اخبار عمرانی دشتی

افتتاح 3 پروژه راهسازی شهرستان دشتی در هفته دولت

شهریار روزی‌طلب در بازدید از روند اجرایی کار پروژه‌ها اظهار داشت: کار احداث و تکمیل سه پروژه راه روستایی شامل احداث راه روستایی درازی که مرکز دهستان است به طول 12 کیلومتر به عنوان یک راه آسفالته با بیش از 80 درصد پیشرفت در دست اجرا است و تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: همچنین پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی کلل‌دشتی به طول 5/6 کیلومتر و راه روستایی چارک به طول 16 کیلومتر در دست اجرا است.
رئیس راه و ترابری شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: این دو پروژه نیز در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.
روزی‌طلب ادامه داد: تا‌کنون 9 میلیارد ریال برای اجرای این سه پروژه راهسازی هزینه شده و برای تکمیل آنها امسال نیز 4 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این سه پروژه راهسازی، تعداد 3 هزار و 500 نفر از جمعیت ساکن در این روستاها از راه مناسب آسفالته بهره‌مند می‌شوند.
رضا جمشیدی فرماندار دشتی نیز در این بازدید گفت: یکی از اولویت‌های عمرانی این شهرستان تکمیل و بهسازی راه روستایی است و امسال نیز اعتبارات خوبی برای تکمیل و احداث چند پروژه راه روستایی در شهرستان دشتی اختصاص یافته است.

پروژه‌های عمرانی دشتی با بیش از 11 میلیارد ریال در دست اجرا است
علی زارعی در جلسه ستاد بازسازی حوادث غیرمترقبه در محل فرمانداری شهرستان دشتی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل توسعه و بازسازی شبکه آبرسانی روستایی، نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای خورموج و کاکی، احداث ایستگاه پمپاژ آب در کاکی است.
وی افزود: همچنین حفر چاه‌ و تجهیز آب روستاهای کاردنه، احداث دبستان پنج کلاسه گنخک شیخی کاکی که بر اثر زلزله سال گذشته تخریب شد، بازسازی و احیای قنوات و ترمیم و بازسازی خیابان و معابر شهر کاکی که بر اثر سیل سال گذشته دچار خسارت شد از دیگر پروژه‌ها بوده است.
جانشین مدیرکل اداره بازسازی حوادث غیرمترقبه استان بوشهر نیز در این نشست گفت: در سال گذشته بیش از 320 میلیارد ریال اعتبار صرف 91 پروژه عمرانی در زمینه پیشگیری از حوادث و بازسازی خسارت‌های ناشی از سیل، خشکسالی و زلزله در استان بوشهر شده است که پیشرفت فیزیکی بین 80 تا 100 درصد داشته است.
کاظم مرادی ادامه داد: امسال با توجه به بارش 43 درصد نسبت به میانگین سالانه، استان بوشهر در رتبه آخرین استان کشور از لحاظ میزان بارش است.
وی افزود: به دلیل خشکسالی استان‌های همجوار مانند فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد با مشکل شدید کم آبی، تأمین آب شرب و کشاورزی مواجه هستیم.
جانشین مدیرکل اداره بازسازی حوادث غیرمترقبه استان بوشهر گفت: پیگیری‌های فراوانی با معاونت راهبردی، رئیس‌جمهوری و وزارت کشور صورت گرفته تا اعتبارات لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران خشکسالی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی از محل اعتبارات استان براساس اولویت تأمن آب شرب شهری، روستایی و عشایری‌، مبارزه با آفات زراعی و دامی و تأمین آب کشاورزی و آبخیزداری است.
/ 0 نظر / 5 بازدید