DASHTI POST

بی هیچ مقدمه ی عذر از محضر تک تک بزرگوارای که در این روزای ننگاشتن پیگیر بودن وجویا چرا که در این بیش از هشت سال نوشتن از دشتی و دشتی ها بی شک این نخستین بار است که با این فاصله طولانی که وبلاگ دشتی ها از بروزرسانی بدور بوده بروز می شود....پس..

سلامی گرم پاییزی به دشتی های ساکن کهکشان راه شیری از ملبورن استرالیا تا سن دیه گو ایالات متحده از تهران تا گنخک و...

دشتی ها مدتیست که از چین برگشتند سفری که بی ویزا برخی دشتی ها در شهریورماه انجام می دهند در آن گرمای طاقت فرسای چینی...تا دلمان را شیرین کنند از دستچینشان..دست مریزاد و خدا قوت به همه نخلداران دشتی..

در این روزهای بروز نرسانی اتفاقات ریز و درشت کم روی نداده که کوتاه به آن خواهم پرداخت ولی چون شما ما هم مثه نگارنده از خبرهای از نوع موفقیت فرزندان دشتی شاد می شوید ابتدا به آن می پردازیم:

قبول شدگان دکترا

طبق خبرهای کسب شده که مطمنن کامل نیست و مثه همیشه ازتون می خوام بی خبرمان نزارید از کسب چنین موفقیت ها وسربلندی هایی دو تن از فرزندان مان موفق به پذیرش در دوره دکترا شوند:

یاسین حیدرپور که دانش آموخته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه خلیج فارس هستند موفق به پذیرش در دوره دکترا مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر شوند.وبلاگ دشتی ها با افتخار این موفقیت بزرگ را به مهندس حیدرپور و خانواده محترمشان تبریک عرض می کند.

حسین یحیوی دبیر خبره دروس شیمی دبیرستان های خورموج که دانش آموخته کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه شهید چمران اهواز هستند و اصالتن اهل آبادی زیبای باغان موفق به به پذیرش در دوره دکترا شیمی دانشگاه زاهدان شوند.وبلاگ دشتی ها با افتخار این موفقیت به مهندش یحیوی و خانواده محترمشان تبریک عرض می کند.

ارشدان!

و در اعلام نتایج کارشناسی ارشد هم فرزندانمان درخشش کیفی خوبی داشتند و طبق اطلاعات کسب شده افراد ذیل به دوره ارشد راه یافته اند(جای گفتن ندارد که دشتی ها آمادگی معرفی سایر افراد را دارد)

رضا حاجیانی: طراحی تجهیزات نفتی صنعتی امیر کبیر

صادق دشتی: مندسی برق دانشگاه تهران

جواد خواجه زاده: ریاضی  شهید بهشتی

احمد حسینی: حقوق تجارت جهانی دانشگاه علوم قضایی

مرضیه جمادی: گیاه پزشکی شهید چمران اهواز

اندیشه امیری: فیزیک خلیج فارس

در مورد نتایج کنکور سراسری نیر این قول را به خوانندگان وبلاگ خواهم داد که در اسرع وقت که اطلاعات کامل همه مراکز دشتی ویا حداکثر آنها بدستمان رسید به مانند سال های گذشته اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 خبرهایی از نوع دشتیاتی

در این روزها دو خبر اجتماعی خوشایند نیز از لابلای خبرهای حوزه جغرافیایی دشتی نیز بسیار خودنمایی می کرد که بسیارجای خوشحالی برایمان دارد:

کمترین طلاق در دشتی

یکی اظهارات امیدوارکننده رئیس ثبت احوال شهرستانمان جناب غلامرضا خواجه بود که بیان کردند:دربین شهرستان‌های استان بوشهر دشتی کمترین طلاق را داراست و در سه ماهه اول سال جاری در مجموع 23 طلاق ثبت شده است، این در حالی است که در سه ماه سال گذشته 28 فقره طلاق در دشتی ثبت شد.

درضمن در دشتی در پنج ماهه اول سال جاری تعداد 163 نفر فوتی ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 115 فوتی بوده است.

و

در سه ماهه اول امسال در دشتی 479 ازدواج در دفاتر ثبت ازدواج به ثبت رسیده است این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 466 ازدواج ثبت شده است.

جالب است بدانیم که:در همین مدت زمانی بوشهر با 173، دشتستان با 103، شبانکاره با 78 و کنگان با 60 فقره ثبت طلاق به ترتیب بیشترین آمار طلاق را در استان داشته‌اند.

کاهش 9درصدی جرم در دشتی

فرمانده منطقه انتظامی دشتی گفت: در نیمه نخست امسال وقوع جرم در دشتی نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش و کشفیات جرائم نیز هشت درصد افزایش یافته است.

البته جناب بهرام مرادی در بخش دیگری از سخنانشون گفتن که:در نیمه نخست امسال شاهد رشد 44 درصدی کشف سلاح و افزایش پنج درصدی افراد مجرم در شهرستان دشتی بودیم. که باید بدانیم قدری غفلت کنیم دشتی از این خوش نشینی بالفعل در میاد!

 تصویب 24طرح کشاورزی با7میلیارد تومان

فرماندار دشتی از تصویب 24 طرح کشاورزی با 70 میلیارد ریال اعتبار در کارگروه توسعه بخش کشاورزی دشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی سید علی هاشمی در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان دشتی گفت: بحث و بررسی بالغ بر 70 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب 24 طرح در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی دشتی به تصویب رسید.

فرماندار دشتی افزود: این طرح‌ها شامل واحدهای گلخانه‌ای، مرغداری، دامداری و طرح‌های کوچک کشاورزی است.

کمبود11میلیون متر مکعبی آب در دشتی!

رئیس اداره منابع آب دشتی گفت: در این شهرستان به لحاظ برداشت بی رویه آب بیش از 11 میلیون متر مکعب کسری آب وجود دارد.

سید رضا هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی گفت: خشکسالی‌های پیاپی در استان بوشهر به ویژه در شهرستان دشتی باعث شده است تا پنج دشت از شهرستان دشتی ممنوعه اعلام شود و صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی تنها راه حل رهایی از بحران آب در این دشتی است.

رئیس اداره منابع آب دشتی یادآور شد: در این شهرستان یک‌هزار و 885 حلقه چاه وجود دارد که برای کنترل و استانداردسازی برداشت از منابع آب در دشتی تاکنون بیش از 380 کنتور مکانیکی و سه دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.

وی با بیان اینکه در منطقه چاهگاه بخش شنبه پنج رشته قنات وجود دارد ادامه داد: در محدوده روستای چاهگاه بخش شنبه 22 چشمه آب و 398 حلقه چاه وجود دارد.

وضعیت منابع آب در دشتی اشاره کرد و افزود: در شهر خورموج تعداد 718 حلقه چاه، سه چشمه و سه قنات، در منطق چاه گاه شنبه تعداد 398 حلقه چاه، 22 چشمه و پنج قنات، در روستای باغان 137 حلقه چاه، 11 چشمه و یک قنات، در دشت پلنگ 111 حلقه چاه، هشت چشمه و دو قنات و در مند نیز 529 حلقه چاه وجود دارد.

بد نیست بدانیم:در 32 دشت استان بوشهر مجموعا حدود 13 هزار حلقه چاه، 175 چشمه و 50 رشته قنات وجود دارد که حجم بهره‌برداری سالانه از منابع زیر زمینی حدود 697 میلیون متر مکعب است.درحال حاضر دشت‌های استان بوشهر با کسری مخازن 88 میلیون متر مکعب در سال مواجه هستند و با توجه به کمی بارش باران نمی‌توان این کسری را جبران کرد.البته کل حجم آب زیرزمینی مصرفی در این استان معادل 697 میلیون متر مکعب است که 93  درصد در بخش کشاورزی، چهار درصد در بخش صنعت و سه درصد در بخش شرب به مصرف می‌رسد.

