پیام های تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله میرزا احمد دشتی نجفی گنخکی(2)

 
پیام تسلیت آیت الله سیستانی 
دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی با صدور پیامی رحلت آیت‌الله میرزا احمد دشتی را تسلیت گفت.
به گزارش «خلیج فارس»؛ در پیام دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی آمده است: درگذشت عالم عامل، مجتهد و محقق، حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی (رحمه الله) را خدمت حضرت بقیه الله ارواحنا فداه و حوزه‌های علمیه و بیت آن فقید سعید و اهالی محترم استان بوشهر تسلیت می‌گوئیم.
از درگاه باری‌تعالی خواهانیم که بازماندگان را صبر و اجر و آن فقید وارسته را با اهل بیت عصمت و طهارت محشور فرماید.
 
پیام تسلیت مهندس موسوی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، در پیام سید پیروز موسوی آمده است: «آسمان سرزمین استعمارستیز بوشهر همواره ازفرهنگ و علم و اندیشه پر فروغ بوده است؛ خاک آن، خاستگاه عالمان و اندیشمندان بزرگی بوده که همچون ستارگانی درخشان، پهنه آسمان علم ایران اسلامی را در طول تاریخ پر نور کرده است. بوشهر و به خصوص دیار دشتی، نوابغ علمی و فکری و اندیشمندان بزرگ و بی مانندی را به جهان اسلام عرضه کرده است که هر یک به سهم خود در پیشبرد علوم و فلسفه اسلامی و شتاب بخشیدن به حرکت تمدن اسلامی، نقشی انکارناپذیر داشته اند.
مرحوم حضرت آیت الله میرزا احمد دشتی رحمه الله علیه همچون دیگر مفاخر استان بوشهر خورشید تابناک معرفت و گنجینه پر ارزش حکمت سرزمین جنوب است که شکوه تفکراتش و زیبایی کلامش، گره های سخت علم، دانش، فکر و اندیشه را گشود و سخنان گوهر بارش مایه ترویج دین و مکتب اسلام شد. بزرگمرد علم یقین، بر مسند عرفان، متعالی گشت و تقوا و ساده زیستی اش، الهام بخش رهروان طریق حق شد. 
رحلت آن پیر فرزانه غروب خورشید علم نیست بلکه طلوع آفتاب معرفت است چرا که آن بزرگمرد سراسر عمر خود را در خدمت به دین مبین اسلام و مردم گذراند و به طور قطع اندیشه ها و جاذبه های علمی و عقلی ایشان و شرح شوریدگی به خدایش نسل به نسل در استان بوشهر خواهد گشت و ردای حکمت و تقوایش بر دوش دیگر جوانان ولایتمدار این مرز و بوم پوشانده خواهد شد.
به سهم خود، ضایعه پردرد درگذشت این عالم ربانی را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری مدظله العالی، حوزه علمیه قم، نمایندگی معزز مقام عظمای ولایت در استان و نماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و جامعه روحانیت معظم و مردم عزیز استان بوشهر و خانواده و بازماندگان ایشان تسلیت گفته، علو درجات ملکوتی ایشان را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.»
سید پیروز موسوی
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
 

 پیام تسلیت احمدپور بخشدارکاکی

سم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
با نهایت تاسف ضایعه ارتحال عالم ربانی، عارف بالله، طبیب نفوس و معلم اخلاق حضرت آیت الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی نجفی را به محضر حضرت ولی عصر (عج) ، رهبر معظم و فرزانه انقلاب، روحانیت معزز استان خصوصا آیت اله حسینی بوشهری نماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، آیت اله صفایی بوشهری نماینده محترم و معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم بوشهر،  استاندار محترم ، ائمه محترم جمعه و جماعات ،مردم مومن  ولایتمدار ودارالحماسه استان بوشهر و خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، سادات جلیل القدر و مردم متدین شهر و بخش کاکی  و به خصوص بیت محترم و مکرم ایشان تسلیت می گویم.
ایشان عمر پربرکت خویش را در ترویج معارف الهی، تربیت و تهذیب نفوس صرف کردند و هدیه الهی، منبع فیض و از ستونهای استوار و مایه خیر و برکت و امنی برای جامعه اسلامی ما بودند که بسیاری از مردم شریف و جوانان عزیز کشور و استان از تعلیمات و ارشادات الهی و نورانی آن وجود عزیز بهره ها برده اند.
از درگاه ایزد متعال برای روح مطهر این استاد بزرگ اخلاق و عرفان طلب رحمت، مغفرت و علو درجات را خواستاریم .
سید محمد احمد پور- بخشدار کاکی

/ 2 نظر / 7 بازدید
محمدجوادغریبی

مصاحبه با تهیه کننده مستند آیینه کمال طی روزهای گذشته فضای استان تحت تاثیر ارتحال جانگداز آیت الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی نجفی(رضوان الله تعالی علیه( قرار داشت و سایت های خبری نیز علی العموم خبر اول خود را به این ثلمه جبران ناپذیر اختصاص دادند. البته نگاشتن در باب مکارم و محامد شخصیتی آن فقید سعید در توان این قلم نیست.ولی جهت بازتاب بخشی از فضایل مرحوم آیت الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی نجفی برآن شدم تا با جناب مستطاب عبدالرضا حسینی مصاحبه ای اینترنتی جهت طبع در هفته نامه فخیمه نسیم جنوب تدارک ببینم. لذ از دوستان عاجزانه وعاجلانه خواهشمندم که حداکثر تا چهارشنبه با طرح سئوالات و نقطه نظرات خود؛نگارنده را دراین مهم یاری رسانند. شایان ذکر است جناب مستطاب عبدالرضا حسینی، تهیه کننده مستند آیینه کمال می باشد که در این مستند کوشیده است تا به معرفی زوایای مختلف زندگی مرحوم آیت الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی نجفی بپردازد وبارها نیز از سیمای استانی بوشهر بروی آنتن رفته است. ایمیل:gharibi_mj@yahoo.com

یه خورموجی

با سلام ایت الله دشتی مضلومانه زیست مضلومانه رفت--- در حالی که اگر از 100سال پیش یگردیم و در 100سال اینده نگاه کنیم یقینا دیگر دشتی و بوشهر مثل دشتی در خود نخواهد دید در حالی که دشتی فرزند دشتی بود در زادگاهش خورموج چه کردنداز اول خورموج تا اخر خورموج که میرویم تنها 3بنر ا ارتحال دشتی میبینیم یکی از انها که درب فرمانداری خورموج نصب شده مسولین خورموج زحمت کشیده اسم شخصی خودشون پایینش نوشتن .. اگر شخصی نوشتید پس کو بنر دفتر امام جمعه و فرمانداری بزرگ خورموج کو پلاکاردی که تو خورموج زدید کو پرچم سیاهی که تو خورموج زدید تو شهر رد میشوید کل کشور خبر دارند ایت الله دشتی رفته کل شهر تنها چهار پرچم زده شده ان هم توسط مغازه دارن واقعا برای مسولان شهر شرم آور نیست ...اگر یک یک همایش کوچیکی میخواستن برگذار کنن کل شهر را بنر باران میکردن اکنون که دشتی رفته تنها سه بنر نصب کردند ان هم اسم شخصی خودشان زیرش نوشتند افسوس که افسوس...