پیش درآمد:
پیرو علنی شدن طرح مسیر راه آهن شیرازـ بوشهرـ عسلویه که در فاصله بیش از ١٠کیلومتری شهرهای خورموج و کاکی عبور می کند و با توجه به اهمیت راه ریلی در توسعه مناطق شهری شهرستان ،شنیده ها حاکی از پیگیری های مستمر توسط فرماندار جمشیدی داده بود بطوریکه کوتاه زمانی مهندس آسایش در واکنش به اعتراض و پیگیری ها در جریان بازدید از پروژه فوق ،اظهار نظر صریح و سریع داشتند که ضمن توجه شما به آن امیدواریم که پیگیری ها مسئولین امر تا حصول نتیجه مقبول مردمان دشتی ادامه داشته باشد...
مهندس آسایش:خواست مردم و مسوولان منطقه را در اجرای این پروژه لحاظ می کنیم
مدیر پروژه راه آهن شیراز- بوشهر - عسلویه : راه آهن شیراز- بوشهر - عسلویه گفت : سعی می کنیم با مهندسین مشاور طرح ضمن بررسی پیشنهادهای مردم و مسوولان، خواست آنها را در اجرای این طرح لحاظ کنیم . مهندس علی اکبر آسایش پنجشنبه در جریان بازدید از پروژه راه آهن شیراز- بوشهر و عسلویه افزود: مسیر مطالعه شده این راه آهن در شهرستان دشتی با انتقادهایی از سوی فرماندار و مسوولان و مردم این شهرستان مواجه شده است و این خواسته به حق مردم است که پروژه بزرگ راه آهن که مدت طولانی مورد استفاده مردم قرار می گیرد، منافع مردم را تامین کند .
وی اضافه کرد: ما سعی می کنیم با هماهنگی مهندسین مشاور طرح ضمن بررسی پیشنهادهای مسوولان محلی و مردم، برای پروژه راه آهن بوشهر - شیراز - عسلویه مسیری که دارای کمترین موانع و مشکلات طبیعی باشد و مردم دو شهر خورموج و کاکی را نیز بهره مند کند در نظر بگیریم و خواسته مردم را در مسیر اصلاح شده مورد نظر قرار دهیم.
آسایش گفت: قطعه اول این پروژه به طول 60 کیلومتر شامل 25 کیلومتر در شهرستان تنگستان و 35 کیلومتر در شهرستان دشتی استان بوشهر 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا پایان امسال این قطعه به اتمام برسد.
وی روند اجرای این طرح و پیشرفت فیزیکی قطعه اول آن را خوب و طبق برنامه توصیف کرد.
فرماندار دشتی نیز خواستار توجه به خواسته مردم برای اصلاح مسیر مطالعه شده با توجه به منابع طبیعی مانند رودخانه مناطق طبیعی و بهره مندی شهروندان خورموج و کاکی از این پروژه شد.
مطالعه راه آهن شیراز - بوشهر- عسلویه در ‎ 17قطعه انجام شده است که عملیات اجرایی قطعه اول بطول ‎ 60کیلومتر از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است و بزودی اکثر ‎ 17قطعه بطول ‎ 647کیلومتر برای اجرا به پیمان می‌رود.
این طرح با هشت هزارو‎ 500میلیارد ریال اعتبار با مشارکت وزارت نفت و راه و ترابری اجرا می‌شود.
باتوجه به‌اینکه خدمت رسانی وتوسعه مناطق از اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود، لحاظ کردن نظارت مسوولان محلی ازجمله فرمانداران و نمایندگان دولت در کل مسیر طرح ضروری عنوان شده است.
اتصال بندر بوشهر به شبکه راه‌آهن کشوری و ایجاد یک شبکه حمل و نقل، برقراری ارتباط میان استان‌های بوشهر، فارس با دیگر نقاط و دسترسی به ظرفیت‌های موجود در منطقه انرژی و نفت و گاز پارس جنوبی و شمالی از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر شده است.

/ 6 نظر / 5 بازدید
احمدی

سلام ممنون از خبر های خوب و دست اولتان... وبلاگ شماواقعا پربارترین وبلاگ دشتی است.... موفق و پایدار باشید[گل]

اندیشه گر

سلام و درود امیدوارم در دشتی" به تعالی و موفقیت برسیم. به روزم. [گل]

سیدمحمدرضاهاشمی زا ده

سلام گرانمایه دوست اندیشمند وصمیمی جناب شاکری ............... این بار شما را بباغ پر از گل وباطراوت زیباترین دوبیتی های دوبیتی سرایان خطه دشتی می بریم..وهمسفرمی شویم با .. فایز..مفتون...احمد خان دشتی..سید علی نقی دشتی آخوند کبگانی .... تا سیر وسفری معطر به گلستان دوبیتی های دلنشین دشت های خاطره انگیز جنوب داشته باشیم........ تورا من چشم در راهم......

دشتی

سلام بر شما وبلاگم با مطلبی جدید به روز است یا علی