وجود 164 پروژه نیمه تمام در شهرستان دشتی

غلامرضا مهرجو در نشست با شوراها و کانون‌های مذهبی، طلاب، مدیران حوزه‌های علمیه براداران و خواهران ضمن تقدیر از تلاش مدیر و کارکنان تبلیغات اسلامی دشتی  اظهار داشت: اداره تبلیغات اسلامی دشتی با کمترین اعتبارات بزرگترین کارهای فرهنگی را انجام داده است.

فرمانداردشتی گفت: سال جاری در بخش تملک دارایی‌ها شهرستان دشتی مبلغ 31میلیارد تومان اعتبارات مصوب داشته است که 18 میلیارد تومان آن بابت کارهای انجام شده توسط پیمانکاران در بخش‌های مختلف از جمله راه، عمران روستایی و شهری و فصل‌های دیگر مطالبات پیمانکاران صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان دشتی 164 پروژه نیمه تمام وجود دارد که باید به سرانجام برسد قانون تکلیف کرده هیچ پروژه جدیدی نباید تعریف شود تا پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل گردند و به سرانجام برسد.

فرمانداردشتی بیان‌ داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال جاری به نام اقتصاد و فرهنگ را مزین کردند، مبلغ 2میلیارد و 950میلیون تومان در بخش فرهنگ و هنر اعتبار در نظر گرفته‌ایم و از اعتبارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نیز مبلغ 115میلیون تومان آن جهت تکمیل خانه های عالم نیمه تمام تامین اعتبار شده است.

مهرجو افزود: مبلغ 435میلیون تومان برای 27 گلزار شهید در شهرستان، محصور کردن گلزار شهدای شهرخورموج و موزه شهدای شهرستان دشتی تأمین اعتبار شده است.

وی یادآور شد: برای حوزه علمیه سفیران هدایت 100میلیون تومان، حوزه علمیه خواهران 100میلیون تومان و برای ساماندهی و تجهیز مصلّای نمازجمعه خورموج مبلغ 75میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت یازدهم در دشتی تصریح کرد: بهداشت و درمان، آب، عمران شهری، عمران روستایی، آموزش و پرورش راه‌های اصلی از اولویت‌های دولت یازدهم است.

وی اضافه‌کرد: تلاش، دقت و سعی ما جلب اعتماد عمومی و رضایت مردم نسبت به نظام است و تفاوتی ندارد در زمان تصدی چه دولتی باشد و هدف اصلی دولت برطرف کردن نیازهای اولیه مردم در بخش‌های شهری و روستایی است.

مهرجو به تأمین اعتبار برای آبرسانی به روستاها خبر داد و افزود: در بخش آب روستایی مبلغ 4میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده‌ایم که قسمتی از رویکرد اعتبارات را به بخش روستایی سوق داده‌ایم.

وی ادامه داد: در دو بخش عمران روستایی تأمین اعتبار شده که بخش اول آن اجرای طرح‌های هادی و بخش دوم تأمین آب شرب مورد نیاز مردم روستاها است همچنین مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز جهت توسعه برق روستایی اعتبار اختصاص داده‌ایم.

مهرجو اذعان کرد: بیمارستان زینبیه خورموج فاقد سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی است و دستگاه رادیولوژی دارد که فرسوده شده و باید دستگاه رادیولوژی جدید جایگزین آن شود.

فرمانداردشتی با بیان اینکه دغدغه دولت اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل شده دانشگاهی است، یادآور شد: منبع ذخیره‌ای که بتواند برای 48 ساعت مردم شهر خورموج آب ذخیره کند تا در زمان بحران از آن استفاده شود وجود ندارد.

مهرجو گفت: سالن ورزشی در روستای عربی با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان احداث شده که بلاءاستفاده مانده است، در روستای سنا با یک‌هزار و 200 نفر جمعیت یک سالن ورزشی با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان کنار زمین چمن مصنوعی ساخته شده است که سه شیفت آن بلا‌ءاستفاده است و با توجه به این روند تا 10 سال آینده این سالن غیر قابل استفاده خواهند شد.

