نمایه هفته دولت در دشتی

بهره برداری از 38 طرح برق رسانی در دشتی 
مدیر اداره برق شهرستان دشتی در این آیین گفت: برای اجرای این شمار طرح هشت میلیارد ریال هزینه شده است.
مهدی زارعی افزود: این طرحها شامل 28 دستگاه ترانس برق با قدرت هر کدام 315 کیلووات ساعت، احداث و توسعه 5/4 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 5/3 کیلومتر شبکه فشار متوسط است.
وی اظهارداشت: با بهره برداری از این طرحها برق یکهزار و 800 خانوار از ساکنان شهرهای خورموج، کاکی و روستاهای تابعه در بخش مرکزی مطمئن و استاندارد و دارای ولتاژ مناسب شده اند.
افتتاح 36 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) در روستاهای محمدآباد و بحیری
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره ) شاخه خورموج در این آیین گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی سه میلیارد و 960 میلیون ریال هزینه شده است.
نعمت الله زایری اضافه کرد: این واحدهای مسکونی با 48 مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت 400 مترمربع احداث شده است که سند مالکیت ثبتی آنها بطور رایگان در اختیار مددجویان قرار می گیرد.
وی بیان کرد: همچنین 33 واحد مسکونی با 11 میلیارد و 750 میلیون ریال در شهر خورموج برای مددجویان در دست ساخت است که تا پایان امسال تکمیل و آماده تحویل خواهد شد.

بهره برداری سه پروژه آموزشی در بخش کاکی
رییس آموزش وپرورش منطقه کاکی دراین آیین گفت: این پروژه ها شامل دبستان پنج کلاسه بادوله، سه کلاسه تلخو و سه کلاسه بامنیر است.
حسین شهری افزود: این واحدهای آموزشی با 844 مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 مترمربع ساخته شده است.
وی یادآورشد: برای اجرای این پروژه ها چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
بهره برداری و کلنگ زنی هفت طرح عمرانی در بخش کاکی
طرحهای افتتاحی شامل فرهنگسرای بعثت کاکی و کتابخانه عمومی بخش شنبه، 63 واحد مسکونی محرومان کمیته امداد و ساماندهی لگزار شهدای روستای بادوله بخش کاکی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درآیین افتتاح فرهنگسرای کاکی گفت: این فرهنگسرا در زمینی به مساحت هزار و 500 مترمربع و زیربنای 500 مترمربع شامل بخشهای فرهنگی، هنری، تئاتر، نمایش، انجمنهای ادبی، عروسکی و کتابخانه ساخته شده است.
نصرالله شفیعی افزود:برای ساخت و تجهیز این فرهنگسرا چهار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
وی در خصوص کتابخانه عمومی بخش شنبه نیز گفت: این کتابخانه در زمینی به مساحت 270 متر مربع و زیربنای 126 مترمربع با 650 میلیون ریال اعتبار ساخته شده است.
شفیعی افزود: اکنون تعداد دو هزار جلد کتاب و دو سالن مطالعه و مخزن کتاب که گنجایش 20 هزار جلد کتاب را دارد.
رییس کمیته امداد بخش کاکی نیز در آیین افتتاح 63 واحد مسکونی برای مددجویان گفت: این واحدها هر کدام بین 53 تا 75 مترمربع مساحت دارند که با سه میلیارد ریال اعتبار ساخته شده اند.
رییس بنیاد شهید شهرستان دشتی نیز در آیین بهره برداری از طرح ساماندهی گلزار شهدا بادوله کاکی نیز گفت: این پروژه با زیربنای 250 و مساحت 450 مترمربع و یک میلیارد و 350 میلیون ریال احداث شده است.
همچنین عملیات اجرایی سه پروژه نیز شامل خیابان شهید بهشتی، کانال دفع آبهای سطحی و سالن ورزشی در شهر کاکی آغاز شد.
شهردار کاکی در این آیین گفت: خیابان شهید بهشتی که به عنوان دروازه ورودی شهر کاکی از طریق آزاد راه سیراف بطول هزار متر و عرض 30 متر است بصورت دو بانده و بلوار با فضای سبز با 5/1 میلیارد ریال اعتبار احداث می شود.
