روزهای انتخابات در دشتی

 این روزها که می گذرد در دشتی نیز همانند سایر نقاط کشور گفتمان غالب انتخابات دهم ریاست جمهوری است از همین رو ستادهای کاندیدا ها فعالیت خود را به اوج رسانده و به نظر می رسد این موج فرا گرفته در کشور دشتی ما را هم تحت تاثیر شگرف خود قرار داده هرچند به نظر می رسد در این دوره کاندیدا ها حساب  ویژه ی روی نقاط کم جمعیت باز نکرده باشند ولی با توجه به حال و هوای حاکم بر فضای رسانه ها روزهای آتی با توجه به اهمیت و حساسیت های پیش رو بی شک شاهد فعال تر شدن ستاد ها در شهرستان خواهیم بود.
 ستاد های دکتر احمدی نژاد که یکی از آنها  به نظر گروهی اداره می شود گروهی که اکثر اعضا آنرا فرهنگیان شهر تشکیل می دهند  با مدیریت های راهبردی حسین باغداری( ریاست اسبق اداره فرهنگ و ارشاد دشتی) درخورموج با توزیع شربت و عکس ها و بروشورهای مخصوص فضای انتخاباتی را بیشتر به مردم القا می کند و ستادی دیگر که به نام مهرورزی تحت مدیریت سید علی هاشمی(ازکارمندان بهزیستی شهرستان)و جمعی دیگر فعالیت می کنند و در اولین اقدام خود قصد دارند شنبه آتی ساعت 21 سخنرانی یکی از اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد امیر المومنین(ع) داشته باشند.
ستاد مهندس موسوی که تجمیع شده ستادهای موسوی نیز به شمار می رود و ریاست آنرا غلامرضا قربانی (سرپرست دانشگاه پیام نور خورموج) برعهده دارد با تشکیل کمیته هایی و از یک سوجلسات درون گروهی و گردهمایی های مدون و سفرهای روستایی سعی در ترغیب مردم به رای دادن به میرحسین می کنند از دگر سو با توجه به پشتوانه فکری عظیم ستاد مرکزی سعی می کنند که با فراخوان سخنران و برگزاری سخنرانی گام هایی را در تنویر افکار عمومی بردارند امری که شنبه پیش قرار بود با سخنرانی حاج آقا انصاری روی دهد و به دلایلی در محاق رفت این بار مقرر است روز شنبه آتی با سخنرانی مهندس جهانگیری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع محقق شود و در کنار آن وبلاگی را نیز به همین منظور راه اندازی کرده اند(www.salampresident10.blogfa.com) اما در مورد دو کاندیدا دیگر فضا به گونه نیست که خبر های قابل ملاحظه ی را بتوان پوشش داد.
در کاکی اما اوضاع به شیوه دیگر رقم می خورد در کاکی به عنوان دومین شهر پرچمعیت شهرستان آنگونه که به نظر می رسد و طبق آخرین اخبار فعالیت ستادها با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال می شود چراکه ستادهای کاندیدا ها قبل از خورموج فعالیت خود را آغاز و پیگیرانه ادامه دارد و این را می توان با گشت و گذار در کاکی نیز برداشت کرد این خود مبین این است که کاکی یکی از سیاسی ترین شهرهای استان بوشهر محسوب می شود.ستاد میر حسین در کاکی که با تجمیع صورت گرفته با مدیریت عزیز بردستانی(از فرهنگیان کاکی) کار خود را آغاز کرده اند به نظر می رسد با فعالیت خود توانسته اند رای قاطبه کاکی را از آن میر حسین کنند آنان درهمین راستا وبلاگی را نیز راه اندازی کرده اند(www.kakimirnews.blogfa.com) در ضمن مقرر است شنبه آتی ساعت 18بعد ازظهر سخنرانی مهندس جهانگیری را در مسجد امام حسین(ع) داشته باشند.
با همه این تفاسیر و تفاصیل هنوز قاطع نمی توان گفت آرا اول دشتی ها به کدامیک از کاندیدا ها ست اما این مسلم است که چونان سایر نقاط کشور اوضاع مهندس موسوی و دکتر احمدی نژاد از دو کاندیدا دیگر بهتر است. 

/ 7 نظر / 6 بازدید
یه دوست.

[گل][گل][گل] سلام [گل][گل][گل] دست مریزاد و خداقوت. ما هم www.taktazchat.com هستیم. حتما سر بزنین. امکانات جالبی داره. چت روم صوتی تصویری قوی و انجمن هم داره . [گل][گل][گل] به امید دیدار [گل][گل][گل]

مجید

سلام خوبید اقای شاکری اقای شاکری بیو بر سیل ای دفعه هم کار جالبی کردم منظرتم وه هرچی هم بلدسی بگو در مورد مطلبی که اوم نهن راسی چه واهی اشو کردو وه زیارت از بخش دشتی واسا یا هنیزا زور میزنن [سبز] با ارزویی موفقیت برای شما

سیدمحمدرضا هاشمی زا ده

همدل صمیمی وبا محبت. شاکری مجموعه کاملی را چند روز پیش که دایره المعارف دشتی است وحاصل سالها زحمت وخون دل بود به کتابخانه عمومی خورموج تحویل دادم ..تازیخ وجغرافیای کامل دشتی فرهنگ وآموزش وپورش یک قرن.دشتی...صد شاعر عالم ونویسنده دشتی..سنت ها وآداب ورسوم و...که اگر مسولان همتی نمیکنند وچاپی در کار نیست ... لا اقل در خانه ام موریانه نخورد وجلد گرفته وصحافی کنند...در چند جلد وماشین کرده وبصورت چند چلد در چند کتابخانه به این صورت ناقابل وابتدایی نگهداری شود تا بعد از مرگ چه شود....؟ تا لا اقل منبعی در اختیار نسل جوان دشتی باشد..وهویت دشتی گم نشود .................. میشکوفم مثل گلــــــــها در هوای سبز تو میشوم چون فرش گــــــل در گامهای سبز تو عشق هم همراهمان آهسته می آید به پیش دشتی از حجم شقـــــــــایق پا به پای سبز تو ................... مدتی است که عطر دلنشین حضورت در کلبه تنهاییم نمیپیچد گفتم به بهانه کار های تازه ام ...ضمن سلام وعرض ادبی..با دسته گلی به طروات دوستیمان..چشم براهتان

حسین از بوشهر

به امید پیروزی میر حسین موسوی

سید حسین

سلام. ببینموتون حاجی جان