پایان مطالعات سد باغان
به گزارش ایرنا، علی زارعی روز در گفت وگو با ایرنا افزود: مطالعات اولیه سد باغان از سال 80 آغاز شد و در این مدت مطالعات فاز یک و دو این شد به صورت جامع انجام شد.
وی اضافه کرد: امسال بالغ بر 17 میلیارد ریال به عنوان اعتبار اولیه تامین شده که بزودی کار اجرایی ساخت سد آغاز می شود.
زارعی اظهارداشت: سد باغان تنها سدی در استان بوشهر است که آب شیرین دارد و می تواند آب شرب بخش عظیمی از استان بوشهر از جمله شهرستان های جنوبی این استان را تامین کند.
زارعی افزود: این سد گنجایش 50 میلیون متر مکعب آب را دارد و باعث نگهداری و ذخیره نزولات آسمانی مناطق جم و دشتی و رودخانه های باغان و سرچشمه می شود و از خسارت های احتمالی سیلاب های منطقه ای جلوگیری و علاوه برتامین آب شرب استانبوشهر آب کشاورزی بخش زیادی از اراضی کشاورزی و باغی روستای باغان را تامین می کند.
وی بیان کرد: روستای باغان یکی از مستعدترین مناطق کشاورزی شهرستان دشتی است وبیش از یکهزار هکتار اراضی کشاورزی آبی داردکه هم اکنون از رودخانه باغان و قنات بزرگ باغان آبیاری می شود .
سرپرست فرمانداری دشتی در ادامه افزود: شهرستان دشتی یکی از مناطق پرآب استان بوشهر است و رودخانه مند ودشت پلنگ با آورد بیش از دو میلیارد متر مکعب در سال بیش از نیمی از آب این استان را به خود اختصاص داده اند.
زارعی گفت: کار مطالعات فاز یک سد دشت پلنگ به پایان رسیده و مطالعات فاز دو در حال انجام است و امیدوارم بزودی با تکمیل این مطالعات کار اجرایی این سد نیز آغاز شود.
وی اضافه کرد: با احداث این سد نیز آب مورد نیاز کشاورزی وسیعترین دشت کشاورزی استان بوشهر با بیش از 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی بسیار مرغوب تامین خواهد شد و تحول اساسی و چشمگیری در رونق کشاورزی شهرستان واستان بوشهر بوجود خواهد آورد.

تغییر و تحولات جدید در آموزش و پرورش دشتی
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: در کادر اداری آموزش و پرورش دشتی برای پویایی و نشاط و بالا رفتن کیفیت کار برای دستیابی به اهداف سازمانی تغییر و تحولاتی صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی، حسین زارعی یکشنبه شب در آیین تودیع و معارفه معاون سابق و جدید اداره آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: یکی از با سابقه‌ترین نیروهای اداری حسین آلبویه، کارشناس مسئول کارگزینی برای ادامه خدمت با درخواست خود به مدارس رفت و عبدالمجید پورمحمد متصدی کارگزینی را بر عهده گرفت.
وی افزود: همچنین اصغر جهانگیری به عنوان کارشناس روابط عمومی و هماهنگی امور دفتر اداره و سیدابراهیم حسینی، کارشناس فناوری و اطلاعات به جای سید غلامحسین بهرسی منصوب شد.
زارعی ادامه داد: احمد سجادی، کارشناس اقامه نماز و معارف اسلامی به جای ابوالحسن دهاز مدیر اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری منصوب و احمد زنوری‌مطلق مسئول امور پشتیبانی به جای حسین قائدی مشغول به کار شد.
مدیر آموزش و پرورش دشتی ضمن تشکر و قدردانی فراوان از یاران سابق بیان داشت: ما برای نیروسازی و ایجاد پویایی و شادابی دست به تغییراتی زدیم و از شما قول می‌گیریم که ارتباط خویش را در حوزه اداری با ما قطع نکنید، چون ما به شدت به توانایی و تجربه گرانبهایتان نیازمندیم.
وی برای افراد جدید اداری آرزوی توفیق و بهروزی کرد و از آنان خواست برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی تمام تلاش خویش را صرف کنند.
در پایان مراسم با تقدیم هدایایی از همکاران پیشین تجلیل و ابلاغ پرسنل جدید تقدیمشان شد.
برنامه مسابقات فوتبال دسته برتر شهرستان دشتی
ردیف نام تیم ها روز تاریخ زمان مکان 1 شهباز- شاهین شنبه 89/4/19 18 خورموج 2 پرسپولیس کاکی- ابومسلم شنبه 89/4/19 18 کاکی 3 پرسپولیس کاکی- سپاهان(عقاب) شنبه 89/4/26 18 خورموج 4 ابومسلم - شاهین شنبه 89/4/26 18 کاکی 5 ابومسلم- شهباز شنبه 89/5/2 18 خورموج 6 شاهین- سپاهان(عقاب) شنبه 89/5/2 18 کاکی 7 شاهین-پرسپولیس کاکی شنبه 89/5/9 18 خورموج 8 سپاهان(عقاب)- شهباز شنبه 89/5/9 18 کاکی 9 سپاهان(عقاب)-ابومسلم شنبه 89/5/15 18 خورموج 10 شهباز- پرسپولیس کاکی شنبه 89/5/15 18 کاکی

منبع:وبلاگ های رسمی تیم عقاب و شاهین

شش سالن ورزشی در دشتی در دست ساخت

سپرست فرمانداری دشتی علی زارعی در جریان بررسی روند اجرای طرح های ورزشی در دشتی افزود: کار ساخت سه سالن ورزشی در شهرهای خورموج، کاکی و روستای بحیری بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد وآماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد: سه سالن ورزشی دیگر نیز در روستای سناء، درازِی و عربی در دست ساخت است که پیشرفت خوبی دارد و تاپایان سال آماده بره برداری می شود.
زارعی اظهارداشت: از محل اعتبارات سال 89 بزودی کار ساخت دو سالن ورزشی در روستاهای باغان و زیارت ساحلی آغاز می شود و با اجرای این سالن ها تعداد سالن های ورزشی در دشتی به 16 سالن خواهد رسید که باعث ارتقای شاخص سرانه ورزشی در حد استاندارد قابل قبولی در سطح استان بوشهر خواهد شد.
وی بیان کرد: از 16 سالن ورزشی موجود در شهرستان دشتی 13 سالن در چهارسال گذشته و در دولت های نهم ودهم و هشت سالن در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه وهشت سالن در روستاها احداث شده و این نشان از توجه ویژه این دولت به همه مناطق شهرستان و به ویژه روستاها دارد.

/ 0 نظر / 7 بازدید