انهدام باند سارقان مسلح در دشتی
فرمانده انتظامی استان بوشهر از انهدام یک باند حرفه‌ای سارقان مسلح خبر داد و گفت: در این عملیات یکی از سارقان به شدت زخمی و 4 نفر دیگر دستگیر شدند
حیدر عباس‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات انهدام باند سارقان مسلح اظهار داشت: شرور و سارق مسلح فراری به هویت«عباس» با تشکیل باندی مسلحانه اقدام به سرقت مسلحانه و سرقت بار خودروها در شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و فراشبند در استان فارس می‌کرد.

وی بیان کرد: افراد این باند در آخرین اقدام مسلحانه خود یک دستگاه خودرو پرادو را از فراشبند استان فارس سرقت و پس از ورود به حوزه شهرستان دشتی اقدام به سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو پراید کرده و به سمت کوه‌های بخش شنبه و سنا حرکت کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: به محض اطلاع پلیس مبنی بر سرقت مسلحانه بلافاصله طرح مهار اجرا و عوامل پلیس بخش‌های انتظامی سنا و شنبه در مسیر حرکت سارقان حضور یافته و پس از عدم توجه سارقان به دستور پلیس و تیراندازی به سمت نیروهای پلیس، تبادل آتش بین پلیس و سارقان شدت می‌گیرد.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: در این درگیری مسلحانه یکی از سارقان به هویت«عبدالحمید» دستگیر و یکی از سارقان به شدت مجروح و بقیه سارقان نیز با رها کردن هر دو خودرو پراید و پرادو به سمت کوهستان اطراف متواری شدند.

وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای کمکی پلیس از مرکز استان و شهر خورموج به منطقه درگیری اعزام و تعقیب و گریز پلیس و سارقان در کوه‌ه‌های دشت پلنگ ادامه پیدا کرد، گفت: نهایتا سه نفر دیگر از سارقان به هویت‌های «محمدجواد»، «آرمان» و «محمدقلی» دستگیر و مقادیر زیادی کالای سرقتی به همراه سه دستگاه خودرو سرقتی کشف و به مقر پلیس در شهرستان دشتی عودت داده شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در این عملیات مجموعا 6 دستگاه خودرو توقیف شد که 4 دستگاه سرقتی و دو دستگاه متعلق به سارقان است و جستجو و تعقیب پلیس برای دستگیری دیگر افراد این باند مسلحانه در کوه‌های دشتی همچنان ادامه دارد.


آغاز برداشت «خارک و رطب» در دشتی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی از برداشت خارک و رطب باغات نخیلات در دشتی خبر داد.
امرالله احمدیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: در شهرستان دشتی بیش از 350 هزار اصله درخت خرما در بیش از 2 هزار هکتار از اراضی که به صورت دیمی و آبی کشت شده است، قرار دارد.

وی ادامه داد: برداشت خارک و رطب در شهرستان دشتی آغاز شده است و شاهد حضور آن بر سر سفره‌های مردم هستیم.

احمدی یادآور شد: رطب گنتار که از تولیدات نخیلات دشتی است یکی از بهترین، مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین گونه‌های رطب و خرما در استان بوشهر است.

وی افزود: خرما و رطب شهرستان بیشتر از نوع شکر و زاهدی و درجات بعدی گنتار، بریمی، خنیزی و... است که اکثر آنها در حاشیه پایه کوه‌مند، لاور شرقی، سرمک، دشت پلنگ، باغان، کردلان، شنبه، سنا و کاکی کشت شده است.

احمدی بیان داشت: از نخیلات شهرستان سالانه بیش از هشت تن برداشت می‌شود که پنج درصد به صورت خارک، 15 درصد به صورت رطب و 80 درصد آن به صورت خرما به مصرف می‌رسد.

به گزارش فارس، در حال حاضر قیمت رطب گنتار در هر کیلوگرم بین 8 تا 10 هزار تومان، رطب شکر بین 3 هزار و 500 تا 4 هزار تومان و خارک نیز بین 2 تا 3 هزار تومان است.

شایان ذکر است، خرمای شهرستان دشتی به ویژه خرمای گنتار که به صورت دیم کشت می‌شود از بهترین و مرغوب‌ترین انواع خرما به شمار می‌رود و بسته‌بندی به صورت سنتی انجام و در شهرستان عرضه می‌شود.

با توجه به کیفیت خوب این میوه خدادادی از سال‌های دور به صورت سوغاتی در بسته‌های کوچک به کشورهای حاشیه خلیج فارس و در بعضی از استان‌های کشور حمل می‌شود.

امام جمعه کاکی خواستار ایجاد دانشگاه دراین بخش شد
امام جمعه کاکی گفت: این بخش دارای ظرفیت ها و استعدادهای بالای علمی واقتصادی و یکی ازخواسته های بحق مردم آن ایجاد دانشگاه است که امیدواریم با پیگیری به عمل آمده این مهم هر چه زودترمحقق شود.
حجت الاسلام محمد محمدی درجمع مسوولان وشورای های اسلامی بخش کاکی افزود: مردم از سرمایه های اصلی جامعه هستند وباید برای تحقق خواسته ها وخدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر به آنان تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: باید با مردم صادقانه صحبت کنیم چون صادقانه صحبت کردن با مردم باعث امید در آنها می شود.

امام جمعه کاکی ادامه داد: مردم ما منطقی و بصیرهستند و مشکلات وکمبود ها را درک می کنند وما را د راه رسیدن به اهداف بلند نظام اسلامی یاری می رسانند.

محمدی اظهارکرد: یکی دیگر از مشکلات مردم دربخش کاکی مستقل نبودن ادارات آن است که نمی توانند خدمات را به صورت مطلوب به مردم ارائه دهند.

وی گفت: هم اکنون شبکه آبرسانی شهرهای کاکی و بادوله فرسوده وقدیمی است وتحمل فشار آب ندارد وباعث هدررفت آب ونارضایتی شدید مردم شده است.

امام جمعه کاکی خواستارتامین اعتباربرای ترمیم وتوسعه شبکه های آبرسانی این شهرها که بیش از19 هزارنفرجمعیت دارند، شد

/ 2 نظر / 35 بازدید
مجید

احسنت بسیار عالی

خان

ضمنا فرمانده عملیات بر عهده سرهنگ رزمی از مردان منطقه دشتی بوده درود و سلام بر سرهنگ رزمی