موافقت نهایی دو وزیر جهت احداث دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی در دشتی

سرمایه‌گذاری 600 میلیون دلاری شرکت اماراتی در پارس شمالی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: یک اماراتی به منظور توسعه تأسیسات بندری میدان گازی پارس شمالی، افزون بر 600 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پارس جنوبی، سید عبدالجلیل رضوی امروز پس از بازدید خبرنگاران از بعضی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه در یک نشست خبری ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال‌های گذشته اظهار داشت: قرارداد اولیه با شرکت اماراتی منعقد شده است و مراحل اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.
وی با تأکید بر ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: بخش خصوصی در چهار سال گذشته افزون بر یک‌هزار و 500 میلیارد تومان در بخش پشتیبانی، خدماتی و زیرساختی این منطقه سرمایه‌گذاری کرده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به این که پارس شمالی نیز از مناطق ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده است، افزود: بر این اساس طرح منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شمالی مراحل ابلاغ را طی می‌کند، همچنین برای احداث واحدهای ال.ان.جی در منطقه پارس شمالی از سوی شرکت نفت و گاز پارس، مذاکره‌هایی با شرکت‌های چینی و مالزیایی در حال انجام است که می‌تواند فرصت مطلوبی را پیش روی ایران قرار دهد.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس گفت: به زودی دانشگاه علوم پزشکی پارس در شهرستان دشتی احداث و راه‌اندازی می‌شود.حجت‌الاسلام  پورفاطمی  در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: طی روزهای گذشته و در دیدارهای جداگانه‌ای که با لنکرانی وزیر بهداشت و نوذری وزیر نفت داشته‌ایم، موافقیت نهایی هر دو وزارتخانه را مبنی بر احداث و راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی پارس در شهرستان دشتی جلب کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه برای تسریع در اجرایی شدن مفاد نشست یاد شده، جلسه‌ای در وزارت نفت با حضور مهندس شهاب‌الدین مدیر اجرایی طرح‌های زیربنایی نفت و نماینده وزیر بهداشت داشتیم، اضافه کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با مهندس شفقت و دکتر ابراهیمی و دکتر رضوی و البته تاکید و تاییدی که آقای استاندار در همان جلسه بر موضوع داشتند دیگر هیچ منعی برای اجرای این مصوبه هیئت دولت در شهرستان دشتی وجود ندارد. احداث و راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی پارس در شهرستان دشتی از مصوبات بهمن سال گذشته هیئت دولت در استان بوشهر بوده است که تاکنون بلا تکلیف و روی زمین مانده بود.
/ 2 نظر / 8 بازدید
میثم

سلام خبر خیلی خوشی بود انشالله که روز به روزم بهتر شود یا حق

تنیس روی میز

سلام دوست فرهیخته افرین به خبرنگار فارس که چه خوب استان ما را رصد میکنه علی الویژه شهرستان دشتی!!!!