راهیابی تئاتر دشتیاتی سیه سول به جشنواره های فست ارمنستان

نمایش سیه سول کاری از انجمن هنرهای نمایشی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج به جشنواره «های فست» ارمنستان راه یافت.

به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، مسئول انجمن هنرهای نمایشی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج و گروه هیرو با اشاره به راهیابی این گروه نمایش به جشنواره «های فست» ارمنستان گفت: نمایش سیه سول  کاری از گروه نمایش هیرو برگرفته از آیین های منطقه دشتی و به گویش دشتی اجرا می شود که سال گذشته در جشنواره استانی، منطقه ای و بین المللی فجر حضور درخشانی داشت.

 ابراهیم شاکری مطلق افزود: نویسنده این نمایش حسن رضایی است که با همکاری محسن حلوایی و به صورت مشترک کارگردان این نمایش هستند و مهدی شیخیانی سراینده اشعار این نمایش است.

 وی ادامه داد: گروه هیرو در شهرستان های دشتی و بوشهر فعالیت دارد و سال گذشته با حمایت حجت الاسلام پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در جشنواره بین المللی فجر حضور پیدا کرد.


 شاکری اضافه کرد: متاسفانه برای حضور در جشنواره اخیر هنوز هزینه ایاب و ذهاب تامین نشده و چشم امیدمان به مسئولین استان است که این گروه که در اصل نماینده استان و معرف آداب و آیین های مردم بوشهر است را یاری کنند.

 

 جشنواره بین المللی تئاتر «های فست» ارمنستان یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی خاورمیانه است که بیشتر کمپانی های تئاتر جهان از کشورهای آمریکا، ایتالیا، انگلیس، آلمان و هلند برای ارائه آثار خود در آن شرکت می کنند.

در این ارتباط:

درخشش تئاتر دشتیاتی "سیه سول"

/ 0 نظر / 136 بازدید