احمد زارع افزود: کانال دفع آبهای سطحی نیز بطول 715 متر و عرض 80 سانتی متر با اعتبار یک میلیارد و 286 میلین ریال اعتبار ساخته می شود و آبهای سطحی که باعث خسارت به منازل می شود را کنترل و مهار می کند.
رییس تربیت بدنی شهر کاکی نیز گفت: سالن ورزشی کاکی در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و ظرفیت 500 نفر بصورت چند منظوره با پنج میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نفت و استانی ساخته می شود.
بهره برداری سه پروژه عمرانی در بخش شنبه
رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی درآیین بهره برداری از راه روستایی گفت:این پروژه ها شامل راه روستاهای اسلام آباد، چاهگاه و حاج احمدی از توابع بخش شنبه (shonbeh) و طسوج است.
شهریار روزی طلب افزود:برای احداث این راه های روستایی شامل شن ریزی، بلوارسازی و آسفالت گرم بطول دو هزار و 500 متر و عرض 5/5 متر800 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با آسفالت این راه ها 120 خانوار ساکن در سه روستا از راه مناسب آسفالته بهره مند شدند.
رییس بنیاد شهید شهرستان دشتی نیز گفت: پروژه گلزار شهدای روستای کردلان با 350 میلیون ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفته است.
محمد حیدری افزود: در شهرستان دشتی 11 پروژه گلزار شهدا ساماندهی شده است که 9 پروژه آن در دولت نهم انجام شده است.
رییس اداره تعاون روستایی شهرستان دشتی نیز گفت: برای خدمات رسانی به کشاورزان و مردم بخش شنبه صندوق قرض الحسنه بعثت وابسته به سازمان تعاون روستایی با سرمایه گذاری اولیه سازمان تعاونی روستایی با اعتبار اولیه یک میلیارد ریال شروع بکار کرده است.
حمید بهرامی افزود:این صندوق در قالب تسهیلات قرض الحسنه وام هایی با سود و کارمزد قرض الحسنه دراختیار دامداران و کشاورزان قرار می دهد.
وی اضافه کرد: شرکت تعاون روستایی شنبه دارای هزار و 680 عضو است که همه دامدار و کشاورز است.
بهره برداری چهار پروژه راهسازی در دشتی 
رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی در این آیین گفت: این پروژه ها شامل احداث راه آسفالته برای روستای شیخیان شهاب بطول هزار و 200 متر، کردوان میته بطول هزار و500 متر، کردوان اسماعیل محمودی بطول هزار و100 متر، باغ شور بطول 800 متر با عرض آسفالته 5/5 متر است.
شهریار روزی طلب افزود: همچنین 160 هزار مترمکعب خاکریزی و 17 هزار متر مکعب آسفالت گرم نیز در اجرای این طرحها انجام شده است.
وی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 5/2 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
روزی طلب گفت: با بهره برداری از این پروژه ها تعداد 145 خانوار از راه آسفالته مناسب بهره مند شدند.
فرماندار دشتی نیز در نشست با مردم روستای کردوان سفلی گفت: خدمات دولت نهم در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی برای برقراری عدالت و توسعه برای همه مناطق ایران است.
رضا جمشیدی افزود: توجهی که دولت نهم برای محرومیت زدایی و رفع مشکلات روستاها داشته است کم نظیر است.
وی با اشاره به افتتاح دهها پروژه عمرانی در شهرستان دشتی با30 میلیارد ریال اعتبار گفت: 60 درصد این پروژه ها در روستاهای دشتی اجرا شده و برای سالجاری نیز طرحهای بسیار مهمی برای بخش های زیربنایی مانند راه، فضای آموزشی، تربیت بدنی،برق، عمران روستایی، طرحهای هادی وکشاورزی درروستاهای این شهرستان اجرا می شود.
بهره برداری هفت پروژه عمرانی شهری در خورموج
 شهردار خورموج دراین آیین بهره برداری گفت: این پروژه ها شامل سه پارک محلی و بوستان ولی عصر به وسعت سه هزار و 950 مترمربع، دیوار حفاظتی آبراه میرشکاری خورموج به طول هزار و 364 متر، پل آبراه انجیر در خیابان پاسداران و آسفالت معابر به مساحت 17 هزارمترمربع است.
عزیزالله خورشیدی افزود: برای اجرای این پروژه ها جمعا سه میلیارد و 370 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
منبع اخبار:ایرنا/با قدر حذف و اضافه
/ 1 نظر / 5 بازدید