انتشار کتاب "فایز دشتی"

کتاب اشعار «فایز دشتی» هفتمین اثر پژوهشی گروه موسیقی لیان توسط سید روح‌الله صفوی وارد بازار نشر شد.


سید روح‌الله صفوی در گفتگو با خبرنگارمهر اظهار داشت: فایز شاعر دو بیتی سرای جنوب جایگاه ویژه ای نزد مردم استان بوشهر و دیگر استان‌های جنوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه اشعار فایز بیشترین میزان استفاده را در شروه‌خوانی دارد، اضافه کرد: مردم جنوب پیوندی ناگسستنی و بسیار قوی با اشعار فایز دارند و گاها به شروه‌خوانی، فایزخوانی گفته می‌شود.

این نویسنده و محقق با بیان اینکه شروه‌خوانان نقش مهمی در ماندگاری اشعار فایز داشته‌اند، ادامه داد: تلاش داشته ایم که همه اشعار و آثار به جا مانده از فایز در این کتاب گردآوری شود.

وی با بیان اینکه کتاب اشعار «فایز دشتی» در یک‌هزار جلد چاپ شده است، افزود: از منابع مختلف و متعددی در جمع‌آوری اشعار فایز استفاده شده است که می‌توان به مشوش‌نامه سدید، نسخه دست‌نویس شاعر و نسخه دست‌نویس فیض زیرودی از شاعران هم‌عصر فایز اشاره کرد.

صفوی با بیان اینکه کتاب اشعار «فایز دشتی» توسط انتشارات نگاه منتشر شده است، افزود: در این کتاب ۵۷۹ دوبیتی از این شاعر جمع‌آوری شده است.

سید جعفر حمیدی استاد ادبیات دانشگاه‌های تهران و بوشهر در دیباچه این کتاب آورده است: مولف این کتاب با شناختی که فایز دارد، چندین دوبیتی جدید را از آن منابع به دست آورده و به این مجموعه افزوده یا اگر نکته‌ای از زندگی شاعر شنیده، به آن دوبیتی‌ها افزوده است.

/ 1 نظر / 246 بازدید
خريد vpn

فروش و پشتيباني تخصص ماست. امنيت شما تخصص ما هست با سرويس هاي ما به راحتي و خيالي آسوده به گشت و گذار در اينترنت بپردازيد https://www.q-five.com http://buyvpniran7.com https://iransabavpn11.com