افتتاح انجمن خوشنویسی شهرستان دشتی

پیرو پیگیری های صورت گرفته سرانجام امروز عصر با حضور جمعی از محمودی رئیس ادراره ارشاد دشتی و جمعی از خوشنویسان شهرستان  انجمن خوشنویسان  در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج کار خود را شروع کرد.

در این افتتاحیه سید محمد جعفری ضمن دریافت مدرک درجه ممتازی خود رسمن ریاست انجمن را عهده دار شدند و مقرر شد اطلاع رسانی پذیرش عضو در شهرستان صورت گیرد.و طبق اطلاع رسانی جعفری رئیس انحمن خوشنویسان بنا بر این شد شد اگر تعداد هنرجویان به تعداد 15 نفر برسد در تاریخ 29 آذر ماه آزمون عالی و ممتاز نیز در خورموج برگزار شود.

انجمن اطلاعات تکمیلی را در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد.

زلزله  ی در شنبه

پیرو زلزله هایی که طی هفته گذشته به طور مستمر و تقریبا بطور میانگین در شبانه روز دشتی را لرزاند امروز نیز زمین لرزه‌ای به بزرگی 4.1 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) "شنبه" برا لرزاند.

 به نقل از به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران؛ زمان این زمین لرزه ساعت ۱۰:۲۹:۲۹.۵ با قدرت 4.1 ریشتر در "شنبه" بوشهر ثبت شده است.

احداث مدرسه شهید درج در مناطق زلزله زده شنبه توسط پتروشیمی پردیس
پروژه ساخت مدرسه راهنمایی شهید درج در روستای شنبه که توسط شرکت پتروشیمی پردیس در حال انجام می باشد، تاکنون 28 درصد پیشرفت داشته است که طبق برنامه زمان بندی امید است تا اوایل تابستان سال آینده به پایان برسد.

به نقل از روابط عمومی این پتروشیمی؛ لازم به توضیح است که تمامی نقشه ها و مدارک فنی ساخت از طریق اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر که خود ناظر بر ساخت نیز می باشد، تهیه و مناقصه احداث بر اساس آنها برگزار گردید.
کلنگ احداث این مدرسه در تیرماه امسال به زمین زده شد و تا آغاز سال تحصیلی 93 -94 به بهره‌برداری خواهد رسید. هزینه ساخت این مدرسه که در 866 متر مربع زیربنا و با 1500 متر مربع محوطه سازی، به صورت شش کلاسه ساخته می‌شود، بالغ بر 2/1 میلیارد تومان می باشد.

 اختصاص 900 میلیون برای بهسازی کلانتری های دشتی
فرمانده انتظامی استان بوشهرگفت: 9میلیارد و950میلیون ریال برای بهسازی وتجهیز وتوسعه کلانتری ها وتاسیسات انتظامی شهرستان دشتی اختصاص یافت.

سردار حیدر عباس زاده در گفتگو با ایرنا افزود:حل مشکلات کلانتری ها وتوسعه امکانات وتجهیزات یگان های انتظامی از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی استان بوشهر است.

وی بیان کرد: با این اعتبار ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان دشتی بهسازی و ساماندهی خواهد شد.

عباس زاده گفت: کلانتری های شهرخورموج، پاسگاه انتظامی روستای سناء وکلانتری شهر کاکی نیز بهسازی، نوسازی وساماندهی می شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود: کار ساخت پاسگاه انتظامی شهر زلزله زده شنبه که براثر زلزله بیستم فروردین امسال تخریب شده بود در دوطبقه در دست اجرا ست که امیدواریم هرچه زودترآماده بهره برداری شود.

اجرای سد باغان
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: سد باغان با ۱۳۵ میلیارد تومان در مدت ۴ سال در استان بوشهرساخته می‌شود.

