از دشتی زلزله زده...

آب و برق  مناطق زلزله زده ۶ ماه رایگان شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که مناطق زلزله‌زده دشتی نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد، گفت: با توجه به بضاعت مالی مردم این مناطق از مسئولان می‌خواهم تا آب و برق این مناطق را برای مردم ۶ ماه رایگان کند.

سیدمحمدمهدی پورفاطمی در نشست علنی امروز  در نطق میان دستور خود افزود: در هفته‌ای که گذشت شهرستان دشتی بر اثر زلزله لرزید و همین امر موجب خسارات فراوان گشت که این اتفاق باعث مرگ تعدادی از هموطنان شد و خیلی از خانواده‌ها را داغدار کرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان ادامه داد: با این اتفاقات، دل‌های پرمهر و محبت مردم نجیب استان بوشهر نلرزید و پاک‌ترین و شورانگیزترین احساس نوعدوستی و کرامت انسانی رقم خورد.

رییس مجمع نمایندگان استان با تاکید بر این که بعد از وقوع زلزله تلاش‌های بسیاری را برای کمک به زلزله‌زدگان انجام دادم تصریح کرد: نامه‌هایی را به استانداران و مسئولان استان بوشهر ارسال کردم تا روند رسیدگی به زلزله‌زدگان به سرعت پیش رود.

پورفاطمی با تشکر از همه مسئولانی که در وقوع زلزله استان بوشهر در محل حادثه حاضر شدند یادآور شد: تشکر می‌کنم از همه مسئولانی که با حضور خود در مناطق زلزله زده استان بوشهر باعث دلگرمی خانواده‌های آسیب‌دیده شدند و از نزدیک در جریان روند بازسازی ساختمان‌های تخریبی قرار گرفتند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که از استاندار بوشهر می‌خواهم که تا آخرین لحظه مصوبات تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌دیده دشتی و روند کمک به زلزله‌زدگان را تا آخر پیگیری کنند، تاکید کرد: ضروری است ساخت واحدهای مسکونی با توجه به عرف محلی و موقعیت جغرافیایی ۸۵ متر به بالا در نظر گرفته شود تا حداقل آسایش و امنیت مردم فراهم شود.

وی با تاکید بر این که با توجه به فرا رسیدن فصل گرما لازم است وسایل سرمایشی لازم در اختیار مردم زلزله‌زده قرار گیرد، تصریح کرد: بهتر است بازسازی اماکن مذهبی در صدر برنامه‌ها قرار گیرد و ۶ ماه آب و برق مردم رایگان شود.

پورفاطمی با بیان این که باید به سرعت به امور عشایر سختکوش رسیدگی شود، عنوان کرد: منطقه دشت پلنگ  قطب کشاورزی استان بوشهر است که متحمل خسارات شده و باید به وضع همه مردم این شهرستان رسیدگی شود.

وی بیان کرد: از مسئولان استان می‌خواهم که با پیگیری‌های مداوم و بررسی لحظه به لحظه منطقه زلزله‌زده هیچ عزیزی که دچار حوادث زلزله شده از لیست خدمات‌رسانی جا نماند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس اظهار داشت:با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، لازم است حتما وسایل سرمایشی سریعتر در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امیدواریم ترتیب بازسازی منطقه زلزله‌زده به شکلی قرار گیرد تا در حداقل ممکن زمان و با رعایت اصول ایمنی مقاوم‌سازی به درستی انجام گیرد.

مشاور استاندار در مناطق زلزله زده؛مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان

به گزارش «خلیج فارس»؛ روال اداری برای انتصاب غلامحسین زارعی انجام شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، وی در هفته جاری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان معرفی می شود.

وی که کارمند صداوسیما بوده، در دولت احمدی نژاد مدیرکلی تعاون استان و فرمانداری های دشتستان، بندر لنگه و پارسیان را برعهده داشته است.

مهرماه سال گذشته و به دنبال برکناری فرماندار بوشهر، برخی رسانه ها زارعی را به عنوان جایگزین پورکبگانی معرفی کردند، اما گفته شد با وجود نهایی بودن صدور حکم وی توسط وزیر کشور، برخی مخالفت های درون استانی مانع انتصاب زارعی شد.

روز گذشته نیز حسنوند در حکمی غلامحسین زارعی را به عنوان "مشاور استاندار در مناطق زلزله زده دشتی" منصوب کرد

حالا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، قرار است زارعی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان بوشهر معرفی شود.

بهمن ماه پارسال به دنبال برکناری سعید آزادشهرکی از مدیرکلی میراث فرهنگی استان آن هم کمتر از 3 ماه از انتصاب وی، کیامرثی معاون این اداره، سرپرست میراث فرهنگی بوشهر شد.

اهداء مدال برترین مخترع زن جهان به زلزله زدگان دشتی
پزشک ایرانی برترین مخترع زن جهان در جشنواره ژنو 2013، مدال های طلای خود را به موزه آستان قدس رضوی و زلزله زدگان بوشهر اهدا کرد.

ایرنا؛ دکتر زهرا علیزاده ثانی با اختراع دستگاه تعیین میزان تنگی عروق قلب با استفاده از روش های ریاضی، مدال طلا، جایژه ویژه و کاپ برترین مخترع زن جهان را در چهل و یکمین جشنواره علمی بین المللی اختراعات ژنو در سال 2013 کسب کرده است.

این اختراع دو دیپلم افتخار جشنواره بین المللی اختراعات ژنو را نیز از آن خود کرد.

