حقایق الاخبار دشتی

نشست مشاوران دوره متوسطه مدیریت آموزش و پرورش دشتی

نشست مشاوران دوره متوسطه مدیریت آموزش و پرورش دشتی با حضور مدیران فرهنگی شهرستان دشتی در خورموج تشکیل شد.

دادستان دادسرای عمومی وانقلاب دشتی در این نشست اظهار داشت: خانواده‌ها می‌توانند در عدم بروز آسیب‌های اجتماعی نفقش مهمی ایفا کنند.
سالار مومنی افزود: آموزش قوانین اجتماعی در مدارس می‌تواند در دانش آموزان بصیرت و آگاهی ایجاد کند.
وی وجود مراکز بازپروری برای معتادان در سطح شهرستان دشتی را ضروری دانست!
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دشتی تاکید کرد: در همه مراکز قضایی و انتظامی که مرتبط با آسیب‌های اجتماعی هستند باید مشاوره حضور داشته باشد.
مومنی حمایت مالی دانش آموزان بی بضاعت و آسیب دیده را یک ضرورت دانست.
مدیر آموزش وپرورش دشتی نیز رسیدگی به مسائل تربیتی دانش آموزان را مهم برشمرد و تاکید کرد: شخصیت سالم در سایه تربیت صحیح شکل می‌گیرد.
حسین زارعی افزود: همه مشاوران باید ضمن رازداری کامل به مرتفع کردن آسیب‌های موجود اهتمام ورزند. وی با اشاره به دغدغه مشاوره‌ای و ناهنجاری‌های جامعه دانش آموزی تاکید کرد: با آگاهی دادن به والدین از بروز بسیاری از آسیب‌ها می‌توان جلوگیری کرد.
مدیر آموزش و پرورش دشتی با بیان اینکه فقر در واقع مادر تمام آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: فقر با بسیاری مسائل از جمله ضعف تندرستی و افزایش مرگ و میر، بیماری روانی، شکست تحصیلی، جرم و مصرف دارو رابطه دارد.

دست فروشان موجب رکود بازار خورموج شده‌اند!

رئیس بازرگانی دشتی گفت: دست فروشان در خورموج بازار این شهر را با رکود روبه‌رو کرده‌اند.

علی دیبا در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان دشتی اظهار داشت: در ایران اسلامی مصرف شکر و روعن دوکالای یارانه‌ای هستند که پرمصرف ترین کالا جهانی در کشور هستند و این یک خطر بزرگی برای هم میهنان است.
علی دیبا با اشاره به بسته‌های حمایتی که در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات، حمل و نقل، بهداشت و درمان و تنظیم بازار پیش‌بینی شده است، افزود: بر اساس این قانون 50 درصد منابع برای اهداف اجتماعی و بازتوزیع میان مردم، 30 درصد منابع برای حمایت مستقیم از تولید و 20 درصد هم برای هزینه‌های جاری و عمرانی دولت هزینه می‌شود.
رئیس اداره بازرگانی دشتی تصریح کرد: در انتخاب روش اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها روشی که بیشترین اثربخشی و کمترین فشار به جامعه را داشته باشد، عملیاتی می‌شود.
دیبا خاطرنشان کرد: ستاد هدفمندکردن یارانه‌ها در استان بوشهر با مسئولیت استاندار مقدمات اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها را فراهم می‌کند.
وی افزود: ممکن است در اوائل این طرح با تورم روبرو شویم ولی این مقطعی است.این مقام مسئول گفت: هدف اصلی ما رضایتمندی مردم است و به همین منظور اداره بازرگانی علاوه بر ذخیره سازی 9 کالای مهم که امکان آن دارد با تورم روبه‌رو شود برای اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها دوره زمانی و چند مرحله پیش‌بینی کرده است.
دیبا با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به تولید در کشور دارد، خاطرنشان کرد: امسال به منظور پشتیبانی از بخش کشاورزی و کشاورزان استان یارانه گوجه فرنگی که کرایه حمل از مبدأ تا مقصد به عهده اداره بازرگانی گذاشته از زمان برداشت کشت این محصول تاکنون بیش از دو الی 3 میلیارد تومان به کشاورزان گوجه کار استان بوشهر کمک مالی شده که عمده آنها در دشتی و دیر بوده است.
وی با اشاره به اینکه دست فروشان بازار را با رکود روبرو کرده‌اند، گفت: اساسا کالاهایی که توسط دوره گردها و دست فروشان عرضه می‌شود غیر استاندارد و غیر بهداشتی است و موجب بی‌نظمی در شهر شده است.
دیبا خواستار ساماندهی دست فروشان و دوره‌گردها شد و اظهار داشت: این اداره در ایام تعطیلات بر تمام بازر نظارت می‌کند.
رئیس اتحادیه خواربار ولبنیات شهرستان دشتی نیز با بیان اینکه هزار واحد صنفی زیر پوشش این اتحادیه قرار دارند، افزود: برای نخستین بار در استان بوشهر اتحادیه اقدام به چاپ 150 هزار برچسپ قیمت یکسان و با نام و نشان اتحادیه خواربار و لبنیات کرده و به‌صورت رایگان در اختیار صنوف خود قبل از عید نوروز قرار می‌دهد که برای نظارت و کنترل قیمت‌ها به‌صورت بهینه از طرف بازرسان مربوطه بسیار مناسب است.
مجید مختاری افزود: بهداشت و درمان برای کسبه ما با تذکرات به‌موقع خود یک درس به اصناف ما می‌دهند.