 

احداث خانه بهداشت در 4روستای دشتی

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: با تامین اعتبار اختصاص یافته به این شبکه در سال جاری خانه بهداشت برای روستاهای بادوله، حسین زائری، چاهگاه و دهوک در شهرستان دشتی احداث می‎شود.

اصغر بحرانی صبح امروز در مراسم تجلیل از بهورزان نمونه شهرستان دشتی اظهار داشت: همچنین احداث ساختمان بخش دیالیز بیمارستان زینبیه خورموج، احداث پانسیون شش واحدی خورموج و پانسیون درمانگاه بخش شنبه ودرازی از دیگر پروژه‎های مهم عمرانی شبکه بهداشت دشتی به شمار می‎رود.

بدهی 35میلیون تومانی بنیاد شهید به دانشگاه علمی کاربردی دشتی

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی دشتی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بابت پرداخت شهریه ایثارگران حدود 35 میلیون تومان به دانشگاه بدهی دارد.

حدود 300 نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و 45 نفر ایثارگر در این دانشگاه تحصیل می‏کنند.بهنام تصریح کرد: برای احداث ساختمان دانشگاه بیش از 3 میلیارد تومان هزینه کرده‎ایم و 25 میلیون تومان ماهانه قسط وام یک میلیارد تومانی پس می‎دهیم.رئیس دانشگاه علمی و کاربردی دشتی اضافه کرد: طبق اصل 144 که تاکید رهبری بر خصوصی‎سازی و اقتصاد مقاومتی است عمل کرده‎ایم و به واسطه دانشگاه 50 شغل به صورت مستقیم و ده‎ها شغل به شکل غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

بهنام خاطر نشان کرد: 80 استاد در این دانشگاه تدریس می‎کنند که 80 درصد آنها بومی هستند و تمام رشته‌هایی که برای نفت و گاز در این دانشگاه تدریس می‌شود، موجب خودکفایی شهرستان در زمینه نیروی فنی خواهد شد.

وی افزود: برای سال جدید تحصیلی 7 رشته جدید در مقطع کاردانی از جمله مکانیک، عمران، روابط عمومی، امور اداری، امور فرهنگی و پیش دبستانی و 2 رشته برق و حقوق در مقطع کارشناسی افزوده شده و در مجموع 28 رشته کاردانی و 8 رشته کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد.

بهنام یادآور شد: تاکنون حدود 600 نفر فارغ‌التحصیل داشته‎ایم و تعداد دانشجویان در سال جدید به حدود یک‌هزار و 600 نفر می‎رسد.

وی ادامه داد: از اسفند ماه سال 1387 که دانشگاه تاسیس شد تاکنون 7 تشویق‌نامه از معاونت پژوهشی کشور دریافت کرده‎ایم و 3 بار نیز در بخش پژوهش دانشگاه برتر استان بوده‎ایم.

/ 15 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین غریبی

هر چند مهم نیست ولی شما حتی از نام بردن خود نیز اکراه دارید چگونه به عدم ذکر منبع خبرها... اینجا دشتیه و هرکی واسش کاری کنه باید مجبور بکننش که کار نکنه دیگه... خدایا شکرت

یک دوست

ای بی ادب بکوش که صاحب ادب شوی نیازی به بحث با کسی که به راحتی بقیه را "کم عقل" خطاب می کند نیست