این پزشک فوق تخصص تصویربرداری قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: بوسیله این دستگاه و با روش های ریاضی و نرم افزاری، میزان تنگی عروق کرونر بیمار پیش بینی شده و نیاز بیمار قلبی به عمل آنژیوگرافی که یک عمل تهاجمی و پر هزینه است، مشخص می شود.

دکتر علیزاده افزود: این دستگاه می تواند در بیمارستان ها، اورژانس ها و کلینیک های سرپایی و توسط افرادی که علم پایه پزشکی را بدانند، مورد استفاده قرار گیرد و از انجام روش های پرخطر برای تشخیص تنگی روق قلب پیشگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: اختراع این دستگاه حاصل یک کار تیمی با همکاری سه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه صنعتی شریف و بیمارستان شهید رجایی تهران در مدت سه سال انجام شده است.

به گفته وی، کاربرد این دستگاه بر روی بیش از 300 بیمار قلب و عروق در مشهد و تهران با موفقیت صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: دو نفر از دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه صنعتی شریف با نام های ˈروح الله علیزاده ثانیˈ و ˈسید محمد جواد حسینیˈ برای اختراع این دستگاه زحمات فراوانی کشیده اند.

وی در حالی که که اشک در چشمانش حلقه زده است در جمع خبرنگاران گفت : هر چه دارم از امام رضا (ع) دارم و در همین جا مدال طلای جشنواره ژنو که با تایید اکثریت رای هیات داوران به ایران اهدا شده است را به موزه آستان قدس رضوی اهدا می کنم.

دکتر علیزاده که در زلزله طبس، خواهرش را از دست داده است، دیگر جایزه خود که مدال طلای ویژه جشنواره ژنو است را به مردم زلزله زده بوشهر اهدا کرد.

اجرا برنامه عموهای فیتیله‌ای برای بچه‌های زلزله‌زده دشتی
عموهای فیتیله‌ای برای همدردی با مردم زلزله زده به بوشهر سفر کردند تا در این سفر برای بچه‌های زلزله زده برنامه اجرا کنند.
محمد مسلمی کارگردان و بازیگر "فیتیله‌ای‌های 2" در این زمینه به مهر توضیح داد: با توجه به زلزله اخیر بوشهر به این استان سفر کردیم تا از خانواده‌ها و بچه‌های مناطق زلزله زده دلجویی کنیم.

وی افزود: عموهای فیتیله‌ای همیشه حتی در موقعیت‌های دشوار همراه بچه‌ها هستند به همین دلیل اکنون در شهر شُنبه منطقه‌ای که بیشترین تخریب را داشته است مستقر هستیم و به دشتی از دیگر مناطق زلزله‌زده استان بوشهر می‌رویم تا علاوه بر اجرای برنامه از بچه‌ها و خانواده‌های صدمه دیده نیز عیادت کنیم.
مسلمی تصریح کرد: این سفر شیرینی و لحظه‌های دلپذیر بسیاری برای ما به همراه داشت، شاهد بودیم که گروه زیادی از مددکاران و روانشناسان و تیم‌های پزشکی برای دلجویی و کمک به مردم این مناطق به بوشهر سفر کردند. همچنین هنرمندان عزیزی را ملاقات کردیم که برای همراهی با مردم به مناطق زلزله زده آمده بودند، از این هنرمندان می‌توان به پرویز پرستویی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این سفر به خانه هموطنان بوشهری سر می‌زنیم و برای بچه‌ها برنامه‌های شاد و مفرحی اجرا خواهیم کرد.

مسلمی از پخش گزارش تصویری این سفر جمعه 6 اردیبهشت از برنامه "فیتیله‌های 2" خبر داد.

اختصاص یک روز حقوق شهردار و پرسنل شهرداری آبپخش

اتحادجنوب- جواد راهپیما:سید محمود موسوی در گفتگو با اتحاد جنوب با اعلام این خبر افزود:زلزله شهرستان دشتی باعث خسارات فراوان به هم استانی های عزیز ما شد و ما در شهرداری آبپخش بر آن شدیم تا با کمک ناچیز خود مقداری از آلام و مشکلات زلزله زدگان را برطرف کنیم.
 
موسوی ازاعلام آمادگی شهرداری آبپخش از بدو این حادثه برای امدادرسانی خبر داد و اظهار داشت:از بدو این حادثه دلخراش آمادگی خود را برای امدادرسانی به آسیب دیدگان اعلام کردیم و با همکاری و مساعدت شورای شهر و بخشدار محترم و کمیته امداد توانستیم با جمع آوری اقلام مورد نیاز و ارسال آنها به منطقه زلزله زده امدادرسانی کنیم.
 
شهردار آبپخش از اعزام آمبولانس شهرداری به منطقه زلزله زده خبر داد و گفت:با اعلام نیاز از فرمانداری آمبولانس شهرداری به منطقه اعزام شد و در خدمت عزیزان امدادرسان مستقر در منطقه زلزله زده قرار گرفت.
 
سید محمود موسوی از آمادگی شهرداری برای ارسال ماشین آلات و امکانات موجود در شهرداری جهت عمران و آبادانی مناطق زلزله زده خبر داد و افزود:طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر امدادرسانی به بازماندگان حادثه و کمک برای بازسازی این مناطق شهرداری آبپخش این آمادگی را دارد که امکانات موجود خود را در اختیار مسئولان بازسازی قرار دهد و در عمران و بازسازی مناطق زلزله زده سهیم باشد.

/ 0 نظر / 7 بازدید