به نقل از تسنیم؛ شاپور رجایی با بیان اینکه  تامین به موقع آب کشاورزان استان بوشهر از اساسی ترین اولویت های  شرکت است اظهار کرد: کشاورزان استان به دلیل خشکسالی های اخیر با مشکلات زیادی مواجه بوده اند که امسال با تدابیر لازم نسبت به بهبود وضعیت آب کشاورزان اقداماتی در دست اجراء است.

وی ایجاد سدهای جدید به منظور ذخیره سازی روان‌ آب‌ها را از اولویت های این مجموعه  دانست و خاطرنشان کرد: با تلاش انجام گرفته به زودی زمینه اجرایی شدن چهار سد دالکی، دشت پلنگ، باغان و باهوش فراهم می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 600 میلیارد تومان برای اجرای سدهای مذکور سرمایه‌گذاری می شود تصریح کرد: تامین آب شرب، تامین آب صنعتی و همچنین تامین آب لازم و مورد نیاز کشاورزی از اهداف مهم ایجاد سدهای مذکور است.

رجایی به اجرای سد باغان در منطقه دشتی پرداخت و گفت: ساخت این سد از طریق فاینانس توسط یکی از شرکت‌های خارجی اجراء می شود و توافقنامه‌های لازم با پیمانکار و مجری سد باغان منعقد شده است.

وی اجرای این طرح را منوط به تصویب شورای اقتصاد  اعلام کرد و افزود:در اجرای ساخت سد باغان 135 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که با  ساخت آن در مدت 4 سال ضمن تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی در مهار سیلاب‌های فصلی منطقه موثر است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر میزان آب تنظیمی این سد را حدود 20 میلیون متر مکعب  دانست و خاطرنشان کرد:  پنج میلیون متر مکعب از این آب  به بخش کشاورزی پایین‌دست شهرستان‌های دشتی و جم و 10.5 میلیون متر مکعب نیز به شرب و صنعت و مابقی  به الزامات زیست‌محیطی  اختصاص دارد.

آغاز مرحله دوم بازسازی واحدهای مسکونی شنبه
سرپرست بخشداری شنبه ( Shonbeh) وطسوج دشتی گفت: درمرحله دوم بازسازی واحد های مسکونی آسیب دیده از زلزله بیستم فروردین امسال در این بخش کار ساخت 377 واحد مسکونی آغاز شد.

 علی زارعی درگفت وگو با ایرنا یادآورشد: در مرحله اول بازسازی واحد های مسکونی بخش زلزله زده شنبه و طسوج دشتی یکهزارو 238 واحد مسکونی که به طور کامل تخریب شده بودند، بازسازی و تحویل مالکان آنها شدند.

وی افزود: هم اکنون بخشی از اهالی شهرها و روستاهای این بخش زلزله زده در خانه های جدید و بازسازی شده خود ساکن سده اند.

زارعی اضافه کرد: درمرحله دوم واحد های مسکونی بازسازی می شود که درحادثه زلزله خسارت کمتری دیدند.

وی گفت: امیدواریم با توجه به تجربه ساخت واحد های مسکونی در مرحله اول کارساخت واحدهای مسکونی مرحله دوم با سرعت بیشتری اجرا شود و هرچه زودتر این منازل نیز به صاحبان آنها تحویل شود.

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اکنون پروژه های عمرانی زیادی در بخش زلزله زده شنبه و طسوج در زمینه های ورزشی، نوسازی مدارس، بهداشت ودرمان، فرهنگی در دست ساخت است.

براثرحادثه زلزله بیستم فروردین امسال در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی بیش از سه هزار واحد مسکونی آسیب دید.

دلیران‌ دشتی صدرنشینی را از دست داد
هفته هفتم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک کشور با هشت دیدار پیگیری شد و دلیران دشتی بوشهر با شکست برابر ذوب آهن صدرنشینی را از دست داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ هفته هفتم لیگ دسته یک والیبال در شهرهای کرج، اردکان، خورموج، تهران، ارومیه، اهواز، درفول و ملکان پیگیری شد.

