مردی برای تمام فصول*

عکسی را که در لوگو وبلاگ مشاهده می کنید ، متعلق است به فردی که بی شک چهره ای شناخته شده در عرصه توسعه استان بوشهر محسوب می شوند.انسانی که با سعی و تلاش بی وقفه خود گام های بلندی در جهت اعتلای توسعه پایدار استان بوشهر برداشته است. فرزندی از دیار دشتی که سالهاست همه در عرصه ی فناوری اطلاعات او را می شناسند او  را که بی تردید باید پدر فناوری اطلاعات استان بوشهر نامید ،درسال 81 که تازه بحث توسعه‌ی کاربردی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (تکفا) در کشور مطرح شده بود به عنوان طلایه دار در این وادی قدم نهاد و نام استان بوشهر را به عنوان اولین استان های پیشرو در ارائه طرح پارک علم وفناوری در کشور مطرح کرد و بعد از آن زمان تاکنون با ارائه طرح های متعدد در جهت محقق شدن و اجرایی شدن پارک علم و فناوری و مباحث پیرامونی و زیر بنایی تلاش کرده اند. وی حق بزرگی بر فناوری اطلاعات استان دارند.دکتر عبدالمجید مصلح با دانش و تفکری که همه از او سراغ داریم، زمینه کاری بسیاری در خارج استان برایشان مهیا است اما با خلوص نیت و بدون چشم داشتی در دیار خود با همه ناملایمات و با اندیشه ی آینده نگر دل در گرو آبادانی استان بوشهر نهاده است باید از او تقدیر کرد و پاس داشت زحماتش را...
ایشان  رویکرد خاصی به دشتی (دیار خود) دارد از همین رو بارها و به بهانه ای مختلف در جهت مشاوره و مساعدت نخبگان جوان و مسئولین شهرستان در جمع آنان حاضر شده و با نیک اندیشی و درایت ویژه طرح های خود را جهت بهبود وضعیت کنون دشتی و رسیدن به جایگاه واقعی ارائه کرده است که به اندیشه نگارنده گر طرح های مذکور به سرانجام می رسید رنسانس علمی در دشتی رخ می داد.
*عنوان مطلب برگرفته از نام فیلمی اثر فرد زینه مان ،محصول ۱۹۶۶است

از مسئولیت ها و سمت های دکتر مصلح:
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس
مدير كل برنامه ريزي استانداري بوشهر
مديرهماهنگي امور بازارچه هاي مرزي استان بوشهر
مدیر مرکز رشد علم و فناوری خلیج فارس
مشاور استاندار در امور فناوری اطلاعات(استاندار تبادار)
عضو کار گروه پژوهش و آمارفناوری اطلاعات استان بوشهر
عضو کمیته علمی اولین و دومین همایش توسعه دانایی محور
مسئول راه‌اندازي پارک علم و فناوری
مشاور استاندار در امور فناوری اطلاعات(استاندار افراشته)
رئیس مرکز محاسبات رایانه ای و فناوری اطلاعات و مشاور رئیس دانشگاه خلیج فارس
و...
سخنانی از دکتر مصلح:
[تا زماني كه اعتقاد و باور قلبي به بخشنامه ها نداشته باشيم، بخشنامه ها روي كاغذ خواهند ماند و اجرا نخواهد شد][ ريشه بسياري از ناهنجاريهاي سياسي و اجتماعي در عدم رعايت شأن وكرامت انسانها دانست] < جلسه شوراي اداري خورموج- 11آبان 81>
[  اگر نتوانيم تجربه موفقي در زمينه حمايت و توسعه مركز رشد داشته باشيم، ايجاد پارك فناوري اطلاعات نيز سودي نخواهد داشت و اين طرح با شسكت مواجه مي‌شود]<كارگروه پژوهش، آماروفناوري اطلاعات/۲۵شهریور۸۶ >

لینک های مرتبط:
دانایی توانایی است(وبلاگ دکتر مصلح)
مقالات دکتر مصلح در نسیم جنوب

 

خاطره ی از هفتمین بخشدار خورموج
خاطره ی که در ادامه خواهید خواند روایتی است از محمد افراسیابی مردی از خاک پاک همدان ،فردی که طی سالهای 50-49 خورشیدی به عنوان هفتمین بخشدار خورموج منسوب می شود و با خورموجی ها روزگار سپری می کند و اکنون ذهن نوستالژیک او _که اکنون در سوئد روزگار می گذراند_  پر از خاطرات تلخ و شیرینی است از دشتی که بخشی از عمر خود را در آن سپری کرده است.
*وبلاگ دشتی ها بزودی با وی مصاحبه ترتیب خواهد داد که در پست های آتی دروبلاگ خواهید خواند.

