فرزند دشتی دانشجوی دکترامهندسی شیمی صنعتی شریف

با خبر شدیم مهندس سعید کاشفی از دانش آموختگان ممتاز دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند در آزمون دکتراتخصصی ، در دکترا مهندسی شیمی صنعتی شریف پذیرفته شوند.

بد نیست بدانیم مهندس کاشفی که اصالتا اهل روستای چاه حسین جمال دشتی است ازدانش آموخته دبیرستان نمونه علامه طباطبایی خورموج هستند. مقطع کارشناسی و ارشد خود رانیز در دانشگاه صنعتی شریف پشت سرگذاشته اند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار این موفقیت جوان دشتیاتی را ب مهندس کاشفی ،خانواده محترمشان و اهالی خونگرم چاه حسین جمال تبریک ویژه عرض می کند.

 

نقل قولی از مرحوم  استاد دادبه در مراسم تشییع مرحومه بهبهانی

در مراسم تشییع مرحومه سیمین بهبهانی که در روز جمعه در کنار تالار وحدت تهران برگزار شد.

از چپ- سعیدی- استاد شجریان- رضا کسایی- استاد دادبه- استاد تاج اصفهانی- استاد حسن کسایی- غیور. منزل استاد کسایی / اصفهان،شهریور 1359

سخنرانان متعددی به ایراد سخن پرداختند از جمله اساتید بزرگی چون دولت آبادی،ناظری و...در یکی از این سخنرانی ها استاد آواز ایرانی استاد شجریان برای پاسداشت مادر غزل ایران به ایران سخن پرداختند ایشان در کوتاه کلام خود ب یاد استاد قدیم خود مرحوم دادبه به نقل قولی از ایشان اشاره کردند:

...شجریان به نقل از استاد دادبه، گفت که این " جهان را مردان می‌سازند و مردان را زنان "

تا با این نقل قول همزمان یاد استاد قدیمی خود یعنی مرحوم استاد غلامرضا دادبه(حاجیانی) که از افتخارات ما دشتی ها در عرصه موسیقی ایرانی است را گرامی بدارند.

بد نیست بدانید استاد شجریان در کتاب " راز مانا " خود اینگونه از استاد دادبه یاد می کنند:

" ازسال 1358 ، بعد از انقلاب ، من با آقای دادبه یکی از اساتید اندیشه و مردی عارف که سررشته ی موسیقی داشتند ، آشنا شدم و دائما در جلسات راجع به دیدگاه هنر و بنیادهای هنر و جامعه شناسی هنر و دوران شناسی هنر صحبت و بحث می کرد ... ردیف و تصنیف کار نمی کردند و یک مقدار شیوه ی دشتستانی را از ایشان گرفتم . شاید مهم ترین بخش زندگی هنری من آشنایی با ایشان است و درک کلاس ایشان از سال 58 که هنوز هم ادامه دارد "

در این رابطه :

سالگرد وفات مرحوم استاد دادبه

 

راهیابی مستند "دی رضا"  ب بخش نهایی شبکه مستند

پیرو بازتاب خبری پخش مستند "دی رضا" در شبکه مستند باخبر شدیم این مستند که کار جوان کردوانی علی سالمی هست به بخش پایانی جشنواره تابستانی برنامه محبوب نردبان راه یافته است.

مستند " دی رضا"  که چهارمین کار سالمی در مقام کارگزدانی و نویسندگی هست روز 24 مرداد ما در شبکه مستند به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال گسترده هموطنان مان قرار گرفت تا برای چهارمین بار پیاپی به بخش پایانی راه یابد و نوید روزهای خوبی را برای این مستند ساز خطه عالم پرور کردوان بدهد.

بد نیست بدانیم طبق گفته های علی سالمی مستند پخش شده نیز از تیغ سانسور بی بهره نبوده و دو سکانس درخشان آن هر کدام ب دلایلی از فیلم مستند " دی رضا " قیچی شده بود!

یکی صحنه ای که مربوط ب فراهم کردن قلیون توسط دی رضا در صبحگاه و دیگری دیالوگ زنان در پای درخت کهور هست که از روزگار تلخ رفته بر دی رضا سخن ب میان می آید...

/ 4 نظر / 107 بازدید
قربانی ، مقدم

سلام محمد عزیز. از خواندن خبر موفقیت مهندس کاشفی در آزمون دکتری بسیار شادمان شدم. این موفقیت نه تنها متعلق به خود ایشان بلکه برای تمام دشتی و استان بوشهر و جامعه فرهنگی دشتی است. این موفقیت درخشان نشانگر این است هنوز هم دشتی و فرزندانش از تکاپوی علمی نومید نشده اند و اگر اندکی انگیزه و تلاش و خود باوری در جوانان فرهیخته این دیار به وجود بیاید چه دستاوردهای بزرگ و درخشانی که به دست نمی آید.امیدوارم که این پیروزی ارزشمند الگو و اسوه همه دانش اموزان و دانشجویان عزیز و والای دشتی قرار گیرد و سال آینده در همین وبلاگ نام بلند و عزیز ده ها جوان برومند دشتی که در آزمون د کتری و کارشناسی ارشد پذیرفته شده ن اند نوشته شود . به مهندس کاشفی و و همه جوانان گرانقدر دشتی افتخار می کنم و به ایشان و خانواده گرامی شان که چنین فرزند شایسته ای را پروریده اند تبریک می گویم

ahmad

بسیار مایه افتخاره.تبریک به سعید عزیز و تشکر از محمد بزرگوار

شاهين

با سلام ازضمن تشكر ازوبلاگ وزين شما وتبريك به آقاي كاشفي عزيز،از ديگر قبول شدگان دكترا در دشتي مي توان به آقاي مقصودي (عربي اصفهان )و مجتبي احمدي(فيزيك چمران اهواز) از بخش كاكي اشاره نمود. به اميد موفقيت فرزندان دشتي در تمامي عرصه ها با سپاس

شاهين

باسلام ووقت بخير هر دوي اين عزيزان از فرهنگيان بخش كاكي مي باشندآقاي مقصودي از بادوله ودبير دبيرستانهاي بخش كاكي و آقاي مجتبي احمدي از كاكي (اصالتا روستاي هلالي)ودبير دبيرستانهاي منطقه كنگان وبرادر مهندس مصطفي احمدي(كارشناس ارشد زراعت واصلاح نباتات) مي باشد بد نيست به اين نكته اشاره داشته باشم كه مجتبي دانش آموخته دانشگاه شهيد رجايي تهران در مقطع كارشناسي ودانشگاه صنعتي اميركبير در مقطع كارشناسي ارشد مي باشد. توضيحات تكميلي در زمينه قبولي هاي ارشد ودكتراي دانشگاههاي دولتي در آينده اي نزديك ارائه خواهد شد. زنده باد دشتي