در گروه یک این رقابت ها تیم دلیران دشتی بوشهر که جایگاه نخست را در اختیار داشت سه بر دو مغلوب ذوب آهن اصفهان شد و به رتبه دوم جدول آمد. تیم پیشگامان شفق سه بر یک مغلوب شکوفا صنعت پویا در اردکان شد.

شهرداری کرج که هفته پیش استراحت داشت، در سومین بازی گروه یک این هفته در برابر گل گهر سیرجان سه بر یک شکست خورد و عقاب نیز در بازی خانگی سه بر یک مغلوب شهرداری پیشوا شد. تیم پاس قوامین در این هفته استراحت داشت.

جدول رده بندی گروه یک در پایان هفته ششم لیگ دسته یک به قرار زیر است:

1- پیشگامان شفق اردکان 17امتیاز
2- دلیران دشتی بوشهر 16 امتیاز
3- گل گهر سیرجان 13 امتیاز
4- ذوب آهن 11 امتیاز
5- پاس قوامین 9 امتیاز
6- شهرداری پیشوا 5 امتیاز
7- شکوفا صنعت پویا 6 امتیاز
8- عقاب تهران دو امتیاز
9- شهرداری کرج دو امتیاز

راه‌اندازی دانشگاه پیام نور کاکی در سال آینده
رئیس دانشگاه پیام نور خورموج گفت: با توجه به فراهم بودن امکانات دانشگاه پیام نورکاکی در سال آینده راه اندازی و دانشجو پذیرش می‌کند.

به نقل از تسنیم؛ سجاد سجادی درجلسه هیئت موسس دانشگاه پیام نور کاکی اظهار کرد: با توجه به استعداد های منطقه، نیروی انسانی متخصص وهمجواری با پارس جنوبی ایجاد دانشگاه پیام نور خواسته بحق مردم وجوانان این بخش است که باید محقق شود.

وی با اشاره به اینکه بخش کاکی ظرفیت های تاسیس و راه اندازی دانشگاه پیام نور را دارد تصریح کرد: با توجه به فراهم بودن امکانات امیدواریم دانشگاه پیام نورکاکی در سال آینده راه اندازی و دانشجو پذیرش کند.

سجادی افزود: هیئت موسس دانشگاه پیام نور کاکی باید نیازهای اولیه این دانشگاه را حداکثر برای سه سال تامین کند.

رئیس دانشگاه پیام نور خورموج  نقش و راه‌اندازی مرکز آموزش عالی در کاکی را یادآور شد و گفت:با توجه اهمیت تربیت نیروی متخصص انتظار داریم با تاسیس این دانشگاه، رشته های مرتبط با نفت وگاز ایجاد شود تا نیازهای تخصصی شرکت‌های نفتی و گازی استان بوشهر تامین شود.

/ 2 نظر / 5 بازدید
زیارتی

با سلام اقای مدیر وبلاگ لطفا توجه شود نزدیک به بیست و اندی سال است جاده زیارت به خورموج وضع مناسبی ندارد.بخش ساحلی مورد بی توجهی قرار گرفته است.بخش ساحلی منطقه مهمی برای مسولان و مردم در " گفتار "است.چرا موقع بحث بین مسولان دو شهر زیارت و بخش ساحلی مهم می شود.آهای مردم جاده درست حسابی نداریم.آب آنچنتنی داریم.برید نگاه جاده کنید.از جاده یه کور دهات بدتره.متاسفانه شورا که نداریم.زبان که ندارن.مشتی آدم بی زبو ن تو این ماطق هستن.مسولین هم که الحمدولله توجه ندارن.بعد همه میگن...پارس شمال ما .شما که یه جاده ندارین...وای بر ما

مرتضی مقاتلی

کاش ، به همان اندازه ای که از حرف مردم میترسیم، از تو می ترسیدیم ... که اگر اینگونه بود دنیای ما دنیای دیگری بود ، و آخرت ما آخرت دیگری ... کاش ...