9 حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان دشتی پر شد

رئیس اداره امور آب شهرستان دشتی گفت: در راستای برخورد با متخلفان برداشت غیر مجاز از منابع آب زیر زمینی، 9 حلقه چاه آب در شهرستان دشتی پر شده است.

نادر خان‌بازی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: همچنین 36 متخلف نیز در این زمینه در سطح شهرستان شناسایی و به دادگستری تحویل داده شده‌اند.
وی ادامه داد: تاکنون هزار و 430 پروانه چاه در شهرستان صادر شده و 200 حلقه نیز غیر‌مجاز و بدون پروانه در حال فعالیت هستند.
مدیر امور آب شهرستان دشتی یادآور شد: در شهرستان دشتی برای جلوگیری از تخلفات و حفر چاه‌های غیر‌مجاز پلیس آب تشکیل شده است.
خان‌بازی به پرونده خ - ح نیز اشاره کرد و افزود: نامبرده تقاضای جا به جایی چاه داشته و کمیسیون نیز جا به جایی و تمدید پروانه ایشان را منوط به پر کردن چاه اعلام می‌کند که متاسفانه ایشان ضمن اینکه اقدام به حفر چاه می‌کند و پروانه سابقش را نیز می‌فروشد، اداره آب پرونده ایشان را به دادگستری ارجاع داده و دادستان نیز دستور به پر کردن چاه داده است.
وی در تشریح تأثیرات منفی حفر چاه‌های غیر مجاز گفت: آفت سطح آب‌های زیر زمینی نخستین پیامد منفی حفر چاه‌های غیرمجاز است و در نتیجه آن سطح آب در چاه‌های دارای پروانه نیز پایین می‌رود و برداشت کنندگان مجاز نیز ناچار به کف شکنی و گاهی جا به جایی محل چاه‌هایشان شده و هزینه‌های زیادی به آن‌ها تحمیل می‌شود.
رئیس اداره امور آب شهرستان دشتی یادآور شد: گاهی برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های زیر زمینی آن‌قدر زیاد است که موجب خشکی کامل سفره‌های آب زیر زمینی یک منطقه می‌شود و بعضا مشاهده شده که بهره‌برداران مجاز به دلیل خشک شدن چاه‌هایشان محل زندگی خود را ترک کرده و به دیگر مناطق به ویژه شهرها مهاجرت کرده‌اند.
خان‌بازی تصریح کرد: خشکسالی‌های پی در پی در سال‌های اخیر وضع منابع زیر زمینی منطقه را بحرانی کرده است.

 

افتتاحیه ستادبازسازی عتبات عالیات بخش کاکی

به گزارش ستادبازسازی عتبات عالیات شهرستان دشتی مراسم افتتاحیه ستادبازسازی عتبات عالیات بخش کاکی درروز دوازدهم ربیع الاول مصادف با اولین روز هفته وحدت و متقارن بامیلاد باسعادت نبی مکرم اسلام(ص) باحضور مسئولین محترم شهرستان دشتی درمصلی نماز جمعه بخش کاکی تاریخ 20/12/87 برگزار می گردد.


کارگاه آموزشی نقش تغذیه در ورزش در خورموج برگزار شد

با حضور شماری از ورزشکاران و متخصصان تغذیه کارگاه آموزشی نقش تغذیه در ورزش در خورموج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر در این کارگاه یک‌ روزه که پیش از ظهر امروز به همت اداره تربیت ‌بدنی خورموج برگزار شد، 40 نفر از ورزشکاران و مربیان خورموجی با آخرین متدهای تغذیه در ورزش آشنا شدند.
مدرس این کلاس آموزشی در حاشیه برگزاری همایش در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: بدن هر ورزشکار حرفه‌ای یا آماتور نیازمند سوخت مناسب است و یک رژیم غذایی سالم که شامل مقدار مناسب مایعات باشد کلید موفقیت در ورزش است.
اعظم گودرزی با اشاره به اهمیت برگزاری این کلاس یادآور شد: در سطح استان بوشهر برای ارتقای معلومات و دانش ورزشکاران و مربیان کلاس‌هایی از پایه و در سطوح مختلف برگزار می‌شود.
وی افزود: با توجه به میزان استقبال علاقمندان در هر پایه کیفیت کلاس افزایش می‌یابد.
گودرزی ادامه داد: غیر از کلاس تغذیه، کلاس‌های آموزشی آسیب‌شناسی در ورزش و احیای قلبی ریوی نیز برای ورزشکاران استان بوشهر برگزار شده است.
وی گفت: کلاس‌های آموزش تغذیه نیز غیر از خورموج در شهرهای برازجان، گناوه و کنگان نیز تشکیل شده است.
گودرزی تصریح کرد: متاسفانه نقش تغذیه در ورزش ما کمرنگ است و در استان بوشهر نیز اهمیت چندانی ندارد.
مدرس کلاس آموزشی نقش تغذیه در ورزش تصریح کرد: از آن‌ جا که ورزشکاران نیز تلاشی برای افزایش دانش خود در امر تغذیه ندارند در این راستا این کلاس‌ها را برگزار کرده‌ایم تا ضمن بالا بردن سطح معلومات ورزشکاران، اهمیت تغذیه نیز مورد توجه قرار گیرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید