انتصاب فرزند دشتی ب عنوان سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر

دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، آقای رضا عوض‌پور را به سمت سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر منصوب کردند.

 

رضا عوض‌پور، در حال حاضر به عنوان معاون برنامه‌ریزی استانداری بوشهر مشغول به خدمت هستند.

این انتصاب که گفته می شود با پیشنهاد استاندار بوشهر صورت گرفته است البته شنیده ها حاکی از آن است که عوض پورجدی ترین گزینه برای مدیرکلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوده و به همین دلیل با سرپرستی اش موافقت شده است.

شایان ذکر است رضا عوض پور از17  اردیبهشت ماه سال 92 با حکم نجار، وزیر وقت کشور  به سمت معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر منصوب شده بود.

بدنیست بدانید عوض پور فرزند دشتی دانش آموخته کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل از دانشگاه شاهد تهران است.

 

کسب هشت رتبه اول استانی توسط دانش آموزان کاکی

 عزیز بردستانی رییس اداره آموزش و پرورش بخش کاکی درگفت وگو با ایرنا افزود: امسال دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی مدارس آموزش وپرورش منطقه کاکی درمسابقات استانی بسیارخوب درخشیدند و باعث افتخار و سربلندی مردم این بخش شدند.


وی اضافه کرد: درمسابقات قرآن ومعارف اسلامی پنج نفر دررشته های احکام، مداحی، نهج البلاغه رتبه های اول را کسب کردند.

وی افزود: دررشته های فرهنگی شامل شعر، مشاعره وبلاگ نویسی وپرسش مهر نیز سه دانش آموز مدارس این بخش اول شدند.

رییس اداره آموزش وپرورش منطقه کاکی ادامه داد: 16 دانش آموز دیگر این منطقه حائز رتبه های دوم سوم مسابقات احکام، معارف اسلامی وفرهنگی وهنری استان بوشهرشدند که این نشان از استعدادهای درخشان این منطقه محروم دارد.

بردستانی ادامه داد: دانش آموزان برترمسابقات استانی درمرحله کشوری این مسابقات که تابستان امسال در استان های خرساان رضوی وفارس برگزارمی شود، شرکت خواهند کرد.

رونمایی از مجموعه غزل «روز شنبه ساعت هشت وکمی گیلاس»

مجید عابدی  در مراسم رونمایی از مجموعه غزل «روز شنبه ساعت هشت وکمی گیلاس» اثر خلیل شیخیانی گفت: خلیل شیخیانی که از افتخارت شعری استان است و با سپیدسرایی که جرقه اولیه آن از شب‌های کرمانشاه زده شد، خود را در شعر کشور مطرح کرد.

شاعر و پژوهشگر بوشهری افزود: در حوزه کارهای رمانتیک شیخیانی در مجموعه اولش با نام «دنیای من از پلاک 11 می‌آید» کاراکتر هنری خود را نشان داد.

وی ادامه داد: اکنون پس از سال‌ها وقفه برای کسانی که با روحیات شیخیانی آشنا بوده و منتظر بودند دومین اثر این شاعر دوست‌داشتنی را ببینند، چاپ مجموعه غزل غیرمنتظره بود.

استاد دانشگاه‌های بوشهر اضافه کرد: برای شاعری که تاروپودش در سپید تنیده شده، نشان‌دهنده یک شروع نوین و تازه در عمر شاعری اوست.

عابدی تصریح کرد: مطلع تمام غزل‌ها قوی و آغاز آن همراه با تصویرهای نو بوده و آوردن صفت‌های پی در پی از نکته‌های برجسته مجموعه است و اوج اعتراض خاموش شاعر را در غزل شماره 5 می‌بینیم.

غلامرضا ابراهیمی نیز گفت: شیخیانی در دهه 70 ستون ثابت هفته‌نامه‌های ادبی استان بود ولی در دهه 80 این شاعر کم کارتر شد ولی شیخیانی خودش را در جامعه ادبی استان تثبیت کرده است.

شاعر و منتقد بوشهری افزود: ادبیات فصل مشترک همه انسان‌هاست که کلمه را نفس می‌کشند و جریان‌های ادبی همیشه روی هنر آن کشور تاثیر گذاشته‌اند.

وی اضافه کرد: شیخیانی در عرصه شعر سپید خوش درخشیده و عشق و طنز در کارهای او چشم‌گیر بوده است و از سویی چون داستان‌نویس هم بوده، غزل‌هایش از روایت خوبی برخوردارند.

ابراهیمی ادامه داد: معرفت‌بخشی به اشیا در شعر او حضور پررنگی دارد و در رعایت اقتصاد کلمه موفق بوده است.

سیدمحمدرضا هاشمی‌زاده نیز گفت: شیخیانی در 20 سال پیش نیز شاعری کامل بود و از فعالان عرصه فرهنگ بوده و هست.

شاعر پیشکسوت خورموجی افزود: شیخیانی همیشه می‌خواهد شادی و مهر و محبتش را با مردم تقسیم کند که از ویژگی‌های برجسته اخلاقی اوست و این عشق و دوست داشتن انسان‌ها در شعرهایش نیز نمود دارد.

خلیل شیخیانی نیز گفت: از دوستانی که بی‌پرده پیرامون کتاب من سخن گفتند، سپاسگزارم.

صاحب مجموعه «روزشنبه ساعت هشت وکمی گیلاس» افزود: کرامت انسان‌ها برای من مهمتر از شعر بوده و دغدغه اصلی من همیشه انسان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما تسخیر دنیا بوسیله شعر نیست و به غزل امروز کمتر دل‌بستگی دارم و در این مجموعه 40 غزل از 130 غزلی که داشتم را انتخاب کردم.

/ 0 نظر / 44 بازدید