ماراتن انتخاب(۷)

رد صلاحیت شدگان

همانطور که پیش از این شنیده شده بود چهار نفر از کاندیدا های حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان رد صلاحیت شده اند. طبق اخبار واصله ماشاالله حیدرزاده ،اسدالله تاج الدین ،حسن زنده بودی و احمد بسنده هر چهار توسط هئیت نظارت شورای نگهبان استان بوشهر بطور قطع رد صلاحیت شده اند. گفته می شود که تایید صلاحیت سید محمد مهدی پورفاطمی هنوز محرز نشده است از همین رو از وی به عنوان رد صلاحیت یاد نمی شود هرچند بسیاری از منابع خبری استان نام وی را در لیست رد صلاحیت شدگان قرار داده اند.

وضعیت صلاحیت پورفاطمی

در مورد عدم احراز صلاحیت پور فاطمی دو نطر وجود دارد که برخی معتدند وی به دلیل سخنرانی پیش از دستور ایشان در مجلس  مورخه بیست و سوم دیماه  سال جاری تا کنون احراز صلاحیت نشده است و برخی دیگر علت آنرا که عدم تایید مدرک حوزوی ایشان است که باعث ابهام احراز صلاحیت بسیاری از روحانیون در سراسر کشور شده است و با توجه به وقت باقی مانده مبنی بر ارائه مدارک ،ایشان می توانند مدارک لازم را ائه دهد و احراز صلاحیت خود را اخذ نماید.

قضایا از این قرار است که هیات نظارت شورای نگهبان برخلاف سابق که < روحانیون بزرگوار می توانستند با تایید دو عالم و استاد برجسته حوزه > تایید مدراک روحانیون را صادر می کرد اما اکنون روحانیون حتما باید امتحانات پایه 10حوزه علمیه را گذرانده و مدرک کتبی خود را ارائه دهند که این امر در مورد بیش از 80نفر از روحانیون اتفاق نیافتاده است و برخی معتقدند این است علت تاخیر در ارائه لیست تایید صلاحیت ها در حوزه های انتخابیه ی که کاندیدا آن دارای چنین شرایطی بودند   

تایید صلاحیت شدگان

از کاندیدا ها /عبدالصمد دولاح، غلامرضا نادری زاده ،داوود نمازی، سید علی اکبر حسینی نژاد ،عباس علوی نژاد،مهدی ابراهیمی،قطب الدین به عنوان کاندیدا های تایید صلاحیت شده در حوزه ی انتخابیه شهرستان دشتی ازطرف هیئت نظارت برانتخابات نام برده می شود.پس از این از افراد مذکور را بیشتر خواهیم شنید و آنان را بیش از پیش خواهیم دید و خواهیم شناخت.

حسینی نژاد انصراف داده است؟

شنیده ها حاکی از آن است که حجه الاسلام والمسلمین حسینی نژاد یکی از کاندیدا های مطرح و از روحانیون متفکر دشتی پس از طی چند روزی که به صورت مستمر فعالیت تبلیغاتی خود را اغاز کرده بود.فعالیت خود را متوقف کرده اند و به نظر می رسد ایشان قصد ادامه حضور در جمع کاندیدا ها را نداشته باشد.

/ 1 نظر / 5 بازدید
بنده عاصي خدا

صد حيف براي آقاي تاج الدين. ايشان به اتهام عدم التزام عملي به اسلام رد صلاحيت شده است. در صورتي كه به جرأت مي توانم بگويم التزام ايشان به اسلام از همه آقايانيكه او را به اين اتهام رد صلاحيت كرده‌اند بيشتر است. تاج الدين مديريتش بسيار قوي و شجاع است و از هم بيشتر دلبسته به پست و مقام نيست