پورفاطمی:دیر، دشتی و تنگستان باید از مواهب پارس شمالی به‌طور مساوی بهره‌مند شوند

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی باعنوان این مطلب گفت: اشتراک فرهنگی،‌ اجتماعی و تاریخی مردم شهرستان‌های تنگستان، دشتی و دیر بیش از مسائلی است که با طرح اینگونه موضوعات باعث تفرقه و عدم بهره‌مندی از فرصت‌های توسعه منطقه و استان شد. حجت‌الاسلام سید محمد مهدی پورفاطمی افزود: پارس شمالی از مواهب بیشمار الهی به استان بوشهر و مردم محروم این منطقه است، بنابراین با طرح موضوعات سخیف امکان بهره‌مندی ار فرصت‌های توسعه پارس شمالی را برای منطقه به حداقل نرسانیم.وی با بیان این که طرح تقسیم بهره‌مندی‌های گوناگون پارس شمالی به‌طور مساوی بین شهرستانهای دیر، دشتی و تنگستان خواست مردم نجیب منطقه است، افزود: با پرهیز از مسائل حاشیه‌ای به موضوعاتی بیندیشیم که بتوانیم بیشترین بهره را از قبل توسعه پارس شمالی ببریم. نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از راه‌اندازی تأسیسات طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی مسؤولان نسبت به آموزش و تربیت نیروهای بومی برای اشتغال در مجتمع‌های پارس شمالی دقت عمل داشته باشند.
پورفاطمی با اشاره به مصوبه به‌کارگیری 50 درصد نیروهای بومی در پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر اظهار داشت: چشم مردم به اجرایی شدن این مصوبه است. وی افزود: برای ایجاد اشتغال در کشور نیازمند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های مختلف توسعه کشور هستیم، بنابراین باید با تدبیر از دام تحریم‌های آمریکا و ایادی وابسته‌اش به سلامت بگذریم.
این نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: برای توسعه متوازن منطقه دشتی و تنگستان وبهره‌مندی از فرصت‌های ایجاد شده در سایه طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی، نیازمند رشد و پیشرفت در زیربناهای اساسی منطقه‌ایم. توسعه اسکله‌های منطقه، احداث چندین شهرک صنعتی، ایجاد سد و مجوز ساخت کارخانه‌های سیمان از جمله راهکارهایی است که می‌توان از قبل آنها از فرصت‌های پیشرفت پارس شمالی بیشتر بهره‌مند شد.
وی هچنین در خصوص وزیر نفت و مشخصات او گفت: معتقدم وزارت نفت نیازمند وزیری از جنس خود است. به‌دلیل گستردگی و نقش نفت در اقتصاد کشور و همچنین نیروهای کشور که در این حوزه فعالند، می‌بایست کسی انتخاب شود که دارای تخصص لازم در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشد که مهندس نوذری از گزینه‌های مطرح تصدی این پست است که مجلس نیز نسبت به او راغب است.
حجت‌الاسلام پورفاطمی درخصوص اجرای پروژه‌های پارس شمالی در سه شهرستان تنگستان، دشتی ودیر گفت: مردم شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دیر هیچگاه از هم جدا نبوده‌اند، بنابراین پارس شمالی نیز می‌بایست به‌طور مساوی امکان رشد و توسعه را برای سه شهرستان فراهم آورد.

مراسم یادبود مرحوم دکتر امین پور در خورموج

به همت انجمن ادبی فایز دشتی و فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج روز دوشنبه همزمان با هفتمین روز درگذشت قيصر شعر انقلاب ، مرحوم قيصر امين پور ـ از انسانهای نیک روزگار ـ با حضور جمعی از شعرا و نویسندگان به نام استان بوشهر راس ساعت 15:45 در تالار ارشاد خورموج برگزار می گردد

راه یابی دختر نوجوان کاکی به مسابقات كتابخواني كشور

به گزارش روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان بوشهر زينب بردستاني از بخش كاكي شهرستان دشتی به همراه چهار کودک نوجوان بوشهری و دیلمی ضمن کسب مقام برتر به مسابقات كتابخواني كشور را یافته اند.براساس اين گزارش، دراين مسابقه كه از اول تيرماه تا اوايل مهرماه‌در  استان ادامه داشت ‪ ۹۰‬دختر و‪ ۶۰‬پسر كودك و نوجوان حضور فعال داشتند كه از اين تعداد ‪ ۶۰‬نفر به عنوان كتابخوان‌ترين كودكان و نوجوانان استان بوشهر در فصل تابستان انتخاب شدند. که در میان آنان پنج نفر به عنوان برترین به مسابقات کشور معرفی شدند.

امام جمعه بوشهر: عمليات پارس شمالي در دور دوم سفرهاي استاني آغاز شود

/ 10 نظر / 5 بازدید
ُُُُُفرزان اسدي(ابوحنانه)

سکوت و بی تفاوتی نشانه مرگ است . در واکنش به شکایت از عضو شورای شهر بوشهر و نشریه خلیج فارس به آلودگی دریا از سوی پایگاه هوایی( http://www.nasimjonoub.com/articles/article.asp?id=7550) نظرات خود را در قسمت نظرات اینترنتی نسیم جنوب بیان نمائیدhttp://www.nasimjonoub.com/authors/?id=3109471

حسين تيموري

سلام. برای این نوشته ها کسی را به درد نمی کشم............. بی هوای این چشم درد را به مرگ و مرگ را به بوی این پیراهن................... ////یه خونه است که شما را دعوت کرده بیا به خونه خودت.////.

ئئ

ئئئ

ئئئ

ئئئ

سل