ی است برای خوشه میوه خرما..وبسیار معطر..که در فرهنگ بومی ما از پوسته معطر تاره .عرق.وعصاره انرا جهت شربت آلات میگیرند)