وی تصریح کرد: در کنار سالن ورزشی شهر شنبه زمین چمنی ساخته شده است که نیاز بود این زمین در مرکز شهرستان ساخته شود ما خواهش کرده‌ایم شما یک بار از استادیوم شنبه استفاده کنید که ما بگوییم پول بیت المال هدر نرفته است.


حوادث رانندگی محور بادوله به کاکی تاکنون جان 11 نفر را گرفته است

رئیس پلیس راهور خورموج گفت: در 18 ماهه گذشته 11 نفر در اثر حوادث جاده‌ای در محور بادوله به کاکی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، مرتضی احمدی در جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان دشتی اظهار داشت: 11 نفر متوفی، 47 فقره تصادف جرحی با 63نفر مجروح درمحور تعریض راه بادوله به کاکی ظرف یکسال نیم گذشته تاکنون گزارش شده است.

احمدی گفت: یک سال و نیم است که عملیات اجرایی پروژه مسیر محوربادوله به  کاکی شروع شده که فقط 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ظرف این مدت  9 تصادف فوتی در این مسیر به وقوع پیوسته است.

رئیس پلیس راهور خورموج گفت: ظرف یک سال و نیمی که از این پروژه می‌گذرد  11 نفر متوفی 47 فقره تصادف جرحی با 63نفر مجروح در این مسیر صورت گرفته است.

وی بیان داشت: باید مشخص شود این پروژه تا کی باید ادامه  داشته باشد و در این مدت با توجه به این حجم تصادف هیچ تابلو علائمی در شهر بادوله نصب نشده است.

احمدی با بیان اینکه نصب سرعت ‌گیرها باعث کاهش تصادف در این مسیر شده است، یادآور شد: بالای 30 درصد تصادفات شهر بادوله فوتی است و تصادف خسارتی بسیار کم است و از 17خرداد تاکنون یک تصادف جرحی هم نداشته‌ایم.

رضایی تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام گرفته علت کاهش تصادفات به ویژه تصادفات فوتی درون شهری سرعت‌گیرها هستند که متاسفانه به این امر نسبت به پروژه تعریض محوربادوله به کاکی توجه خاصی نشده است.

شهردار بادوله نیز گفت: بیش از یکسالی که ازاین پروژه می‌گذرد هیچ تابلوی علائم خطری دراین  مسیر نصب نشده است هرچند که تعریض محوربادوله با کاکی فاقد شونه است.

عبدالله آسیانی‌نژاد ادامه داد: پیمانکار پروژه بعد از مدتی چند تابلوی کوچک در این مسیر نصب کرد که با رنگ فشاری روی آنها علامت‌گذاری کرده بود که پس از دو ماه تمام رنگ‌ها پاک شد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری پلیس راهور خورموج چند سرعت‌گیر در این مسیر نصب شده  که همین امر موجب کاهش تصادفات در طول این محور شده است.

خیابان منتهی به بازار کاکی یک‌طرفه می‌شود
غلامحسین محمدی‌نیا  در نخستین جلسه شورای ترافیک و حمل و نقل شهرستان دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه قصد تکمیل بلوار بسیج در شهرکاکی داریم بریدگی و دوربرگردان در این بلوار نیاز به ساماندهی دارد.

شهردار کاکی گفت: خیابان دانش‌آموز از طرف چهار راه مخابرات به بلوار وصل می‌شود با توجه به اینکه این مسیر عرضی عبور می‌کند چنانچه این قسمت بازگشایی شود خطر تصادف در این مسیر وجود دارد.

وی ادامه داد: براساس اعتبارات سال جاری شهرداری نیاز و ضرورت دارد میدان ورودی سمت شمال شهر کاکی که در طرح هادی دیده شده و قبلا به تصویب رسیده اجرایی شود.

محمدی‌نیا خاطرنشان کرد: خیابان شهرداری که منتهی به بلوار بسیج می‌شود چنانچه ادامه پیدا کند موجب ترافیک سنگین در آن مسیر می‌شود و خطرآفرین خواهد بود نیاز است تا رفوژ این خیابان ساماندهی و بسته شود.

شهردار کاکی افزود: با توجه به اینکه  شش  مسیر عبور و مرور از چهار راه بسیج می‌گذرد و در آن مکان میدان دیده شده است نیاز و ضروری است تا این میدان احداث شود.

