Dashti Post

 اختصاص 15 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان زینبیه خورموج

مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال برای تجهیز و تعمییر بیمارستان زینبیه خورموج خبر داد.

به گزارش  مهر، رضا رضایی در نشست بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج  اظهار داشت: مردم استان بوشهر مردمی باصفا و کم توقع هستند و کار کردن برای چنین مردمانی افتخار است.

وی افزود: از آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون اعتبارات خوبی به وزارت بهداشت اختصاص داده شد که این امر در سال جاری نیز همچنان ادامه خواهد داشت و مزیت های زیادی نیز برای مردم به دنبال داشته است.

رضایی تصریح کرد: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، کاهش هزینه های درمان و اعتماد مردم به بیمارستانها از اهداف مهم این طرح بوده و رضایت خوبی در جامعه شاهد هستیم.

وی بر ضرورت تعمییر و تجهیز اورژانس بیمارستان زینبیه تاکید کرد و یادآور شد: در سال جاری برای این امر مهم بالغ بر ۴ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده می شود.

رضایی از احداث کلینیک ویژه و اصلاح فضای فیزیکی بلوک زایمان خبر داد و تصریح کرد: انشاالله با اجرای این طرحها شاهد رضایت مندی بیشتر در بین مردم خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه تنها بیمارستان شهرستان دشتی تجهیز خواهد شد، از خرید دستگاه سی آرم، رادیولوژی پرتابل، دستگاه بیهوشی برای اتاق عمل و تجهیز اتاق عمل سوم بیمارستان، تخت آی سی یو با تجهیزات کامل و تخت مراقبت ویژه نوزادان  خبرداد.

مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت درخصوص خرید دستگاه سی تی اسکن نیز قول همکاری و پیگیری لازم را داد.

حقیقتی تلخ; واگذاری امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج

امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، به علت مشکلات مالی این باشگاه واگذار شد.

به گزارش مهر، ایرانجوان خورموج یکی از تیم‌های باسابقه استان بوشهر است که در سال های اخیر توانسته بود با قهرمانی در لیگ برتر استان بوشهر به لیگ دسته سوم کشور و سپس به لیگ دسته دوم کشور صعود کند.

عدم حمایت‌های مناسب مسئولان از این باشگاه باعث تا مشکلات مالی روز به روز فشار بیشتری به مالکان باشگاه وارد کند و عملا باشگاه‌داری را برای آنها سخت و سخت‌تر کرد.

با سخت‌شدن شرایط، مالکان باشگاه خواستار حمایت مسئولان استان از این باشگاه شدند تا امتیاز باشگاه در استان بماند ولی زمانی که حمایتی صورت نگرفت، امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، به بادران گستران تهران واگذار شد.

مالک باشگاه ایرانجوان خورموج عصر دوشنبه در آئین واگذاری امتیاز باشگاه ایرانجوان اظهار داشت: نشست‌های متعددی را با مسئولان برگزار کردیم تا امتیاز این باشگاه در استان بماند ولی به نتیجه مورد نظر نرسیدیم.

غلام منفرد اضافه کرد: برای واگذاری باشگاه با وجود اینکه توافقت لازم را نیز انجام داده بودیم ولی ۲۰ روز دیگر نیز صبر کردیم تا شاید مسئولان استان کمک کنند ولی وعده دادند ولی عملی نشد.

وی خاطرنشان کرد: نشست‌هایی را با فرماندار شهرستان دشتی، معاون استاندار بوشهر، نماینده دشتی در مجلس و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار کردیم ولی نتیجه‌بخش نبود و امتیاز باشگاه واگذار شد.

مالک باشگاه ایرانجوان خورموج با بیان اینکه سال‌های بسیار زیادی را برای فعالیت باشگاه ایرانجوان و رسیدن به لیگ کشور تلاش کردیم، ادامه داد: جا دارد از هواداران نیز تقدیر کنیم که در سرما و گرما ما را تنها نگذاشتند.

قائم مقام باشگاه بادران گستران تهران که امتیاز باشگاه ایرانجوان خورموج را خریداری کرده است، گفت: استان بوشهر نیز تلاش داشت تا این باشگاه در استان نگه دارند ولی در نهایت مالکان باشگاه امتیاز این تیم را واگذار کردند.

قربانیان اضافه کرد: از همه ظرفیت‌ها برای حضور پرقدرت تیم بادران گستران تهران در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور استفاده خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که امتیاز تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در لیگ دسته دوم فوتبال کشور با مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بادران گستران تهران واگذار شد.

