همیاری هموطنان ادامه دارد...

اعلام  حضور استاد گلپا برای کنسرت برای ما زلزله زدگان

اکبر گلپایگانی استاد و خواننده قدیمی و صاحب سبک موسیقی ایرانی که همواره سعی کرده بخشی از درآمدهای کنسرتهای مختلفی که در نقاط مختلف اروپا و آمریکا برگزار می کند را به کارهای خیریه اختصاص دهد در تازه ترین گفتگوی خود برای برگزاری کنسرت به نفع زلزله زدگان آذربایجان و بوشهر ابراز آمادگی کرد.
وی در این زمینه می گوید: «خبر بروز زلزله در آذربایجان و اخیرا بوشهر و ایجاد خسارات مالی فراوان قلبم را به درد آورد. تنها کاری که از من برمی آید این است که اعلام کنم با صدایم در اختیار سانحه دیدگان این اتفاقات هستم و اعلام آمادگی می کنم که حاضرم در هر نقطه از ایران به نفع سانحه دیدگان این دو اتفاق کنسرت برگزار کنم.»

گلپا ادامه می دهد:«این توانایی را دارم که خودم مقدمات برگزاری کنسرت اعم از تشکیل ارکستر و چیدمان گروههای اجرایی را انجام دهم و در این زمینه تنها نیاز دارم به اینکه هر چه زودتر و با مساعدت مسئولان دفتر موسیقی مجوز برگزاری این کنسرت خیریه صادر شود.»

این خواننده می افزاید:«به محض صدور مجوز کنسرت اولین کنسرتم را در تهران برگزار کرده و بعد از آن نیز سلسله کنسرتهایی را در شهرستانها اجرا کرده و تمام درآمد حاصل از این کنسرتها را به حساب مردم زلزله زده بوشهر و آذربایجان واریز خواهم کرد.»

 

مدیر عامل شرکت نفت در درویشی

احمد قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت امروز با حضور در مناطق زلزله‌زده ضمن بررسی آخرین وضعیت زلزله‌زدگان در نشستی به همین منظور شرکت کرد.

 نشست کمیته بحران منطقه ویژه پارس با هدف بررسی راهکارهای مشارکت صنعت نفت در بازسازی نقاط زلزله زده استان بوشهر در کمپ عملیاتی منطقه ویژه پارس در روستای درویشی تشکیل شده است.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفر یک روزه خود با همراهی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به مناطق زلزله‌زده، صبح امروز با ورود به شهر شنبه از نزدیک از خسارت‌های وارد آمده به این منطقه در زلزله اخیر استان بوشهر بازدید کرد. قلعه بانی پس از بازدید از شهر شنبه با حضور در روستای درویشی ضمن دیدار با مردم زلزله‌زده این روستا، در نشست کمیته بحران منطقه ویژه پارس حضور یافته و برای مشارکت صنعت نفت در عملیات بازسازی این روستا به بحث و بررسی پرداختند.

اهدا حقوق چند روز نمایندگان برای زلزله زدگان دشتی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس چند روز از حقوقشان را به زلزله‌زدگان استان بوشهر اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام سیدحسن ابوترابی فرد در پایان جلسه علنی امروز مجلس اعلام کرد که نمایندگان مجلس چند روز از حقوقشان را برای کمک به زلزله‌زدگان استان بوشهر اختصاص داده‌اند تا در همکاری با هموطنان قدم ارزشمندی را بردارند.

اهدا حقوق  یک روز کارکنان بندر خرمشهر

کارکنان بندر خرمشهر برای همدلی و مساعدت با هموطنان آسیب دیده در جریان زلزله اخیر استان بوشهر، یک روز از حقوق خود را به این هموطنان اهدا کردند.
کارکنان اداره کل بندر خرمشهر نیز ضمن ابراز همدردی و تأثر از این حادثه دلخراش و هم صدا با مردم نوعدوست و همدل ایران اسلامی همچون گذشته با حضور فعال در صحنه، یک روز از حقوق خود را به هموطنان آسیب دیده بوشهر اهدا کردند تا در حد بضاعت، وظیفه ی انسانی خود را در کاستن آلام این عزیزان به نحو شایسته ای انجام دهند.

