افتتاح 12پروژه عمرانی شهری در خورموج

در ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت روز شنبه 12پروژه عمرانی شهری در خورموج مرکز شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

شهردار خورموج در این آیین گفت: این پروژه ها شامل تعریض و آسفالت بلوار بسیج خورموج بطول یکهزار و 800متر و عرض 35متر که 9دستگاه پل از سه تا 35متری دارد، دو پارک محله ای، کانال خیابان حامد بطول 20متر، آسفالت معابر سطح شهر بطول 24هزار مترمربع، زیرسازی و آسفالت 20هزار مترمربع محله های قدیم شهر، موازییک خیابان امام بطول دو هزار و 200مترمربع و احداث پارک ترافیک خورموج است.
کرامت طاهری افزود: برای اجرای این پروژه ها بیش از 18میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی، ستاد حوادث و شهرداری خورموج هزینه شده است.
فرماندار دشتی نیز خدمات رسانی به مردم در سطح شهر توسط شهرداری ها را مطلوب و رضایت بخش خواند و خواستار تسریع و نظارت بیشتر بر اجرای پروژه های عمران شهری شد.
رضا جمشیدی افزود: امسال بیش از 20میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و احداث پروژه های عمران شهری در شهرهای شهرستان دشتی هزینه خواهد شد.

 

کوهنوردان دشتی  به قله زشک مشهد صعود کردند
رییس هیات کوهنوردی شهرستان دشتی گفت: 20نفر از کوهنوردان شهرستان دشتی به قله دو هزارو 800متری زشک در استان خراسان رضوی  صعود کردند.
حمید زارعی پنجشنبه در گفت وگو با ایرنافزود: کوهنوردان برادر و خواهر پس از طی مسافت هشت کیلومتری به همراه کوهنوردان آزادگان شهر مشهد قله زشک را طی هشت روز صعود کردند.
وی اضافه کرد: کوهنوردان ضمن صعود به این قله بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) را زیارت کردند.
وی هدف از این صعود را حفظ آمادگی بیشتر کوهنوردان و کسب تجربه کوه نوردان تازه کار و تدارک برای صعود قله مرتفع کشور ذکر کرد و اظهار داشت: در شش ماهه دوم سال همایش ملی صعود به قله بیرم خورموج که دو هزار متر ارتفاع دارد و بلند ترین قله استان بوشهر است با شرکت کوهنوردان چند استان کشور انجام خواهد شد.
بهره برداری از ۵۴ واحد مسکونی مددجویان شهرستان دشتی
در چهارمین روز از هفته دولت 54واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.
رییس کمیته امداد شاخه کاکی گفت: از این تعداد واحد مسکونی 40واحد برای افراد تحت پوشش امداد و 14واحد نیز مربوط به مددجویان بهزیستی هستند.
محمد پورسالم افزود: واحدهای مسکونی مربوط به کمیته امداد هر کدام 53مترمربع زیربنا دارند که با دو میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار احداث و تحویل مددجویان امداد شده است.
وی یادآور شد: این واحدهای مسکونی در روستاهای گنخک شیخا، گنخک جنوبی، بنیاد، تلخو، شیخیان، حسین زایری، زیارت ساحلی، علی آباد، پامنیر و کاکی ساخته شده اند.
رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتی گفت: 14واحد از این واحدهای مسکونی توسط اداره بهزیستی احداث شده که زیربنای هر یک از این واحد ها 40مترمربع و در روستاهای کردوان، بادوله و شهر کاکی با 600میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر دوم رییس جمهوری و منابع داخلی سازمان بهزیستی به بهره برداری رسیده است.
عباس بحرانی افزود: علاوه بر این نیز 26واحد مسکونی دیگر در دست ساخت است که تا پایان سال به اتمام رسیده و تحویل افراد محروم خواهد شد.
همچنین نمایشگاهی از آثار کودکان و نوجوانان خورموجی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.
مرضیه متین مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دشتی گفت: در این نمایشگاه آثار کودکان در بخشهای سفالگری، ادبی، هنری، نقاشی، عروسک سازی، تابلوهای رنگ روغنی در هفت غرفه به نمایش گذاشته شده است.
افتتاح هشت پروژه عمرانی در دشتی
در ششمین روز از هفته دولت روز شنبه شش پروژه عمرانی در شهرستان دشتی افتتاح شد.
فرماندار دشتی در این آیین گفت: این پروژه ها شامل افتتاح مجتمع ورزشی کاکی، افتتاح دو خیابان در شهر کاکی، سه پروژه کشاورزی، لایروبی و احیای قنوات، بهسازی کانال آبرسانی کشاورزی، آبیاری قطره ای مزارع و دو پروژه برقرسانی در بخش کاکی می باشد.
رضا جمشیدی افزود: برای اجرای این پروژه ها هشت میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری بوشهر هزینه شده است.
/ 0 نظر / 6 بازدید