شهرستان دشتی پایگاه قهرمانی سافتبال و کریکت بانوان ایران

{ " قبل از خواندن:این خبر را همراه با افتخار به بانوان همشهرستنانی و آرزوی توجه بیشتر مسئولین بخوانید" } 

اقدس رضوانی نائب رئیس فدراسیون کریکت و راگبی کشور جمعه شب در جمع شماری از مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: یک ماه وقت داریم این بازیکنان را که برای مسابقات آسیایی سنگاپور اعزام می‌شوند آماده کنیم بنابر این قبل از اعزام به سنگاپور سه اردو در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌کنیم.
وی افزود: شهر خورموج ظرفیت خوبی در بخش بانوان دارد و دارای بازیکنانی قوی، باهوش و با پشتکار خوب است.
نائب رئیس فدراسیون کریکت و راگبی کشور افزود: این شاخصه‌ها موجب شده تا شخصا هم به عنوان یک کارشناس ورزش خبره رشته‌های مختلف به اتفاق هاجر سرور اعزامی از کنفدراسیون آسیا از پاکستان (acc) و مربی تیم ملی جمهوری اسلامی به استان بوشهر سفر کنیم.
وی گفت: با توجه به اینکه رشته کریکت ریشه در سافتبال دارد و این دو رشته همخوانی بسیار زیادی با هم دارند و فاکتورهای انتخاب بازیکنان برای حضور در تیم ملی زیر 19 سال کشور وجود دارد و شهرستان دشتی نیز دارای چنین ظرفیتی است من قول می‌دهم که این شهرستان جزو سه تیم برتر کشور باشد.
رضوانی افزود: اصل و مبنای کار ما برای راه‌اندازی رشته کریکت در مناطق محروم است با توجه به اینکه بچه‌‌های ما دنبال نوگرایی هستند جذابیت این دو رشته در بین جوانان ما زیاد است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته علی‌رغم اینکه ما می‌دانستیم که در نخستین دوره مسابقات آسیایی سافتبال با توجه به تیم‌های قدری که حضور داشتند مقامی را کسب نمی‌کنیم ولی تیم را اعزام کردیم هدف اصلی ما این بود که انگیزه را در بچه‌ها به وجود آوریم.
رضوی افزود: 27 نفر از دختران زیر 19 سال شهرستان دشتی زیر نظر مربی تیم ملی کریکت و راگبی جمهوری اسلامی در تمرین حضور داشتند که از بین این جوانان 11 نفر به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که از این تعداد نیز هشت بازیکن به تیم ملی دعوت می‌شوند.
نایب رئیس فدراسیون کریکت جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر شش استان کشورمان دارای کریکت هستند و بنا داریم این رشته ورزشی را در تمام استان‌های کشور فعال کنیم.
وی در ادامه گفت: در استان بوشهر استعدادیابی نموده و چند نفر را به عنوان مربی آموزش این رشته ورزشی انتخاب کرده‌ایم.
رضوانی یادآور شد: خورموج که سابقه خوبی در سافتبال دارد می‌تواند یک پایگاه قهرمانی برای رشته کریکت باشد.

معصومه جهانفرد نیز در حاشیه نشست با نایب رئیس فدراسیون کریکت و راگبی ایران اظهار داشت: کریکت و راگبی در استان بوشهر تاکنون راه‌اندازی نشده و هدف اصلی ما این است که این دو رشته ورزشی که علاقمندان زیادی نیز دارد در بوشهر راه‌اندازی کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه اردوی تیم ملی در کرمان برگزار شد و چون بچه‌های ما هم زیاد بودند و نتوانستند در این اردو حضور پیدا کنند لذا با نایب رئیس فدراسیون کریکت و راگبی صحبت‌هایی کردم و موافقت شد که به بوشهر سفر کنند تا این مشکل برطرف شود.
رئیس هیئت کریکت و راگبی استان بوشهر هدف از این برنامه را راه‌اندازی کریکت استان و استعدادیابی کردن از بانوان زیر 19 سال استان بوشهر برای اردوی تیم ملی کشورمان ذکر کرد و افزود: تقویت این رشته در بخش بانوان بسیار مهم است و ما با برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری آنها را تقویت و این ضعف را در بخش بانوان برطرف می‌کنیم.
جهانفرد افزود: ما روی شهرستان دشتی همیشه حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم زیرا در بحث ورزش به‌ ویژه در بخش بانوان استعدادهای خوبی وجود دارد ولی در بخش آقایان واقعا متاسفیم برای اینکه در رشته بیسبال، سافتبال، کریکت و راگبی هیچ گونه فعالیتی ندارند اما در بخش بانوان بیسبال استان بوشهر قهرمان کشور و سافتبال استان نایب قهرمان کشور است.
رئیس هیئت راگبی استان بوشهر تصریح کرد: شهرستان دشتی بازیکنانی دارد که می‌توانند در کشور و حتی خارج از کشور حرفی برای گفتن داشته باشند لذا از مسئولان انتظار همکاری و مساعدت در این زمینه را داریم.

/ 2 نظر / 21 بازدید
سلت

چند روز پیش تو تاکسی شهر نشسته بودم و به لطف راننده رادیو آخبار ورزشی پخش میکرد. گوینده چنین فرمودند که :چند وقت دیگه مسابقات قهرمانی تکوانده شروع میشه و ما یک سهمیه دیگه هم بدست آوردیم که بریم برا قهرمانی جهان. هیچ کس این خبر رو انتشار نداده و آیا برد استقلال مقابل پیکان و تساوی استیل آذین مهمتر از این خبر هست. من به عنوان یک شنونده اون خبر باید بگم که بله! دیشب اتفاقن پدر دو نفر از این خانم ها که ایشان فردی ادب دوست هم میباشند رو در فروشگاه شهر دیدم. هیچ کدام از افرادی که آنجا بودند ایشان را نمیشناختند اما همه به اتفاق نگران عدم حضور مجتبی جبری در بازی آینده و همچنین نگران نتیجه بازی امشب شاهین بودند.

زارعی

وای که چقدر مسرور شدم وقتی این خبر را خواندم .یادم است سالها قبل وقتی برای شهرستان دشتی یک هفته نامه ضمیمه بیرمی کار کردم در ایام انتخابات وقتی دیدیم از دشتی هیچ خانمی در طول ادوار مجلس حتی کاندیدا نشده است از یکی از خانمهای خورموجی با همکاری خانم ندرتی دعوت شد که حداقل این طلسم - کاندیدا نشدن خانمها در شهرستان دشتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی - را بشکنند ، که قبل از آن من مطلبی نوشتم و از همه خانمهای فعال اجتماعی شهرستان در این رابطه نظر خواهی شد و آن مطلب تحت عنوان انتخاب کاملا مردانه است در همان ضمیمه بیرمی در سال 81 -82 چاپ شد . حالا اوضاع بهتر شده است . به امید درخشش تمام بانوان همشهریم در تمامی عرصه ها