" آیا می‌شود دو باره خبر بازگشت چلچله‌ها را از زبان حیدر بشنوم؟ آیا دو باره چشم‌ام به خاك وطن روشن خواهد شد؟
حیدر رفتگر شهرداری خورموج بود و باغبان بخشداری. من هم بخشدار آنجا بودم. او از یك دیده محروم بود و از مجموع ۳۲ دندان، چند دندانی بیش برایش باقی نمانده بود. از مال دنیا آنچه داشت، تنی نحیف بود و خانه ی محقر، ساخته شده از سنگ و گچ. و چند دختر و یك پسر. ولی در عوض، قلبی داشت به مهربانی آب. در قلب او برای انباشتن مهر همه‌ی مردم دنیا جا بود.
آمدن چلچله‌ها برای او معنای رفتن گرما را داشت. او دو بهار؛ در حقیقت دو پائیز، مژده‌ی آمدن چلچله‌ها را بمن داد.
سال ۱۳۶۴ شمسی است. پس از ۱۴ سال به خورموج رفته‌ایم. هشت سالی از انقلاب می‌گذرد. بخش به شهرستان تبدیل شده است. جانشین بخشـــدار آن‌روزی، فرمانداری است مكتبی. هم‌كاران سابق‌ام كه از ورود من به داخل بخشداری مطلع شده‌اند، دوره‌ام كرده‌اند. آقای رفیعی‌نژاد اصرار دارد به دیدن فرماندار بروم. زار حسن صابری گفته‌اش را تایید می‌کند. می‌گویم‌:
مرا با او نه كاری است و نه آشنائی. مگر نه این كه ما از طاغوتیانیم؟ من آمده‌ام شما را به بینم و علی‌الخصوص حیدر را. طرف می‌گوید:
عامو! چنین گپائی مزن! تو...
سر و كله‌ی حیدر پیدا می‌شود. سلامش می‌كنم. جواب می‌دهد:
سلام از موئه".
خجولانه دستش را بالا می‌برد و آنرا حائل تنها چشم سالمش می‌كند، برای باز شناسی من. آقا علی بهرسی می‌پرسد:
حیدر! آقا را می شناسی؟
او در ذهن خویش دنبال اسمم می‌گردد. ناگهان برق شادی در چشم‌اش می‌درخشد. با شوقی وصف ناپذیر می‌پرسد:
زیبا خَشَه‌ن؟ براری گیرش إندِه؟
به رسم مردم جنوب قصد بوسیدن دستم را می‌كند. روی‌اش را می‌بوسم. هم‌دیگر را در آغوش می‌گیریم. نفهمیدم که اسمم را بخاطر آورد یا نه؟ اسم و رسم مهم نیست. او می‌داند، من كی هستم. سراغ همسرم را می‌گیرد.همسرم سلام‌اش می‌كند و بچه‌ها دوره اش.
فرماندار از دفتر كارش بیرون می‌آید. همان اتاقی كه زمانی دفتر كار من بود. لاجرم قدمی جلو می‌گذارم. فرماندار پیش‌دستی کرده و سلامم می‌كند. بهم معرفی می شویم و دست یكدیگرا می‌فشاریم. فرماندار می گوید:
اسمتان و صدایتان را شنیدم و به همین جهت نیز آمده‌ام تا سلامی كنم. و اضافه می‌كند:
در دوره‌ی آن رژیم هم بودند مامورانی كه هدفشان خدمت به مردم بود. ما هر وقت بیرون زیر سایه‌ی درختانی كه شما كاشته‌اید، می‌نشینیم، یادی از شما می‌كنیم و فاتحه‌ای می‌خوانیم برای رفته‌گانتان.
من اضافه می كنم:
البته حیدر و من.
او ادامه می‌دهد:
مردم اینجا از شما همیشه به خوبی یاد می‌كنند.
می‌گویم:
مردمان جنوب انسان‌های شریف و بی‌غل و غشی هستند. متاسفانه به آن‌ها ظلم بسیار رفته است
.از حیدر سراغ پرستوها را می‌گیرم. حیدر لانه‌شان را نشانم می‌دهد و می‌گوید:
آن‌ها باز گشته‌‌اند"
(آرشیو وبلاگ عمو اروند 11اکتبر 2007)

