پزشک در محله کللی ها

درحالیکه "شوراها" تولد چندسالگی خود را جشن می گیرند(دقیقاوبه ریزنمی دانم) روز دوشنبه 11اردیبهشت1385 شاهد حضور آقای مختار پزشک عضو شورای شهر(خورموج )در مسجد محله مون-مسجدولیعصر(عج)واقع در محله کللی ها-بودم که بعد از نماز مغرب و عشاء به ایراد سخن پرداختند ،که به شمئه ای و منتخبی ازسخنان ایشان اشاره می گردد: مشارالیه درطلیعه کلام ضمن تبیین نقش شوراها و نقش غیرقابل انکار این نهاد(به ذهن وی)کارنامه ای ازکارهای انجام شده توسط خود را تشریح نمود که درجای خود قابلیت نقد را داراست: -شورا تنها تریبون اعلام مشکلات مردم شهرستان دانست و از مدخلیت دیگر بخشهای شهرستان به شدت انتقاد نمود. -شورای شهرخورموج و البته خود را مردمی ترین عضو شورا دانست و ازشهروند مداری و اعاده حقوق تضیع شده شهروندان خورموجی درسالهای گذشته (حتی قریب به30سال گذشته)را نقطه عطف و قوت کار خود دانست. -پزشک ،با تکیه بر این که تمام کارهای انجام شده توسط وی با درنظرگرفتن دورنمای 30سال آینده خورموج صورت گرفته!! برساخت ساختمان جدید شهرداری در زمینی با مساحت بالغ بر 3هزارمترمربع در مرکز شهر خبرداد و افزود که بنای جدید شهرداری بایستی نمادی از مدنیت و فرهنگ خورموج باشد.ناگفته نماند که بنابرگفته وی "پزشک ،همچنان درجستجوی زمینی باویژگیهای فوق است!! "عضوشورای شهرستان ضمن اظهاری منحصربه فرد ونایاب در مسجد محلله کللی ها،این محله را بزرگترین چالش و اصلی ترین مشکل شهرستان دانست!! و افزود که جهت تغییر بافت این محله مبلغی بالغ بر3میلیاردتومان! درقالب تغییر بافت شهرهای قدیمی اختصاص یافته و در آتیه ای نزدیک پرداخت خواهد شد. -درخت گزصاحب دارد ولی نماینده شورا صاحب ندارد بخشی دیگر از سخنان پزشک درجمع نمازگزاران مسجد ولی عصر(عج)بود که وی تغییرنمای شهر را با ابتکار خود مبنی بر قطع درختان گز در سطح شهر و ایجاد تصاویری تصنعی را رویکردی نوین و جدید در ترسیم سیاق جدید شهر تلقی نمود که چند روز پس ازفیدبگ(بازتاب) سر از دادگاه درآروده و خطاب به قاضی دادگاه شهرستان عبارت " درخت گزصاحب دارد ولی نماینده شورا صاحب ندارد"را بر زبان جاری نموده است. مضافا اینکه وی با لحنی و ریتمی کاملا انتقادی ازمسئولان بومی که تریبونهای شهرستان در اختیار دارند گفت:که 50پرونده ای که دردادگاه شهرستان دارم نمادی ازخدمت صادقانه و بی غل و غش مختارپزشک به خورموجی هاست و هرگز در برابر افراد خاص که با رویکرد و باور قبضه نمودن حقوق حقه مردم قصد سوءاستفاده از مناصب را دارند کوتاه نیامده و نخواهم آمد و خدمت به مردم دشتی را والاترین نشانه تشخص خود می دانم.

