تغییر زمان کنگره آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی 

این کنگره که بنا بود در 13 و 14 اسفند ماه 1388در بوشهر و خورموج برگزار شود به نیمه نخست اردیبهشت ماه سال 1389 تغییر کرد.
حجت الاسلام میرزا محمد حسین دشتی فرزند حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی در نشست هماهنگی این کنگره ضمن تشکر از میزبانی شهرستان دشتی برای برگزاری کنگره اظهار امیدواری کرد که انشاءالله نگرانی‌های موجود درباره برخی موضوعات برطرف شود.

وی افزود: برای برگزاری کنگره تاکید حضرت آیت الله این است که کم‌هزینه و محتوای برنامه‌ها مفید و مناسب باشد، مقالات ارسالی مطالعه و بررسی شود، الفاظ و تعابیر در شأن حضرت آیت الله باشد، داوری مناسب برای مقالات انتخاب و از خاطرات دوستان قدیمی حضرت آیت الله استفاده شود.
حجت‌الاسلام حسین فرامرزی رئیس تبلیغات اسلامی دشتی نیز گفت: علت تأخیر در برگزاری کنگره آماده نبودن خاطرات شاگردان و دوستان ایشان و آماده نبودن سی‌دی‌های مستند است که حدود 400 دقیقه است.
فرماندار دشتی نیز اظهار داشت: با توجه به پیشینه‌های علمی، مذهبی و فرهنگی شهرستان ضرورت برگزاری کنگره همواره احساس شده که پس از سه سال بررسی موضوع در اوایل نیمه نخست اردیبهشت ماه 89 برگزار خواهد شد.
رضا جمشیدی افزود: این کمترین خدمت مسئولان به مقام فقاهت و مرجعیت است.
وی گفت: ما تمامی امکانات مادی و معنوی را برای هرچه بهتر برگزاری این کنگره فراهم می‌کنیم.
جمشیدی تصریح کرد: ما رعایت تمامی نکات لازم در خور مقام ایشان و کنگره از هر طریق ممکن هزینه‌ها را تأمین می‌کنیم.
فرماندار دشتی با بیان اینکه رویکرد غالب دولت دهم پرداخت به مسائل فرهنگی است، ادامه داد: برگزاری هرچه باشکوه‌تر این کنگره ضروری و لازم است.
نماینده تام‌الاختیار کنگره نیز ضمن برشمردن پیامدهای مثبت این کنگره اظهار داشت: تاکنون 40میلیون تومان برای این امر خیر اختصاص یافته که قطعاً اعتبار بالاتری را می‌طلبد.
حبیب زحمت‌کش افزود: ما با تمامی توان سعی می‌کنیم با استفاده از تجارب نیرو‌های دلسوز و علاقه‌مند به مقام علمی و اخلاقی حضرت آیت الله با کمترین امکانات موجود کار به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم.
وی ادامه داد: تکنولوژی‌های موجود، تلاش جمعی و عاشقانه دوستان هم زمان را برای برگزاری کنگره کوتاه‌تر می‌کند و هم هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.
وی تصریح کرد: تاکنون 25 مقاله، 400دقیقه فیلم به دبیرخانه کنگره ارسال شده و گروهی نیز به شهرها و روستاها برای تهیه مصاحبه و بیان خاطره اعزام شده‌اند و کتاب نامه حضرت آیت الله نیز تهیه شده و مقرر است تا برگزاری کنگره هر شب صدا و سیمای بوشهر به مدت 10 دقیقه مستند ویژه‌ای پخش کند.

600 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان خورموج نیاز است

رئیس بیمارستان زینبیه خورموج گفت: برای ایجاد زیرساخت‌ها در بیمارستان و تجهیز آن نیاز به 600 میلیون تومان اعتبار داریم و امیدواریم افراد خیر به کمک ما بشتابند.

