واکنش دوباره امام جمعه خورموج از تجزیه دشتی

امام جمعه خورموج گفت: من امام جمعه مرکز شهرستان دشتی هستم و وظیفه من است که مسایل عمومی شهرستان دشتی را پیگیری کنم. اگراین منطقه شرایط ، زمینه و جمعیت متناسب با شهرستان شدن داشته باشد هیچ مخالفتی با شهرستان شدن کاکی ندارم.

فارس؛ حجت الاسلام عبدالحسن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خورموج با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه‌ای در سواحل شهرستان دشتی گفت: بشارت داده شده است که در آینده نه چندان دور شهرستان دشتی صاحب  اسکله، گمرک لاوری و بندر می‌شود و سه فاز از پارس شمالی نیز به شهرستان دشتی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: این طرح‌های توسعه‌ای درآن شهرستان جدید که بنا است راه اندازی شود قرار می‌گیرد که این خسارتی برای شهرستان دشتی محسوب می‌شود.انشاالله با اجرایی شدن این طرح، شهرستان دشتی هم دچار خسارت تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی نشود.

وی اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد شروع شهرستان از روستای کلل تا قبل از حسین زایری خواهد بود و مجموع شهرستان خلاصه ای در این مجموعه خواهد شد.

امام جمعه خورموج تصریح کرد: این خسارت برای شهرستان دشتی است و ما نمی توانیم این گونه از کنار این قضیه عبور کنیم .

وی افزود: نه دعوت به تجمع و نه ایجاد مسئله و تنش در جامعه کرده ایم و روش و راه قانونی خودش را پیگیری کرده ایم و باز هم از مجامع مختلف دانشجویی، علمی، اساتید دانشگاه، بازاری، شورای اسلامی و همه عزیزانی که دلسوز این مسئله هستند پیگیری و درخواست می کنیم روش های مسالت آمیزی را پیگیری کنند.

امام جمعه خورموج گفت: از اظهار نظر دوستان که در سایت های مختلف هم موافق، مخالف و هم آنهایی که با لعن تند نظر داده بودند تقدیر و تشکر می کنم و خداوند توفیق دهد همه ما وظیفه خودمان را در مراحل و مقاطع مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی به نحو احسن انجام دهیم. 

برق در سنا قربانی گرفت

مدیر اداره برق شهرستان دشتی گفت: برق جان یک جوان در این شهرستان را گرفت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مسعودخالقی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: یک جوان 26 ساله به دلیل بی‌احتیاطی هنگام کار دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

وی گفت: این جوان با هویت مشخص که حدود 26 سال سن داشت بعد از روستای سنا روی خط برق در حال کار کردن بوده که یکی از سیم‌ها از پیش او در رفته بود با سیم برقدار اتصال پیدا می‌کند.

خالقی خاطرنشان کرد: هر چند شوک وارده به این جوان شدید نبود، اما باعث فوت او شد.

مدیر اداره برق شهرستان دشتی اضافه کرد: هم زمان یکی دیگر از دوستان او نیز دچار همین اتفاق شد، اما مشکلی برای او پیش نیامد.

وی اذعان داشت: این کارگر زخمی نیازمند نوار قلب هم نشد و در حال حاضر مشغول به کار است.

خالقی در پایان یادآور شد: این کارگر از شرکت افشان سرای پاسه است که در دشتی مشغول کار بود.

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کدخدا

سلام تقبل الله اصلا 80 لچ وایت شهرستان دشتی دشتی رو حد مرز مشخص نمیکنه مردم این دیار و فرهنگ انها هست که اسم دشتی رو زنده نگه میدارد مثلا الان دیر بردخون از دشتی جدا شدند ولی بلحاظ گویش دشتاتی تر ادم خورموج گپ میزند و ما هنوز مردم دیر بردخون رو با نام دشتیاتی میشناسیم انشالله هر چی خیرن پیش بیت بدرووووووود میش مح

گرگو سووخی

سلام علیکم وتقبل ا...اعمالکم درتایید فرمایش خالو کدخدا عرض شود که نگاه تمرکزگرایی باید اندکی به نفع شهروروستای های اطراف مرکز هرشهرستان بچرخد مهم احساس ناخوشایندی است که در نتیجه برخی عملکردها به شهرها وروستاها دست داده باید امکانات به تساوی و بدون تبعیض تقسیم بشود خدمات داده شود نمایندگی ادارات ثبت وثبت احوال و غیره در بخش ها ایجاد بشود مردم احساس نکنند که دورافتاده اند باورکنید حتی اگر شهرستان جدیدی تشکیل نشود همین احساس ناخوشایند ودوری از خدمات وامکانات سبب مهاجرت روستاها وشهرهای کوجک به مرکز شهرستان می شود و بخش ها از نیروی فعال ار وخدمات خالی می ماند آیا کسی به این مهم توجه کرده ؟ با چند واژه اصیل دشتی بروزم و منتظر معنی شما خالوها

رهگذر....

اين همه طرفداري از پورفاطمي كردين ديديد چه بلايي سرتون اومد دشتي فقط خورموجش موند /حالا حال كنيد /حالا ديگه نه كوه هاي نفت دارين نه نوار ساحلي نه روستاهاي دشتي همش شد شهرستان كاكي !

شروه

سلام نظر سنجی در مورد جدایی شهرستان مخالفت خود را اعلام کنید http://sharveh.ir/

م.مهدویان

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه ، آماده دریافت نظرات و پیشنهادات فعالان وب میباشد . لطفا اگر مایلید ، پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه را لینک کنید با سپاس فراوان

شروه

سلام نظر سنجی در مورد جدایی شهرستان مخالفت خود را اعلام کنید http://sharveh.ir/

برده ولی آزاد

تقدیم شما از هرآنچه خوبیست[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] امید که فردایی نو بسازید از گذشته ای که گذشته است [گل]

kazemi

با عرض سلام خدمت دلاور دشتی ممد وبلاگ خیلی خوبی دارید امید وارم در جهت اطلاع رسانی موفق باشید. در صورت تمایل وبلاگ منو لینک کنید. موفق باشید.

ahmad

سلام عامو به روز کو ای وبلاگ دوس داشتنی پتک دلایما.