به قلم:محمد جواد غریبی

 

عدم برگزاری مراسم تجلیل از فرمانداران سابق استان

شنیده ها حاکی از آن است که یه علت عدم در اختیار قرار ندادن سالن توسط اداره کل ارشاد و عدم تامین امنیت از سوی متولیان زیربط مراسم تجلیل فرمانداران سابق برگزار نخواهد گردید.بدینوسیله پیامی از برگزار کننگان مراسم رسیده که توجه شما را به آن جلب می کنم:

_ "با هماهنگی صورت گرفته و طبق اعلام قبلی در مطبوعات استان ،مراسم تجلیل از فرمانداران استان در روز جمعه مورخ 15 اردیبهشت در سالن مجتمع فرهنگی هنری شهید شهریاری خورموج برگزار می گردد، متولیان مراسم که جمعی از دانش آموختگان و فعالان اجتماعی استان و دشتی بودند و به منظور از تجلیل از فرمانداران سابق استان و جمعی دیگر از مدیران برکنار شده شهرستانی و استان تدارک دیده شده بود و قرار بود در این مراسم تبادار و پورفاطمی سخنرانی نمایند.اما آنگونه که شنیده شده است مدیر کل تازه منصوب شده ارشاد(نصرالله شفیعی) طبق دستور ،سالن را در اختیار مراسم قرار ندهید!! و.....طی نشستی که پور فاطمی با زینبی معاون سیاسی امنیتی استانداری مبنی برعدم در اختیار گذاشتن سالن برای مراسم ،مدیریت ارشاد تنها دلیل در اختیار قرار ندادن سالن را برگزاری مراسم ارشاد و اولویت بندی به ارشاد و در ضمن عدم پرداخت هزینه جهت برگزاری مراسم ذکر کرد این درحالی است که سالن برای برگزاری مراسم یک هفته قبل رزرو و هزینه نیز قرار بود پرداخت گردد. در هرصورت عدم برگزاری مراسم تجلیل ار فرمانداران که مدیران نظام بوده اند آنهم در شهرستان فرهنگی چیست؟ و دانسته مانع برگزاری مراسم قانونی شده اند.جالب است بدانید مجتمع فرهنگی هنری خورموج از پروژهای عمرانی دوران استانداری تبادار است".

شنیده ها

_ حاکی از آن است که طی روزهای آینده جلسه معارفه فرماندار دشتی برگزار می گردد و رضا جمشیدی بعنوان فرماندار دشتی منصوب می گردد.جمشیدی پیش از این شهردار ناحیه 2 بوشهر(بهمنی) ، و با توجه به سرمربیگری والیبال شهرداری بوشهر و موفقیت والیبال شهرداری در مسابقات کشوری یکی از گزینه های مطرح مدیر کلی تربیت بدنی استان نیز بود.بد نیست بدانید از 9 شهرستان استان بوشهر تنها شهرستانهای دشتی و دشتستان است که فرماندار آنها تا کنون منصوب نشده است.

_ با توجه به تغییرات صورت گرفته در مدیران ارشد استان این روزها خبر از تغییر فرمانده انتظامی استان نیز به گوش می رسد.هم اکنون سردار شاملو فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر است.

/ 10 نظر / 9 بازدید
ای کی يو

باباتودیگه کی هستی دست ماراتوحناگذاشتی باباتو دیگه کی هستی دست ماراازپشت پستی

سعيد طلعتيان

سلام... محمد جان اين قسمت رو درست تایپ نکردین : عدم در اختیار قرار ندادن سالن ...

meisam

salam khbi mohamad jan mataleb jaleby bud age vaght kardy ye sary be web ma bezan up date kardam

meisam

vaghan afrain bar tu matalebet be rooz va zybast inshala ke har rooz behtar beshe

د

سلام ... با تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) ...

نجفی

آقای پزشک فرد دلسوزی برای شهر خورموج می باشد ولی اين دل سوزی با چشمانی بسته انجام می گيرد.و بعضی وقتها حرکتهای انتهاری که انجام می دهد اصلا قابل دفاع کردن ازوی نيست يکيش قطع کردن درختاست.

نجفی

تو صحبتهای آقای پزشک از اختصاص ۳ ميليارد برای بافتهای فرسوده آمده که قصد دارد محله کلليها را گلستان کند. سوال من اينه که چرا فقط انجا با جه حسابکتابی آنجا برای اينکار انتخاب شده؟

با سلام هويت خورموج در محله کللی ها است.

يکی از محله های قدمی خورمج محله کللی ها است که قدديمی ها بهتر به ياد دارند

sadegh

salam tabrik migam va az matalebeton tashakor mikonam be omide didar