 آغاز برداشت کنار پیوندی در دشتی‌

برداشت کنار پیوندی در 30 هکتار از اراضی دشتی آغاز شد.

مجری طرح برداشت کنار پیوندی در گفتگو با  فارس اظهار داشت: برداشت کنار پیوندی از نیمه دوم بهمن ماه آغاز و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.
غضنفر مودت افزود: در حال حاضر فقط در شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌کنیم و از دهم اسفند ماه به استان‌های همجوار صادر می‌کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه 25 هکتار کنار پیوندی کشت شده است امید می‌رود تا پایان برداشت 200 تن کنار پیوندی برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.
مجری طرح کنار پیوندی دشتی خاطرنشان کرد: 50 تن کود حیوانی و 2 تن کود شیمایی مصرف شده است و برای چهار نفر مستقیم و 100 نفر غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
مودت تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان دشتی سه باغ کنار پیوندی وجود دارد که همکاران ما نیز تاکنون حدود 5 هکتار از این درخت کشت کرده‌اند.
کنار نوعی درخت و میوه گرمسیری است که گونه بومی آن در مناطق جنوبی کشور به ویژه استان بوشهر به وفور یافت می‌شود و به ‌دلیل مرغوبیت و مشتری پسند بودن کنار پیوندی این محصول به اکثر استان‌های کشور از جمله تهران، اصفهان و شیراز ارسال می‌شود.

