خورموج در سرچ

وقتی خورموج را سرچ می کنی ،گاهی به مطالبی بر می خوری که تو را می برد به جایی که می بایست بروی...رفتن و رفتن...

تازه مجروحمان را در آمبولانس گذاشته بودیم تا به عقب ببریم که یک موشک ما را هدف گرفت. چشم «محمد»، رفیق امدادگرمان، ترکش خورد. و این، آغاز سفری دیگر شد. روزهای نخست، در اردوگاه، نماز خواندن هم عقوبت داشت. محمد را به خاطر نماز شبهایش شکنجه میکردند. گویا اینک در گوشهای اتاق 2 در قاطع 2 اردوگاه 13 رمادی نشسته و با آرامش قرآن میخواند. اهل خورموج (استان بوشهر) بود. پدر و برادرش روزهای آغازین جنگ در خرمشهر اسیر شده بودند. شوهرخواهرش هم اسیر بود، باز از خندهروییاش کاسته نمیشد. تا میگفتیم «محمد آقا»!، میگفت: آقا فقط مولایم علی است. چون ناراحتی قلبی گرفته بود، نامش در فهرست اسرای تعویضی بود؛ اما بعثیها اسمش را خط زدند. روز 25 رمضان (سال 67ش) از ساعت 5 عصر که حملهی قلبیاش شروع شد، سر سجادهاش شروع کرد به قرآن خواندن. سر و صدا که کردیم نگهبان عراقی آمد و شروع کرد به فحش دادن. پافشاری کردیم. رفت که پزشک را خبر کند. فحش میداد و میگفت: بگذارید بمیرد، به درک! «محمد تندی» تکیه بر دیوار زده بود و لبهایش تکان میخورد. اشک از چشمهایش قطره قطره میریخت که افطار، سر سفرهی ساکنان بهشت. پزشک عراقی که آمد، دیر شده بود.محمد شهید شده بود.

از وبلاگ نجوای دل به مدیریت مجنون

شنیده ها

_ حاکی از آن است که غلامحسین زارعی رئیس شورای شهر کاکی و شهرستان دشتی بزودی به عنوان مدیر کل تعاون استان منصوب می شود.زارعی پیش از این دبیر خبر اداره کل صدا و سیمای استان بوشهر و کارشناس ارشد علوم سیاسی است.

_ علی عاشوری سرپرست دانشگاه آزاد مرکز خورموج تنها گزینه مطرح مدیرکل دفتر برنامه ریزی استانداری بوشهر است.عاشوری کارمند رسمی سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر و کارشناس ارشد جامعه شناسی است.

_با توجه به مخالفتهای پور فاطمی مبنی بر عدم هماهنگی با ایشان در مورد انتصاب پستهای حوزه انتخابیه(دشتی و تنگستان) ، معرفی فرماندار دشتی در هاله ای از ابهام است.این به خودی خود به ضرر شهرستان تمام خواهد شد.اما امید که هرچه زودتر بهترین گزینه را به عنوان فرماندار دشتی منصوب گردد!

_ احمد دهاز به عنوان سرپرست اداره کل صنایع دستی استان منصوب شدند.دهاز از فرزندان دشتی پیش از این معاونت اداره کل صنایع دستی را برعهده داشتند و سابقه مدیر کل صنایع دستی استان را نیزدر سوابق کاری خود دارند.وبلاگ دشتی ها به نوبه خود به آقای دهاز تبریک عرض وبرای ایشان آرزوی موفقیت می کند.

/ 6 نظر / 5 بازدید
ای کیو

رازبقای موجودات درقوی بودن نیست،درباهوش بودن هم نیست،بلکه،درواکنش بهترنسبت به تغییرات(Best Reaction To Change) است.(چارلزداروین ) پس Resultداشتن تفکرات نوین وبه عبارتی نوگرایی،نوخواهی،نودوستی ونوگرایی درعصرارتباطات مرتبط ومنوط به اینکه ماساکن چهسین جمال یااکسفوردباشیم،نبوده،بلکه نقطه عطف ووجه تمایزافراددرتقلیل شکاف دیجیتالیست.وبه عبارتی درعصرسراریزاطلاعات شاخص هاوپرامترهای ترقی چیزی فراترازحضورفیزیکی می باشدواینکه درعصرمجازی بروزنبودن وعدم ارتباط مجازی مرگ مجازیست.(دیناسورباتمامی داعیه ای داشت به علت اداپته نشدن بامحیط دارفانی راوداع گفت ...)

با برين نگاه کنيد تو سايت ديريها چه در باتون نوشتن

ميثم

خيلی زيبا بود ...... اين است دشتی با انسان هايی که اهل اين ديار خاکی نيستند

meisam

ديريها هر چه می خواهند بگويند زيرا که ما فارتر از اينها فکر می کنيم و ادب ما به ما اين اجازه را نميدهد خود را با اين جور مسائل در گير کنيم. هدف ما برگرداندن دشتی به قله ادب و دانش و علم است همينطور که در سالين نه چندان دور اينگونه بوده است.و در تمام ايران ادب شور و علم داشتيها زبان زد خاص و عام بوده است.

نجفی

دمت گرم آقای غريبی

عامو

به نظر من از گفتار وکلام هر کس می توان به توانایی فکری و سطح ادراک و وسعت دید او پی برد بسیار متعجب و متاسف می شوم زمانی که می بینم در قرن بیست و یکم هنوز در بین هم استانی های من هستند کسانی که دغدغه های فکریشان نهایتا به افکاری همچون افکار مردمان قرون وسطی محدود می شود .با وجود چنین اعجوبه هایی هیچ جای تعجب نیست اگر کسی نداند استان بوشهر کجاست و بوشهری کیست و هر دوی اینها در چه سطحی از محرومیت و مظلومیت به سر می برند.