تخصیص 93 درصد اعتبارات بخش بهداشت و درمان دشتی

فرماندار دشتی گفت: در سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال به پروژه های بخش بهداشت و درمان این شهرستان اختصاص یافت که تاکنون ۹۳ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

به گزارش مهر، غلامرضا مهرجو  در نشست بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان زینبیه خورموج که با حضور مدیر بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر ایجاد رضایتمندی در بین جامعه،شاهد کاهش سهم مردم در تامین هزینه های درمان نیز هستیم که این مهم از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان در گذشته مردم دچار مشکلات زیادی بودند ولی امروز ما شاهد این هستیم که این مشکلات به حداقل رسیده و اعتماد مردم به بیمارستانها بیشتر شده است.

مهرجو با تقدیر از تلاشهای استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی گفت: در سال گذشته در راستای نگاه دولت تدبیر و امید ۴۲ میلیارد ریال برای اجرای ۲۱ پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته که با این اعتبار توانسته ایم بخشی از عقب ماندگی های این حوزه در شهرستان را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۹۳ درصد از اعتبارات این بخش تخصیص یافته، تصریح کرد: پانسیون پزشکان خورموج و کاکی، احداث نه خانه بهداشت روستایی، ساختمان دیالیز و تکمیل ساختمان شبکه را از مهمترین پروژه های بهداشتی شهرستان عنوان کرد.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در سال ۹۴ نیز برای اتمام پروژه های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران ۳۲ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی همچنین بر ضرورت خرید ونصب دستگاه سی تی اسکن و ماموگرافی برای بیمارستان زینبیه خورموج تاکید کرد و خاطر نشان کرد: بیمارستان زینبیه خورموج به لحاظ فیزیکی مشکل ندارد ولی نیاز است تجهیزات جدیدی خریداری و در بیمارستان نصب شود که امیدواریم این مهم توسط وزارت بهداشت درمان از محل اعتبارات تجهیز واستاندارد سازی بیمارستانها در سال جاری تحقق یابد تا شاهد تجهیز و تکمیل بیشتر تنها بیمارستان جنوب استان باشیم.

 اصلاح 19 کیلومتر از نقاط حادثه خیزجاده ای دشتی

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: در سال گذشته ۱۹ کیلومتر از نقاط حادثه خیز جاده ای این شهرستان با اعتبار قریب به ۱۸۰ میلیارد ریال اصلاح شد.

به گزارش مهر، حمید بردستانی  در بازدید از تعریض محور خورموج- مل گل با بیان اینکه محور خروجی خورموج به سمت کنگان یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان محسوب می شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیر هفت کیلومتری خروجی جنوبی خورموج دو طرفه است و علاوه بر مسیر ترانزیتی استان به سمت بندر عباس محل ورودی همه روستاها و سه شهر دیگر به مرکزشهرستان می باشد، تعریض آن و تبدیل به مسیر یکطرفه در اولویت کاری سال ۹۳ قرار گرفت.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۳ آغاز شده که تاکنون عملیات اجرایی ۵۰ درصد کل مسیر به اتمام رسیده و خط کشی نیز شده است.

بردستانی تصریح کرد: تاکنون بیش از سه کیلومتر این پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال آسفالت شده و در سال جاری نیز مابقی مسیر انجام خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی همچنین از اجرای رفیوژ وسط آن در سال جاری خبر داد.

وی گفت: در سال گذشته ۱۹ کیلومتر از نقاط حادثه خیز جاده ای شهرستان اصلاح گردید و همین امر باعث شد در ایام نوروز هیچ گونه تلفات جاده ای در سطح جاده های شهرستان نباشیم.

بردستانی یادآور شد: برای این امر مهم اعتباری قریب به ۱۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی و ملی اختصاص یافته است.

زمین‌لرزه ۳.۲ ریشتری کاکی را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۲ درجه در مقیاس ریشتر کاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.

به گزارش مهر زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳.۲ درجه در مقیاس ریشتر ساعت ۱۳ و ۵۷ دقیقه روز سه‌شنبه 30 تیرماه کاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.

این زمین‌لرزه در عمق هشت کیلومتری در طول جغرافیایی ۵۱.۳۹۸ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۲۸.۳۸۷ درجه شمالی زمین رخ داد.

مرکز این زمین‌لرزه در فاصله ۱۳ کیلومتری شهر کاکی، فاصله ۳۰ کیلومتری خورموج و فاصله ۳۶ کیلومتری شهر شنبه واقع است.

اسدالله حاجیانی بخشدار کاکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: تاکنون گزارشی از خسارات این زمین‌لرزه به ما نرسیده است و مشغول بررسی اثرات این زمین لرزه هستیم. 

/ 0 نظر / 38 بازدید