سلت- مهدی شیخیانی

سلام مجدد اسماعیل حاجیانی!!!؟ ایشان دوست نزدیک من هستم. و من از نزدیک بارها نحوه ی تهیه خبر ایشان را دیده ام و بارها اخبارش را خودم تایپ کرده ام و خودم مخابره کرده ام. شما که هویتت معلوم نیست. اما هویت من و اسماعیل حاجیانی مشخص است بفرما از ایشان بپرس. امثال شمایان چندین و چند دهه دشتی را به عقب رانده است. که شگر خدا همه جا هم هستید از دوران بچگی که مجبور بودید پشت زمین فوتبال توپ جمع کن باشید و کسی راهتان نمیداد تا مدرسه که میزهای وسط مینشستید برای شیطنت و حسادت به درس خونهای اول کلاس و جسارت های آخر کلاس تا راهیابیتان به حوزه ها و دانشگاه های سهمیه ای و ادارات با کمترین سواد و .... همچون شمایان نه کم اند که حتی جرات ذکر نام ندارند. همیشه از واقعیت خود میترسیدید. زیرا که واقعیت شما همین است. ترسو. روبه مزاج. بی هویت. و ... تمام چیزهایی که میدانی لیاقتش را داری و هر روز با آنها سر میکنید. خدا عقلی و درکی و شعوری دهدتان که ترک عمل نمیکنید.

سلت- مهدی شیخیانی

سلام محمد. پشیمان شدم. کامنت قبلی من رو لطفن عمومی نکن. سپاس خسته ام از سر و کله زدن بی خود با این آدمهای نا آدم.

ناشناس

با سلام آقایان عبدالمهدی صفی نژاد دکترای ریاضیات باهنر کرمان و روح الله صفی نژاد دکترای شیمی فیزیک دانشگاه خلیج فارس و محمدرضا زارع پور دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه خوارزمی تهران همگی از کاکی قبول شده اند.

همین حوالی

سلام بر محمد آقای گل... ممنون از اینکه هستید... بزرگواریت مدام برادرم...

دشتی

سخنی با آقای محمدم مدیر محترم وبلاگ وزین دشتی ها با سلام برادرعزیز ظاهرا جنابعالی با تز روشنفکری و با نیت صادقانه و با اعتقاد به اصل ازادی بیان تمام کامنت هارا صرفنظر از نوع کلام و میزان بار معرفتی جملات بکاررفته در کامنت و بدون هیچگونه بازخوانی نظر و نظارت بر آن ‘ تایید می کنی ونمایش می دهید که ازین رهگذر باب سو’استفاده برخی جاهلان بازمانده از صراط مستقیم باز شده است . مرا با جاهلان سخنی نیست اما با شما که عالم می نمایانید هست : برادر عزیز ! آزادی و نمایش بی قید وحصر نظرات موهن به اسم آزادی بیان فقط باید برای آندسته از کاربرانی باشد که مسوولیت پذیر هستند و هویت خود را صحیحا درج می کنند و شما نیز یقین به نام ونشانی آنها دارید . وگرنه به هیچ وجه آزادی نیست که شما گرگ خون آشام را به جمعیت انسانها راه بدهید به اسم اینکه آزادی ابراز وجود وعقیده هست یا خرسی و کفتار وحشی صحنه سیرک را بدون حفاظ آزاد بگذارید تا به وسط جمعیت تماشاچی حمله ور شوند برادر عزیز ! برداشت ابتدایی و سطحی جنابعالی از مقوله آزادی نتیجه ای جز عقده گشایی عده ای عنان بریده ی جاهل و تالمات صاحبنظران بازدیدگر فرهیخته نداشته است

ناشناس

خب چرا اسم حسین محمدی نزدی؟ حسین محمدی نفت هیدرو کربوری بوشهر

محمدرضا

با سلام لطفا ایمیل خودرا بررسی کنید (درخواست از شما بابت حذف پیام ) در صورت هر گونه سوال با من تماس بگیرید.

لیمر بوشهر

عزیزم سن دیه گو اشتباه است.امریکایی ها هم اینجور نمیگن و نمی نویسند در اصل سانتیاگو هست.[نیشخند][تلفن][وحشتناک][عینک][قلب]