قرارداد اجرای چهار فاز پالایشگاهی پارس شمالی در دشتی منعقد شد

معاون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر پارس شمالی گفت: قرارداد ساخت چهار فاز پالایشگاهی پارس شمالی در شهرستان دشتی منعقد شد.

مصطفی سالاری دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی افزود: پارس شمالی در زمینی به وسعت 10هزار هکتار در سه شهرستان دشتی، دیر و تنگستان اجرا می شود که سه هزار و 400هکتار آن در محدوده ساحل شهرستان دشتی قرار دارد.
وی اضافه کرد: صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی پارس شمالی بطول 90کیلومتر از روستای دمیگز در شهرستان دیر شروع می شود و تا روستای هدکان در تنگستان ادامه خواهد یافت.
سالاری بیان کرد: کار مطالعات پارس شمالی و تملک اراضی آن به پایان رسیده است.
وی گفت : همچنین قرارداد ساخت یک طرح بزرگ گاز طبیعی مایع (LNG ) در شهرستان دشتی با یک شرکت چینی منعقد شد که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
سالاری گفت: تعداد نیروی شاغل در عملیات اجرایی منطقه پارس شمالی 60هزار نفر است که باعث اشتغالزایی بخش عمده ای از نیروی کار استان بوشهر و رفع مشکل بیکاری این منطقه می شود.
معاون سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر پارس شمالی افزود: برای دسترسی به پارس شمالی عملیات اجرایی آزاد راه بوشهر - دیر به زودی آغاز می شود و چند فاز آن نیز به مناقصه گذاشته شده است و آزاد راه دولت آباد به زیارت و دو راه ارتباطی از ساحل به شهرستان دشتی نیز در دست مطالعه است.
وی ادامه داد : کار مطالعات دهکده نفت شامل بخش های مسکونی، فرهنگی، ورزشی در شهرستان دشتی آغاز شده است و مطالعات راه آهن بوشهر به پارس شمالی نیز در حال انجام است که این راه آهن تا بندر امام ادامه خواهد یافت.

/ 2 نظر / 7 بازدید
محمدجوادغریبی

باسلام و درود دیدگاه های مهندس سالاری(جانشین پارس جنوبی و مدیر پارس شمالی ) و دغدغه های مهندس جعفری (جانشین پارس شمالی)بسیاری ارزنده و ذیسنگ است.امید که مسئولان دشتی با تعاملی گسترده که باب آن با حضور این عزیزان در شهرستان دشتی گشوده آینده ای روشن را برای شهرستان دشتی والبته در سطح کلان استان رقم زنند. فعلا ایام عزت مستدام

گرامی

به عنوان یک دیری ازاینکه دشتی وتمام استان ابادشود خوشحالم ولی دوست عزیزسعی کنیددوستی دیرینه مردم دیرودشتی باتفرقه انگیزی افرادخارج ازاستان برای بهره برداری به نفع خود وباایجادتفرقه بین ماازبین نرودزیراهمیشه بهترین دوستان مادیری هادردانشگاه وجاهای دیگربچه های دشتی بوده اندپس سعی کنیدبانوشتن مطالبی به بهره برداری ازپارس شمالی به نفع هردوشهرستان واستان اقدام کنیدچون روشنایی خانه همسایه برای من بهترازدوردست است به امیدموفقیت مردم هردوشهرستان