حجه الاسلام سادات ریاست تبلیغات اسلامی دشتی

 در شوراي اداري شهرستان دشتي که روز گذشته با حضور حجت‌الاسلام علي نعمت اللهي مديركل تبليغات اسلامي استان بوشهربرگزار شدحجت‌الاسلام سيد حسين سادات به عنوان رييس جديداداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي معرفي و از خدمات حجت‌الاسلام احمد دژآهنگ رييس سابق اين اداره تقدير شد.

لینک های روزانه

يك پروژه آبرساني در خورموج  به بهره‌برداري رسيد

عضوانجمن ميراث فرهنگي خورموج بوشهر: اثرملي عمارت شيرينه باخطر تخريب روبرواست

دو دهنه پل در دشتي بوشهر به بهره‌برداري رسيد

/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شوق وصال

سلام آقا محمد . خسته نباشيد . يک خبر دست اول و داغ خدمت شما . اون یکی وبلاگم یعنی « هل اتی » توانست مقام اول دومین جشنواره بزرگ تسنيم که به همت رادیو جوان برگزار شده بود را کسب کند . چون تازه امشب در مراسم اختتاميه اعلام شده اطلاعات و لينک های زيادی دستم نيست . سر فرصت براتون می فرستم . فعلا : سایت جشنواره : http://www.tasnim2.ir/ وبلاگ جشنواره: http://www.tasnimcenter.blogfa.com/ وبلاگ هل اتی : http://hal--ata.blogfa.com/ یا علی

شوق وصال

به گزارش ايسنا، اسامي هنرمندان برگزيده دومين دوره جشنواره تسنيم عبارتند از: الهام حيدري از كرج در بخش نقاشي،‌ الهام گنج سادآور از تهران در بخش گرافيك، سعيد توكلي‌فرد از مشهد در بخش فيلم، سليمان مري از تهران در بخش خوشنويسي، حامد نيرومند قوچاني از خراسان رضوي در بخش عكس، مريم سقلاطوني از قم و مهدي استادمحمد از تهران در بخش شعر، عباس قديرمحسني از تهران در بخش داستان، جواد عليزاده و محمدرضا دوست‌محمدي از تهران در بخش كاريكاتور، امير هوشنگ آذردشتي و پيمانه ملا از تهران در بخش تحقيق، حسن پيكام از اصفهان، معصومه عمراني وايگي از تربت حيدريه، صفيه اشرفي از اردبيل و رقيه حيدري از همدان در بخش خلاقه، نيلوفر لاري‌پور و فرزاد حسني از تهران در بخش ترانه، سميه حيدري از زنجان ، مهدي نادريان از اصفهان، رضا بدر‌السما از اصفهان، صبا سيدان و رسول گيوچي از تهران و عليرضا روزي‌طلب از كرج در بخش تجسمي و صنايع دستي و وبلاگ هل‌آتي در بخش وبلاگ.

شوق وصال

سلام . خسته نباشيد . جشن تسنيم با بيش از ۸ ميليون شرکت کننده در ۲۳ رشته در رابطه با برداشت از سوره انسان يک هفته بعد از ماه مبارک رمضان به کار خود خاتمه داد و برگزيدگان اين جشنواره شنبه ۲۶/۸/۸۶ معرفی شدند. در اختتاميه این به رييس جمهور، شهردار تهران، استاد محمود فرشچيان و سيد محمود شجاعي طباطبايي (از شرکت کنندگان در این جشنواره) خاتم تسنيم اهدا شد. برگزيدگان در رشته های مختلف نيز معرفی شدند که نام وبلاگ هل اتی در رشته وبلاگ نويسی ديده می شود.

حسين تيموری

به اینجا بیایید که مثل اینجاست که مثل آنجا نیست . . . وقت مهمانیست . . . خوش آمدید.

حسين تيموری

به اینجا بیایید که مثل اینجاست که مثل آنجا نیست . . . وقت مهمانیست . . . خوش آمدید.

nasibeh

به مناسبت چهلمين روز رفتن عزيزترينم... . . . . . . . . آپم میای پیشم؟؟؟