محمد صالحی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار داشت: چند متخصص با سابقه جذب شده‌اند و دستگاه پیشرفته بیومتری چشم پزشکی نیز خریداری شده و از اردیبهشت آینده عمل جراحی چشم نیز در بیمارستان خورموج انجام می‌شود.
وی افزود: از دهه فجر امسال داروخانه بیمارستان به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند و با توجه به خریداری دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی قادر هستیم آزمایشات پیشرفته‌ای مثل ایدز، هپاتیت، تیروئید و ... را انجام دهیم.
صالحی در ارتباط با دیگر اقدامات انجام شده گفت: قرارداد راه‌اندازی سیستم اداری پیشرفته بیمارستانی بسته شده و با راه‌اندازی این سیستم تمام بخش‌های بیمارستان به هم متصل می‌شوند که این امر موجب کاهش هزینه‌های اضافی می‌شود.
وی تصریح کرد: خرید دستگاه پرتابل رادیولوژی، افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش آزمایش از مراجعان خارج بیمارستانی، انجام عمل جراحی ارتوپدی، خریداری یخچال بانک خون، تعمیرات کلی فاضلاب آزمایشگاه، راه اندازی دستگاه دیالیز هفتم بیمارستان از اقدامات انجام شده اخیر بوده است.
صالحی در پایان ضرورت‌های بیمارستان را یادآور شد و گفت: ساخت ساختمان جدید دیالیز، نمازخانه، گازکشی بیمارستان، تعمیر و بهسازی فاضلاب بیمارستان، خریداری دستگاه جدید سونوگرافی، راه‌اندازی اورژانس هوایی و مرکز فوریت‌های پزشکی و ساخت کلینیک مشاوره سوء مصرف مواد مخدر از ضرورت‌های آینده بیمارستان خورموج است.
صالحی تصریح کرد: هدف اصلی ما ارتقای اعتمادسازی و افزایش رضایت مراجعه کنندگان است و خود را خدمتگزار مردم می دانم و انتظار همکاری مسئولان و مردم برای افزایش کیفیت بیمارستان دارم.

تولید بستر کشت نشاء گلخانه‌ای از ضایعات درخت خرما!

برای نخستین بار در کشور از ضایعات درخت خرما بسترکشت نشاء گلخانه‌ای در دشتی  تولید شد.

مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبزکاران جنوب کاکی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: برای نخستین بار نیز از ضایعات درخت خرما در ایران بسترکشت نشاء در دشتی بوشهر تولید شد.
مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبز کاران جنوب افزود: سالانه بیش از 300 میلیون تومان بابت خرید بستر کشت نشاء از کشورهای هندوستان و اروپا خریداری و وارد کشور می‌شد ولی با این آزمایشی که بر روی ضایعات درخت خرما انجام دادیم دیگر نیازی به واردات چنین بستر کشت نشاء برای گلخانه‌ها نیست.
وی گفت: طرح جدید برای نخستین بار در ایران انجام گرفته و ویژه مناطق گرمسیری است و هزینه را نصف وکارایی بسیار بالایی طبق شاخص‌های سازمان فائو دارد.
کاظمی با بیان اینکه برای نخستین بار در جهان پیوند هندوانه ابوجهل با گالیاء، هندوانه و خیارسبز در دشتی  صورت گرفت، ادامه داد: همچنین برای نخستین بار نه تنها در ایران اسلامی بلکه در جهان پیوند گلخانه‌ای هندوانه ابوجهل با طالبی(گالیاء) ونیز در شهرستان دشتی استان بوشهر به صورت آزمایشی آغاز شده است.
کاظمی افزود: با توجه به اینکه هندوانه ابوجهل نیاز به آب کمی دارد و از لحاظ آفت مقاوم است ما پیوند آن را به‌صورت آزمایشی به میزان حدود نیم هکتار انجام داده‌ایم.
مدیر عامل شرکت تعاونی گلخانه سبزکاران جنوب کاکی گفت: اگر از لحاظ اقتصادی نیز به آن نگاه کنیم پس از پیوندی که به‌عنوان پایه پیوند صیفی‌جات صورت گرفته است درآمد خوبی از لحاظ اقتصادی داریم.
وی خاطر نشان کرد: این پیوند توسط جوانان این مرز و بوم انجام گرفته است که این افتخاری دیگر بر افتخارات جوانان ایران اسلامی است.