کمک 40میلیون تومانی فارسی ها

مردم فارس تاکنون بیش از 40 میلیون تومان به زلزله زدگان بوشهری کمک کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: بر اساس بررسی ها بیش از 400 میلیون ریال کمک نقدی برای مردم زلزله زده بوشهر جمع آوری شده است.

علی الهیاری اظهار داشت: کمیته امداد فارس با ایجاد پایگاه های جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم فارس توانسته برای کمک به این مردم به جز کمک های غیر نقدی افراد 40 میلیون تومان در کل استان جمع اوری کند.

 کمک 11 میلیون تومانی قمی ها

مردم قم 112 میلیون و 467 هزار و 950 ریال برای کمک به مردم زلزله زده بوشهر اهدا کردند.

مدیرجمیعیت هلال احمرقم گفت : کمکهای یادشده از طریق 22 پایگاه در اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) جمع آوری شد.

شنبه رادیو دار شد

باحضور استاندار بوشهر رادیو اختصاصی منطقه زلزله زده دشتی تحت عنوان صدای همدلی در شنبه راه اندازی شد.

به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، فریدون حسنوند در آیین راه اندازی این فرستنده رادیویی گفت: به منظور اطلاع رسانی در بخش های مختلف از جمله اعلام نیازها، خدمات رسانی ، ایجاد شور و نشاط و امید به زندگی با تلاش کارکنان صدا و سیمای مرکز بوشهر  صدای همدلی در بخش زلزله زده شنبه راه اندازی شد.

استاندار بوشهر افزود: برنامه های صدای همدلی که بخش شنبه و روستاهای اطراف را پوشش می دهد بر روی فرکانس 90 ممیز پنج دهم مگاهرتز روی موج اف ام پخش می شود.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی صدای همدلی در این منطقه یک واحد سیار رادیویی به همراه یکدستگاه فرستنده اف ام  در شنبه مستقر شده است و برنامه های آن همه روزه از ساعت 10صبح تا اذان ظهر و 30/16تا اذان مغرب پخش می شود.

کردلان به دیلمی ها رسید

مسوول روابط عمومی فرمانداری دیلم گفت: براساس تقسیم بندی انجام شده درمرکز استان بوشهر، امدادرسانی به روستای زلزله زده کردلان دشتی به این شهرستان محول شده است.

امین خلیجی  افزود: از زمان قبل و بعد ازتقسیم بندی انجام شده تیم اجرایی این شهرستان متشکل از فرمانداری، شهرداری و هلال احمر با امکانات و تجهیزات لازم به منطقه زلزله زده دشتی اعزام شدند و هم اینک نیروهای این شهرستان در منطقه تعیین شده استقرار یافته اند.

کمک 14.8میلیون تومانی زنجانی ها

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد زنجان گفت: مردم استان 148 میلیون ریال به زلزله‌زدگان بوشهر کمک کردند.

رضا حسنلو با تقدیر از همراهی مردم در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان بوشهری اظهار کرد: همچنان منتظر کمک‌های پرمهر مردم استان برای حمایت از زلزله‌زدگان هستیم.

وی تصریح کرد: پس از وقوع زلزله دلخراش و ناگوار در شهرستان بوشهر کمیته امداد استان زنجان بلافاصله آمادگی خود را مبنی بر جمع‌آوری کمک‌های مردم اعلام کرد و تنها دو روز پس از برپایی پایگاه‌های این نهاد 148 میلیون و 700 هزار ریال کمک مردمی برای حمایت از مردم زلزله‌زده دشتی جمع‌آوری شد.

اهدای یک روز حقوق کارمندان تامین اجتماعی و بنیاد شهید بوشهر

کارکنان تامین اجتماعی و بنیاد شهید استان بوشهر برای کمک به زلزله‌زدگان دشتی یک روز حقوق خود را به آنان هدیه دادند.

کمک 60 میلیون تومانی گمرک بوشهر

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: براساس برآورد صورت گرفته مجموع کمک‌های نقدی و غیرنقدی گمرک بوشهر به زلزله‌زدگان شهرستان دشتی بیش از 600 میلیون ریال بوده است.

ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به حضور همیشگی کارکنان این ستاد در امور خیریه، گفت: همچنین 315 نفر از کارکنان این ستاد، 725 روز از حقوق خود که مبلغی بالغ بر 160 میلیون ریال است را به مردم زلزله‌زده شنبه و کاکی اهدا کردند.

/ 0 نظر / 25 بازدید