از هر دری سخنی...

قهرمانی کشتی شهرستان دشتی و ...

طی برگزاری مسابقه استانی کشتی که در هفته گذشته در خورموج برگزار گردید.تیم شهرستان دشتی با اقتدار (همانند گذشته) موفق به کسب مقام قهرمانی استان بوشهر شد.در این سری مسابقات که به منظور اعزام تیم منتخب به استان کرمانشاه بر گزار شد شهرستان دشتی با کسب 6 قهرمانی از 8 وزن و 2 نائب قهرمانی با شایستگی بر سکوی قهرمانی ایستاد و ثابت کرد که دشتی قطب کشتی استان بوشهر است.اما قضیه به همین جا ختم نشد و متاسفانه مرکز نشینان استان به مانند گذشته _ با تاسف فراوان _ از اعزام سرمربی تیم شهرستان دشتی به مسابقات کرمانشاه خودداری نمود ،پیرو همین امر قهرمانان استان که 6 نفر آنان از دیارمان دشتی بودند به احترام مربی از اعزام انصراف دادند.اما جالب است که تیم 8 نفره استان را مربی همراهی کند که اصلا با 6 نفر از کشتی گیران هم به لحاظ فنی و قدرت بدنی و هم به لحاظ اخلاقی و اجتماعی آشنایی ندارد و این درحالی است که تیم ملی کشتی کشورمان به هنگام قهرمانی نفر حتما سرمربی قهرمان را به همراه کشتی گیر اعزام می کند.هرچند این اولین بار نیست که هیت کشتی استان چنین رفتاری را با دشتی داشته است اما تا کی ؟؟ مو همیشه گفتم "مرکز نشینان استان حق شهرستانهای استان را پایمال می کند و مرکزنشینان پایتخت حق آنها را " الا ایحال ضمن تبریک به قهرمانان دشتی ،بد نیست بدانید که طی سالهای اخیر از بدو تاسیس هیت کشتی شهرستان تا کنون در هر مسابقات استان که شرکت کرده مقام اول را کسب کرده است و دارای مقامهای ارزند کشوری شده اند. پس بی شک افتخار آور ترین ورزش شهرستان دشتی کشتی است با قهرمانانی چون عباس حاجی زاده ،جواد حاجی زاده ،حسین معصومی ،حسین غریبی ،محمد رضا باغبانی ،علی سلیمانی ،رضا الماسی و...(در وبنوشتی مفصل از افتخارات کشتی و کشتی گیران دشتی خواهم گفت)

 

و

یژه:

_ طبق شنیدها ،طرح افزودن نمایندگان مجلس در وزارت کشور مطرح و استان بوشهر نیز از سری استانهایی است که طرح افزودن نماینده و حوزه انتخابی در آن مطرح شده است.بعبارتی دیگر پس از تصویب تعداد نماینده های استان از 4 به 5 نفر افزایش خواهد یافت.بنابراین به ترتیب پس از اجرایی شدن طرح ،استان بوشهر شامل 5حوزه های انتخابی:1.دیلم و گناوه 2.دشتستان 3.بوشهر و تنگستان 4.دشتی و دیر 5.کنگان و جم خواهد شد.

_ پس از طرح مسئله اسکان مدیریت و پشتیبانی پارس شمالی در شهرستان دشتی در محافل جنوب استان خاصه شهرستان دیر و طرح مسائل غیر واقع و دامن زدن به شایعه ها و بعضا توهین هایی که به مردم شهرستان دشتی در بعضی از وبلاگ های جوانان دیر مطرح شده است.به دلیل برخی مسائل امنیتی معذور به طرح مسائل در وبلاگ هستم. اما صمیمانه و عقلایی ،وبلاگ دشتی ها حق دفاع و مناظره را برای خود قائل است.بنابراین آماده بر طرف کردن شک و تردید و پاسخگوی شما دوستان دیری و دشتیاتی هستم .ایمیل من :

mmotlaq@gmail.com

 

آ

خرین انتصابات استان ...

_ یوسفی به فرمانداری جم منصوب شد و حیدر ساجدی از فرمانداری جم رفت تا آخرین فرماندار دشتیاتی نیز رفته باشد!

_ پولادی فرماندار تنگستان شد تا تنگستانی ها بعد از مدتها فرماندار بومی داشته باشند. پولادی پیش از این سرپرستی دانشگاه پیام نور مرکز اهرم را برعهده داشت. پش از این حسنعلی بوستانی فرماندار تنگستان بود.

_ در اداره کل فنی و حرفه ای استان ،کازرونی جای خود را به خمسه داد.

خ

بر اینکه

:

_ در پی استعقا فولاد همراهیان پور شهردار خورموج (برای چندمین بار اتفاق می افتد) استعفای ایشان مورد موافقت شورای شهر پذیرفته شد و رسما همراهیان پور از شهرداری خورموج رفت.شایان ذکر است شورای شهر مشغول رایزنی برای تعیین شهردار جدید هستند.بنابراین خورموج این روزها خورموج ،شهر بدون شهردار است!.

_ در اقدامی جالب علی مظفری بخشدار کاکی برکنار شد ،طبق شنیده ها بدون اطلاع قبلی و معرفی بخشدار جدید مظفری از بخشداری کاکی رفت تا کاکی ،بخش بدون بخشدار باشد.

_ طی برگزاری مسابقات هنری تئاتر مقاطع راهنمایی و دبیرستان دختران استان که در بوشهر برگزار گردید ،دانش آموزان دشتی افتخار آفریدند .این مسابقات که در دو بخش عروسکی و صحنه ای برگزار شد ،شهرستان دشتی تنها شهرستان استان بود که با ترکیب کامل در این مسابقات شرکت نمود و در پایان توانست در مقطع راهنمایی ،1.مدرسه راهنمایی شهید فرشاد فر مقام اول صحنه ای را به خود اختصاص دهد و به مسابقات کشوری تئاتر دختران دانش آموزان را یافت(بد نیست بدانید مقام دوم استان را نیز فرزندان دشتی ساکن کنگان کسب کردند) 2.تئاتر عروسکی مدرسه راهنمایی فرشاد فر هم بعد از شهرستان دیلم به مقام دوم دست یافت 3.تئاتر صحنه ای دبیرستان اشراق نیز بعد از بوشهر به مقام دوم دست یافت.وبلاگ دشتی ها این موفقیت را به مربیان و دانش آموزان شهرستان تبریک عرض می کند.

_ تاکنون بیش از 100 هزار تن گوجه فرنگی از مزارع دشتی برداشت شده است.برداشت گوجه در شهرستان دشتی از اول دی ماه شروع و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.بد نیست بدانید امسال 3700 هکتار از مزارع دشتی زیر کشت گوجه رفته است که بیشتر در آبادی های شنبه ،سنا ،بادوله و حومه خورموج و کاکی کشت می شود.

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
ميثم

سلام مهمد جان . ضمن تبريک به کشتی شهرمان. می خواستم از مسو لين استان گله کنم چرا نمي گازند که اين جوانان توانا به حقشون برسند. ما که قدرت کشتی بوشهر هستيم چرا ..................والا اگه بخوام انتقاد کنم ۲تا ۳ صفحه ميشه در مورد فوتبال يا دو ميدانی چی بگم ديگه........

ميثم

درضمن محمد جان يه سری به وب ما هم بزن.

نجفی

سلام به همه دوستان عزيز مخصوصن آقای شاکری که خبر بسيار خوبی در رابطه افزايش سهميه نماينده منعکس کرده.اين يک اهرم قدرت بسيار خوب برای استان چه در مسائل کلان کشوری و چه مسائل استانی و شهرستانی داره.ولی بشرطی که ما هم انتخاب درستی انجام بدهيم در مجلس خيلی از طرحهای ملی که در استانها اجرا ميشود يکيش بر می گردد به تعداد نمايندها و در مسائل منطقه چون حوضه کوچکتر می شود دست نما ينده برای انتساب بازتر و راحتر است و برای انتخاب يک فرماندار ۱۰۰ نفر با سلايق مختلف نظر نمی دهند و هر ۶ ماه يکی عوض نمی شوند......

نجفی

من فکر نکم مملکت ديگه اينهمه بی صاحب باشه که نشه به اين مشکل رسيدگی کرد . تيم کشتی بوشهرو بخان اعضام کنند.رئيس تربيت بدنی خورموج کافی چند تا نامه به ۱- اداره اطلاعات۲- استانداری۲- دیوان عدالت اداری(اگرچه طولانی می شود ولی برای اینده خوبه) ۳-هفته نامه سراج بنویسن حتما رسیدگی می کنن.

سعيد طلعتيان

من هنوز عزادار سادگی بعضی از هم استانی ها هستم.....پارس شمالی و جنوبی ارزانی خودتان باد... اقای بی نام برو درس بخون ُّ؛ یه تخصص پیدا کن و به کشور و استان و شهرت خدمت کن ...اگه واقعا سنگ خدمت به سینه می زنی و می خواهی به هم شهری هات کمک کنی. لازم هم نیست بلندگو دست بگیری و جار بزنی. {...}

وبلاگ خبري بندردير

جوابیه وبلاگ خبری دیر به وبلاگ نویسان شهردشتی (موضوع پارس شمالی ) ( ) با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد وبلاگ نویسان شهردشتی امروز که اینجانب را برای دفاع از حق وحقوق مردم شهرم به باد ناسزا وتهمت گرفته اید . ودفاع کردن از حق مردم شهرم را ایجاد تشنج ودرگیری می دانید بدانید بنده برای گرفتن حق مردم شهرم ذره ای کوتاه نخواهم آمد و از حق قانونی ایجاد تاسیسات اداری پارس شمالی دردیر نخواهم گذشت واجازه نخواهم داد حق مردم دیر را پایمال کنند . شما که خالو حسین وفایز بردخونی را که خالو حسین وفایز دشتی می دانید و به افتخار دیگران افتخار می کنید و امروز نیز می خواهید که تاسیسات پارس شمالی در بردخون را با نام خود تمام کنید بدانید آیندگان به کارهای شما افتخار نمی کنند . آیا می دانید فرماندار پرتلاش شهر شما فرزند دیر می باشد آیا او تاکنون منافع شهر خود را منافع شهر شما کرده است ؟ .

وبلاگ خبري بندردير

اما جناب پورفاطمی نماینده شما که با ۴۰۰رایی که صددرصد رای مردم دیر می باشد به مجلس راه یافته امروز به مردم دیر که باید مدیون آنان باشد خیانت می کند . وفرمانداری که می توانست جلوی بسیاری از مشکلات امروز را بگرید و امروز شاهد این همه درگیری نبودیم وبه مردم دیر خیانت نمی کرد آیامی دانید این فرماندار کیست ؟ آری او نیز اهل دشتی می باشد . در پایان بنده آماده جوابگویی به تمام سوالهای شما می باشم واز مسئولان می خواهم با انتقال تاسیسات اداری پارس شمالی به دیر به تمام مشکلات پایان دهند . ارادتمند شما عبدالمحمد شعرانی

لعنت بر شما دشتيها که.....

عادل

سلام تبريک به کشتی به خاطر تکرار افتخارات