برگزاری شروه‌خوانی با عنوان نوای دلنواز شروه در دشتی

آیین شروه‌خوانی با عنوان "نوای دلنواز شروه " در روستای سیل‌زده برمصاد دشتی برگزار شد

در این مراسم که شروه خوانان استان حضور داشتند، مسئول روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا نشان دادند.
اسماعیل عباسی افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه ضرورت دارد همه مردم و همه گروه‌های سیاسی در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیام حضرت امام (ره) همواره در صحنه حضور داشته باشند.
عباسی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد هستیم که ندای عدالت‌خواهی ملت ایران گستره جهانی دارد و به برکت همین ندای حق‌طلبی ملت‌های زیرسلطه را به بیداری جهانی وا داشته است.
مسئول حراست آموزش وپرورش دشتی نیز اظهار داشت: ملت ایران به آرمان‌های امام و انقلاب پایبندند و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند مردم ایران اسلامی یک لحظه هم دست از نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب بر نمی‌دارند.
غلامرضا خدادادی افزود: اگر امروز ما در دنیا دارای عزت هستیم همه اینها به برکت ولایت و اسلام است.
خدادادی افزود: شروه را باید با آوای جان خواند چون که از روح مردم دشتی و جنوب نشات می‌گیرد و می‌جوشد و باید این را در تاریخ این سرزمین جست.
در ادامه شروه‌خوانان رسول حسینی، حسن بردستانی و اسدالله حسینی با صدای دلنشین و سوزدل شروه برای ساعاتی اشک دیدگان اکثر حضار را جاری کردند.
روستای برمصاد پس از سیل سال 1365 خالی از سکنه است اما با وحدت و همدلی بسیار خوبی که بین مردم این دیار وجود دارد از نقاط مختلف استان برای تجدید خاطرات در این روز به یاد ماندنی همدلی خود را به منصه ظهور رساندند.

شخصیت حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی الگوست

حسین زارعی در همایش شوراهای دانش‌آموزی منطقه متوسطه شهرستان دشتی ضمن پاسخگویی به مسائل دانش‌آموزان اظهار داشت: در شهرستان عالم پرور دشتی شخصیت حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی برای تمام مردم وجوانان این شهرستان و استان الگوست.
زارعی گفت: آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نمونه‌ای کامل از تقوی علم و فضیلت است و ما می‌توانیم در زندگی فردی و جمعی از ایشان الگوپذیری داشته باشیم.
مدیر آموزش و پرورش دشتی تصریح کرد: دانش‌آموزان سعی کنند درباره شخصیت ایشان پژوهش و تحقیق انجام داده تا در کنگره وی مطرح شود.
وی افزود: دانش‌آموزان سعی کنند مطالبی که یاد می‌گیرند موثر و پایدار باشد و همیشه مطالب خود را مکتوب و تدوین شده ارائه کنند.
مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: دانش‌آموزان باید مثبت‌اندیش و مثبت‌نگر باشند و تلاش وافرخود را برای بروز خلاقیت‌ها انجام دهند.
در این همایش دانش‌آموزان به ایراد نکته نظرات خود از جمله برگزاری اردوهای علمی فرهنگی، استفاده از دانشآموزان هنرستان‌ها در تعمیرات وسائل مدارس، استفاده از شیوه‌های نوین آموزش و مطالعه در مدارس، نوع پوشش دختران و پسران در مدارس و...پرداختند.

/ 0 نظر / 6 بازدید