وی با بیان اینکه مسیر جاده‌ها در شهرها قبلا توسعه و امروز تهدید است تاکید کرد: بلوار شهید بهشتی قبلا بسته شده و امروز نیاز به کارشناسی مجدد است تا در صورت امکان این مسیر بازگشایی شود زیرا مردم منطقه مسیله با مشکل عدیده‌ای در این مسیر روبرو هستند  در حال حاضر مردم این منطقه دو بار باید وارد بلوار ولی عصر شوند که یک لاین آن ترانزیتی است و مردم درخواست دارند تا این مسیر همچون گذشته بازگشایی شود.

محمدی‌نیا یک طرفه شدن خیابان بازار کاکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: هیچ راهی غیراز یکطرفه شدن خیابان بازار کاکی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در شهر کاکی از ساعت 17 تا 20 شب ترافیک سنگینی وجود دارد، بیان داشت: در بعضی از ساعات خودروها دوبله و سوبله پارک می‌کنند و این یک معضلی برای مردم است لذا حضور پلیس راهور در ساعاتی از روز در شهر کاکی امروی مهم و ضروری است.

محمدی‌نیا یادآور شد: سرعت گیرهای استاندار که نصب می‌کنیم یا آنها را آتش می‌زنند یا پیچ مهرهای آنها را باز می‌کنند و بعضا بیش از چهار ماه عمر ندارند هر چند یک متر از آنها در تهران را با قیمت 26هزار تومان خریداری می‌کنیم بعضی از شهرداری‌ها مجبورند سرعت‌گیرها و سرعتگاه‌ها را با آسفالت ایجاد کنند.

وی نصب سرعت‌گیر در بلوار ولی عصر، خیابان فایز روبروی بستان هنر، خیابان امام حسین(ع) روبه‌روی حسینیه اعظم، خیابان انقلاب روبروی مسجد النبی و روبروی مصلای نماز جمعه را مهم عنوان کرد.

راه‌اندازی دهمین داروخانه در شهرستان دشتی
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی از راه‌اندازی دهمین داروخانه شهرستان دشتی در محل درمانگاه شهید الیاس احمدی در چند روز آینده خبر داد.

اصغر بحرانی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی اظهار کرد: به دلیل فاصله زیاد داروخانه‌ها و به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم شریف شهرستان دشتی، به‌زودی داروخانه درمانگاه شهید الیاس احمدی راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر در شهر خورموج چهار داروخانه، کاکی دو داروخانه، شنبه یک داروخانه، روستای زیارت ساحلی یک داروخانه، روستای درازی یک داروخانه فعالیت می‌کنند که در چند روز آینده نیز دهمین داروخانه شهرستان دشتی در محل درمانگاه شهید الیاس احمدی خورموج افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی خاطرنشان کرد: آزمایش‌های جدید شامل کشت ادرار ومدفوع HDL و LDL  به آزمایش‌های انجام شده در درمانگاه کاکی اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: به لطف الهی از مردادماه پزشک پنجم به درمانگاه کاکی اضافه می‌شود و با حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی به‌گونه‌ای عمل خواهیم کرد که خدماتی فراتر از سطح یک درمانگاه در آن ارائه شود.

بحرانی مطرح کرد: تاکنون درمانگاه شهر کاکی طبق استاندارد سطح‌بندی درمانگاه‌های عمومی تجهیزات درمانگاه کامل بوده و امیدواریم پروژه پانسیون چهار واحدی کاکی هم با توجه به اعتباراتی که در کمیته برنامه‌ریزی دیده شده است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: در آینده برنامه برای توسعه و تجهیز آزمایشگاه درمانگاه شهر شنبه داریم کار احداث و پایگاه بهداشتی این شهر که در جریان حادثه زلزله آسیب دیده بود آغاز خواهد شد.

کشف 6 موتورسیکلت قاچاق به ارزش 690 میلیون ریال در دشتی

رهام رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی از توقیف و کشف 6 دستگاه موتورسیکلت سنگین 400 و 250 سی‌سی قاچاق طی سه ماه اول سال‌جاری در شهرستان دشتی خبر داد.

وی ادامه داد: در اجرای طرح جمع‌آوری و ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های سنگین غیرمجاز و قاچاق، پلیس شهرستان دشتی با انجام گشت‌های منظم و تحقیقات میدانی در شهرستان موفق به شناسایی محل اختفای موتورسیکلت‌های قاچاق شد.

فرمانده انتظامی دشتی با بیان اینکه در این زمینه 6 متخلف دستگیر و تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند،‌ خاطرنشان کرد: موتورسیکلت‌های مذکور فاقد هرگونه مدارک گمرکی هستند و به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند.

رضایی همچنین ارزش ریالی این موتورسیکلت‌ها را 690 میلیون ریال عنوان کرد.

گزارش جلسه شورای ترافیک شهرستان دشتی

ایرنا،علیرضا پور رضا روز پنجشنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان دشتی:این محور یکی ازمهمترین نقاط حادثه خیزدرشهرستان دشتی بود که بیش ازدوسال بود که عملیات اجرایی آن به دلیل نداشتن اعتبار متوقف شده بود و درخردادماه امسال این پروژه فعال شد وکارآسفالت روکش این محور تکمیل وآماده بهره برداری شد.

وی یادآورشد: به زودی کارنصب 30 پایه روشنایی درمحور های ورودی شهرها وروستاهای شهرستان دشتی انجام خواهدشد.

پوررضا اضافه کرد: روشنایی معابر موجب تسهیل درتردد وکاهش تصادف وایمنی رفت آمد درشب درمحورهای اصلی شهرستان دشتی خواهدشد.

وی محور پلیس راه خورموج به چاوشی را مسیری پر خطر و حادثه‌خیز عنوان کرد و افزود: پیشنهاد می‌کنم که چنانچه مسیر دوربرگردان بعد از روستای عربی را به طرف کمربندی هدایت و به بزرگراه منتقل کنیم می‌توانیم مسیر عربی به کارخانه آرد دشتی را یک طرفه کنیم زیرا با این عمل شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این مسیر خواهیم بود.

پوررضا یادآورشد: مسیر عربی دشتی به باشی تنگستان لکه‌گیری و آسفالت شده است و در طول محور 18 نقطه وجود داشت که همه آنها رفع نقص شده است.

وی اضافه کرد: سه پل در روستای باغان، پل چاهگاه، دو پل کردلان، سه پل محور چاوشی به درازی و فقیه حسنان لکه‌گیری و آسفالت شدند.

پوررضا تصریح کرد: در محور عربی به باشی، سنا به شنبه، لاور به دشت پلنگ که همه این مسیرها کوهستانی است نیاز به نصب چند گارد ریل دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی دشتی یادآور شد: آسفالت و خط‌کشی محور خالو حسین به پلیس راه انجام شده و برای جداسازی ترافیک نیاز به رفوژ وسط و تخصیص اعتبار دارد.

وی از نصب استوانه وسط در طول این مسیر را ظرف چند روز آینده در محور خالو حسین به پلیس راه خبر داد.

معاون جدید عمرانی، فنی و شهرسازی شهردار خورموج نیز اظهار داشت: ورودی شهر خورموج از طرف جایگاه سوخت جنوبی که به طول 750 متر است در حال حاضر ضلع شرقی آن پایان یافته و آسفالت آن صورت گرفته و نیاز است تا رفوژه وسط آن اجرا شود.

مرتضی فاریابی گفت: یک دهانه پل روبروی جایگاه سوخت واقع در ضلع غربی مسیر خورموج به کاکی نیاز به بازسازی و تعریض دارد قبل از اتمام آن ضرورت دارد با همکاری پلیس راهور مسیر تردد در ضلع شرقی انجام شود.

وی ادامه داد: پس از اتمام این پروژه که دارای دو لاین 14 متری است رفیوژ وسط انجام خواهد شد و ورودی اول آن نیزمیدان جدید احداث می‌شود.

فاریابی خاطرنشان کرد: خیابان روبروی آموزش و پرورش و مسیر مدرسه شهید آستروتین شهر خورموج نیاز به اجرای رفیوژ وسط ندارد زیرا این خیابان هم کم عرض است وهم مسیر خروجی آب در زمان بارندگی از این گذرگاه عبور می‌کند. 

/ 0 نظر / 29 بازدید