آیت‌الله دشتی برای همه مراجع نجف و قم قابل اعتماد است

 به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر،آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در نشست ستاد کنگره ملی بزرگداشت آیت‌الله حاج میرزا احمد  دشتی اظهار داشت: در دورانی که علم، دانش، فکر و اندیشه توسط جباران زمان مورد تاخت و تاز بود و مجوز تشکیل مجالس سخن گفتن و ترویج دین و مکتب داده نمی‌شد، نخبگان و عالمان جامعه ما نظیر آیت‌الله میزا احمد دشتی رویاروی حرکت ظالمان و ستمگران قرار داشتند.
وی افزود: باید حرکت و رفتار این شخصیت‌ها در دفاع از مردم در مقابل کسانی که قصد ظلم و تجاوز به حقوق آنان را داشتند، برای نسل جوان تشریح شود که چگونه یک عالم یک تنه بدون هیچ امکاناتی اما با قدرت نفوذکلام و حضور پر رنگ و آگاهی عرصه را بر کسانی که قصد تعدی و تجاوز به حقوق مردم را داشتند تنگ می‌کرد.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آیت‌الله میرزا احمد دشتی یکی از مفاخر و چهره‌های ماندگار تاریخ استان بوشهر است که از نظر علمی، تقوایی، پختگی و وارستگی یک شخصیت مورد اعتماد، قابل احترام و طرف مشورت برای همه بزرگان و مراجع نجف و قم است.
حسینی بوشهری اظهارداشت: از نظر علمی وی از چهره‌های سر‌شناس حوزه کهن نجف و در محضر عالمانی بزرگ مراتب علمی را سپری کرده است.
وی گفت: در اثبات مدارج بالای علمی آیت‌الله دشتی شرح و حاشیه کتاب لمعه شهید اول و شهید ثانی است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، تقوا، خداترسی، ساده زیستی، بی آلایشی، جاذبه قوی برای ارتباط با مردم و مردمی بودن را از دیگر ویژگی‌های ممتاز آیت‌الله حاج میرزا احمد گنخکی دشتی ذکر کرد که باید در کنگره بزرگداشت وی به خوبی معرفی شوند.
در این دیدار حجت‌الاسلام نعمت‌اللهی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با ارائه گزارش و اقدامات انجام شده در این زمینه اضافه کرد: یک تیم برای مستند‌سازی در آینده‌ای نزدیک به نجف و قم می‌روند تا از نزدیک با دوستان و شاگردان آیت‌الله میرزا احمد دشتی نجفی گنخکی مصاحبه کنند.
قابل ذکر است کنگره ملی میرزا احمد دشتی نجفی گنخکی روزهای 13 و 14 اسفند ماه سال جاری در بوشهر و خورموج با حضور شخصیت‌های بین‌المللی و کشوری برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید