از هر دری سخنی...

نبود موسسات مالی و اعتباری بنیاد،صندوق تعاون در شهرستان دشتی<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

وجود موسسات مالی اعتباری در هر منطقهای از جمله شهرستان دشتی بهترین پتانسیل و امکان جهت اعطای تسهیلات و تزریق نقدینگی می باشد. از سوئی سرمایه گزاری ارتباط مستقیمی به میزان پس انداز انباشته شده در اینگونه موسسات دارد. هرگونه پس انداز یعنی سرمایه گزاری یعنی اشتغال و رفاه که آرزوی هر زیست اجتماعی است.در حال حاضر خلاء نبود موسسات مالی از جمله صندوق تعاون و موسسه مالی و اعتباری بنیاد در سطح شهرستان دشتی کاملا احساس می شود.بویژه از آن جهت که شرکتهای تعاونی که همواره مورد تاکید دولت بوده است به جهت نبود شعبه ای از آن صندوق با مشکل در تامین نقدینگی و سرمایه در گردش جهت ادامه فعالیتمواجه می باشند.امید است با افتتاح شعباتی از صندوق تعاون و موسسه مالی اعتباری بنیاد در سطح شهرستان دشتی امکانی مناسب جهت رشد و بالندگی اقتصادی شهرستان فراهم گردد.

 

کارخانجات سیمان شهرستان دشتی

شاید تیتر بالا در ابتدا کمی عجیب و غیر واقعی به نظر رسد اما واقعیت چیز دیگر یست و آن هم اینست که در کنار کارخانه سیمان 3500 تنی مند دشتی در روستای لاور شرقی مطالعات اولیه کارخانه سیمان در یکی از روستاهای شهرستان یعنی روستای باغان در حال انجام است.که این هم نوید دهنده توسعه و پیشرفت دیگری در شهرستان خواهد بود.البته امید است که کندی حرکت دو کارخانه فوق الذکر تسریع گردد.

 

 

پارک فایز دشتی

پارک فایز دشتی عنوان مجموعه فضای سبزی است که در جنوب شهر قرار دارد و اگر چه محل مناسبی بویژه در شبهای گرم تابستان برای شب نشینی دوستانه واحیانا خانوادگی است اما این روزها احساس می شود که دچار کم توجهی می باشد.از این جهت که پارک مذکور  در جنوب شهر قرار دارد و یکی از جوانترین(جمعیتی) محلات شهر را در پوشش فضای سبز قرار داده است امری قابل توجه و قابل تحسین است لذا هرگونه کم توجهی این فضا زیبا را در معرض تخریب قرار می دهد.

 

شنیده ها...

- تبادار(استاندار سابق استان بوشهر)،انصاری لاری"مشاور وزیر کشور"(استاندار سابق استان های بوشهر و فارس) و فائقی (رئیس دفتر استاندار تبادار) اقدام به تاسیس شرکت کردند.

- بهرام نکیسا مدیر کل(سابق) کار و امور اجتماعی استان بوشهر که مدتی است از اداره کل کار رفته،در سازمان بنادر و کشتیرانی کشور مشغول به کار شده است.

- علی عاشوری(سرپرست دانشگاه آزاد مرکز خورموج) از گزینه های مطرح مدیر کل کار و امور اجتماعی استان بوشهر است.

 

/ 5 نظر / 10 بازدید
علي ر

سلام ! ممنون که به من سر زدی يادم باشه سری بعد که آپ ميکنم لينکتو بزارم ! مطالبت واقعا جالبن ! بلاگتو سيو کردم بعد سر فرصت بخونم ! راستی فکر کنم منو بشناسی ! منم خورموجيم ولی الان بوشهر زندگی ميکنم ! خوشحال شدم ! فعلا خدا حافظ

نجفی

با سلام و عرض ادب بنده نیز مانند بقه همشهریان عزیزم وقتی تابلو کارخانه سیمان دشتی را دیدم خیلی خوشهال شودم. ولی صد افسوس که بعد از دو سال از انتخابات مجلس هنوز هیچ کاری از این پروژه انجام نشده و نسب تابلو با شتابزدگی فقط برای جلب نظر افکار عمومی بود. ولی سوالی اصلی اینجاست که این پروژه 100 میلیون دولاری سهام دار آن کیست؟....

نجفی

بنده بسيار راغب هستم بدانم اين پروژه ملی است يا شرکتی و يا تعاونی اگر ملی است از آقايان ميخواهيم که حداقل برای اجرا از افراد بومی استفاده کنند. اگر شرکتی است ما حق داريم بدانيم اعضای ان چه کسانی هستنندو اگر تعاونی است چرا سهام آن را از هم اکنون به مردم دشتی واگزار نمی کنند تا هم مردم از ان استفاده کنند و هم پروژه زودتر اجرا شود.

نجفی

با سلام و عرض ادب اصولا می گويند حق گرقتنی است .اگر همه بنگا های کوجک و بزرگ( تعاونيهای پرورش ميگو/مرزنشينان/و روستاييان و ...) درخواست کتبی و تو مار به مقامات مسئول بدهند و فرمانداری نيز پی گير باشد اين کار شدنی است و صندوق تعاونی در خورموج ايجاد می شود.