همایش منطقه‌ای دین، فرهنگ و ولایت‌مداری عشایر دشتی

نخستین همایش منطقه‌ای دین، فرهنگ و ولایتمداری عشایر شهرستان دشتی با حضور عشایر استان بوشهر و فارس در خورموج برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، فرماندار دشتی در این آیین اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد رشد کشور در زمینه‌های مختلف هستیم.
رضا جمشیدی با بیان اینکه عشایر افرادی زحمتکش، دیندار و ولایتمدار هستند، تصریح کرد: عمده عشایری که در استان بوشهر استقرار پیدا می‌کنند در شهرستان‌های دشتستان و دشتی است.
وی با بیان اینکه دولت خدمات بزرگی را به خانواده عشایر انجام داده است، یاد‌آور شد: به‌طور مثال راه عشایری دشت پلنگ دشتی که از سال 1381 آغاز شده بود اما برای ادامه آن اقدامی صورت نگرفته بود، در دولت کریمه نهم این پروژه مهم با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در سال 87 آغاز شد و امسال به اتمام رسید و در سفر سوم هیئت دولت به استان بوشهر این پروژه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی خاطر نشان کرد: در صورت جذب اعتبار در سال 1389، شش کیلومتر باقی‌مانده نیز به پایان می‌رسد.
فرماندار دشتی افزود: اعتبارات خوبی از محل خشکسالی برای خرید علوفه به عشایر دشتی اختصاص داده‌ایم.
وی در ادامه گفت: عشایر مردمی غیور و سلحشور هستند که هیچ‌گاه زیر بار استکبار جهانی نرفته و اهل خیانت به کشور نبوده و نیستند، زیرا ارادت خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به اثبات رساندند.
جمشیدی تصریح کرد: وقتی که حضرت امام خمینی (ره) می‌فرمایند: عشایر ذخایر انقلابند یعنی اینکه این جامعه عشایری ذخیره‌های بزرگی هستند که هرگاه نظام وکشور به حضور آنان در صحنه نیاز پیدا کرده با جان و دل آماده جانفشانی هستند.
مدیر کل امور عشایر استان بوشهر نیز اظهار داشت: جامعه عشایری همواره نقش بارز و تعیین کننده در سرنوشت سیاسی و حیات اقتصادی کشور داشته است.
علی ابراهیمی افزود: با تأکیدات رئیس جمهور، وزرا، استاندار طی چهار سال گذشته اقدامات بسیار خوب و مؤثری در راستای رفع محرومیت از جامعه عشایر و ارتقاء شاخص‌های توسعه برداشته شده است.
وی گفت: جامعه عشایری کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشتند زیرا جامعه عشایری علاوه برنقش ارزنده اقتصاد و تولید همچنان حامیان ولایت و پاسدار ارزش‌های اسلامی هستند.
ابراهیمی افزود: 5 هزار و 200 خانوارعشایری که با جمعیت 30 هزار نفری به ‌مدت هفت ماه در استان بوشهر اقامت دارندکه عمدتا در شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان، دیر وکنگان هستند و مابقی سال نیز در ییلاق فارس و اصفهان زندگی می‌کنند.

تجلیل از فعالان بسیج دانش‌آموزی شهرستان دشتی

در آیینی با حضور مسئولان سپاه و بسیج شهرستان دشتی، فعالان بسیج دانش‌آموزی این شهرستان تجلیل شدند.

معاونت پرورشی آموزش و پرورش دشتی صبح امروز در همایش تجلیل از فعالیت بسیج دانش‌آموزی در دبیرستان امام خمینی (ره) خورموج اظهار داشت: از برکات دیگر دفاع مقدس رشد فضایل اخلاقی و معنوی در افراد و تقویت ارزش‌های اجتماعی بود به طوری‌ که همه‌ اقشار ملت تحت تأثیر اخلاق رزمندگان و فضایل انسانی خانواده‌ آنان قرار داشتند.
سید نیام‌الدین حسینی افزود: 250 نفردر این همایش شرکت کرده‌اند که به 50 نفر از فعالان واحد مقاومت دانش‌آموزی لوح تقدیر اهدا می‌شود و 10 نفر از دانش‌آموزان بسیجی که رتبه برتری قرآن را به دست آورده بودند تقدیر می‌شوند.
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه دشتی نیز اظهار داشت: جنگ تحمیلی با توجه به نوپایی آن نتایج بسیار با ارزش و مؤثری به همراه داشت، شرایط جنگی و فوق‌العاده‌ کشور فشارها و نیازها یکی از بهترین فرصت‌ها برای رشد صنایع و واحدهای تولیدی کشور بود و موجب شد جوانان متعهد با خلاقیت و ابتکار دست به فعالیت‌های وسیعی برای رفع نیازهای روزمره‌ جامعه بزنند.
حیدر حقیقت‌منش افزود: یکی از برکات جنگ تزکیه و پالایش نیروهای ضد انقلاب به ویژه ستون پنجم از نظام اداری کشور بود.
وی ادامه داد: عملیات‌های طریق‌القدس،‌ فتح المبین،‌ بیت المقدس،‌ رمضان و ... نبردهایی بود که در آن مردمی بودن جنگ‌ آشکار شد و حضور آنان همراه با پیروزی‌های بزرگی برای کشور ما بود.
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه دشتی گفت: 10 نفر از برگزیدگان جشنواره‌ها و مبتکران و مخترعان بسیج به مرحله استانی راه یافتند.
حقیقت‌منش خاطرنشان کرد: در زمینه کتاب امام‌شناسی نیز به 60 نفر از دانش آموزان برترکتاب جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید