بهترین مهمان روز 4 شنبه دشتی

 سلام مانا به شما از دشتی ابری با هوایی بارانی و لطیف در هرکجای این کهکشان راه شیری که هستید!

 پیش از اینها منتظرش بودیم خبرمان کرده بود که می آید واسه همین هوای نیمه گرم را پیش راه خود فرستاده بود تا گرما دهد به دلمان که می آید و به مانند همیشه دلتنگش بودیم برای آمدن و انتظار حدیث این روزهای رفته برما بود مقدمه هارا چیده بودیم تا آمدنش غافلگیرمان نکند صحن و سرا را آذین بسته بودیم! که بیاد نو نوارمان کند روح دهدبه زندگی مان  سبزمان کند از ترنمش رهایمان کند از شنیدن بوسه هایش بر خاک و آمد و 4شنبه مان را عاشقانه جلا داد و براستی وقتی باران می بارد همه عاشق هستیم...


باران که امروزچهارشنبه بر خاک اصیل دشتی بارید اولین بارش قابل ملاحظه ی سال زراعی بود و نه البته اولین بارش سال.

  بارون تیره تیره صدام می خواد بمیره!

 بارش امروز ناخودآگاه این بیت کودکی مان را در ذهنم تداعی کرد : " بارون تیره تیره  صدام میخواد بمیره "آنها که در دهه60کودکی و نوجوانی شان سپری شده این را به خوبی یاد دارند دهه مقاومت دهه ی که همه همت مان سوی نبرد بود و تمام لعنت مان نثار یکی از خبیث ترین انسان های تاریخ بود اوکه با حماقتش نبردی را آغاز کرد که بهترین هایمان را ازمان گرفت بهترین پدران بهترین پسران و.. و این می شد که در زمان بارش این بزرگ نعمت حق ،ما کودکان دهه 60 از جبهه ها غافل نباشیم با این بیت بارانی اصیل دشتیاتی ،بماند که کم نبود اتفاقهای ریز و درشت ان روزها از خاموشی های شبانه از ترس حمله ،ساختن پناهگاه و...

 
چند بیت اصیل بارانی دشتیاتی


+ بارون تیره تیره دسام تو خرما شیره!


+ او او

حاجی خیا ویندن

 از کربلا ویندن

 کیسی پیلیش اوردن

 سی یتیمی بزو!

 

+ بارو شر شر

 پشت خونی هاجر

 هاجر عروسی داره

 دم خروسی داره!

 
+ بارو میزند شی درویشی

شمال شنبه درمیشیت

 اسب اوول بخل میشیت

 خروس کولو و سر میشیت!

 

لیست تکمیلی قبول شدگان ارشد

 بی شک خوانندگان درجریان هستند که پیش ازاین لیستی از پذیرفته شدگان ارشد را در وبلاگ قرار دادیم(پست 14مهرماه)اما همانطورکه در همان پست هم اشاره شد این همه افرادپذیرفته شده نیستند از همین رو هرچند دیر ضمن تبریک به این بزرگواران (طبق اطلاعات داده شده توسط خواننده بزرگوار وبلاگ همه از بخش کاکی هستند) معرفی می شوند:

 عبدالرحمن شیخیانی: مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی

 عباس انسیان:علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی

 یوسف کرمی:اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی

 جعفر احمدی:حقوق خصوصی دانشگاه شاهد

رضا انسیان: روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز

 

 کتابی از جوان دشتیاتی

 باخبر شدیم کتاب "حقوق بیمه" توسط محمد مهدی صداقت فرهیخته جوان دشتیاتی ساکن تهران تالیف شده است.

 درکتاب که توسط انتشارات جنگل منتشر شده است ضمن بیان وجوه تمایز بیمه های اجتماعی از بیمه های بازرگانی ،انواع مختلف بیمه ها نیز تعریف و سپس قواعد عام بیمه ها و قواعد اختصاصی حاکم بر هریک از انواع بیمه ها نیز ذکر شده است. از ویژگی های این کتاب مطالعه تطبیقی حقوق بیمه در حقوق ایران با حقوق انگلستان و فقه امامیه می باشد.

 این کتاب در حال حاضر در دانشگاههای تهران بعنوان یکی از منابع درسی تدریس می شود.صداقت که دانش آموخته ارشد حقوق از دانشگاه امام صادق(ع) هستند،کتاب هایی با نامهای " آشنایی با بیمه های تکمیلی درمان " و "قانون بیمه در نظم حقوق کنونی" نیز در نوبت چاپ دارند.

 

 دلیران دشتی با اقتدار در گام اول

 در هفته گذشته مسابقه ی پر سرو صدا در خورموج برگزار شد که دو شادی رو به همراه داشت یکی درخشش والیبالیست های تیم دلیران دشتی در مقابل حریق تهرانی خود عقاب تهران بود که توانستند با اقتدار تمام و نتیجه سه بر صفر عقاب را در سالن شهید توسلی خورموج شکست دهند و دیگری حمایت شگفت انگیز همشهریان بود که با قاطعیت و هم صدا ورزشکاران خودرا همراهی کردند تا این تیم ارزشمند که تنها نماینده استان در لیگ دسته اول والیبال کشور هست بازی اول خودرا با روحیه مضاعف برنده شوند.

 بد نیست بدانید تیم دلیران دشتی در این دوره از مسابقات با تیم‌های عقاب تهران، 15 خرداد شیوا، مناطق نفت خیزجنوب، گواشیرکرمان، مقاومت بسیج تبریز و تیم والیبال گل‌گهر سیرجان هم‌گروه هست.

 امید که مسئولان چشم روشنی به این تیم نشان دهند و همه جانبه آنرا حمایت کنند.

شهردار از بند شهروند معترض خورموجی

جزئیات جدید از حبس شهردار خورموج

 

 
فوتبالیست های خورموج در صدر

 با پایان یافتن نیم فصل لیگ برتر فوتبال استان تیم های فوتبالی همشهری با موفقیت توانستند به مقام قهرمانی و نائب قهرمانی نیم فصل دست پیدا کنند.

این مسابقات که با حضور 10تیم از سراسر استان برگزار می شود در پایان نیم فصل تیم ایرانجوان خورموج توانست با اقتدار قهرمان نیم فصل شود و تیم پاس نیز به مقام نائب قهرمانی نیم فصل رسید.البته دیگر نمایندهه شهرستان که عقاب یا همان سپاهان توانست به جایگاه ششم نائل شود که مطمنن انتظارها از این تیم جوان بیشتر از این است.

 وبلاگ دشتی ها ضمن تبریک به یکان یکان زحمت کشان تیم های فوق خاصه یرانجوان و پاس امید این روند موفقیت را تا پایان فصل ادامه داده و به امید حق مقام قهرمانی را برای شهرستانمان به ارمغان آورند.

/ 5 نظر / 6 بازدید
..

مثل همیشه طوری توصیف کردی که آدم خودشو اونجا حس می کنه عالی بود انشالله همیشه سبز و بارونی باشه درپناه حق

...

اون حبس شهردار هم حتما از افتخارات دشتي هست [دست]

احمد غریبی/ مدیر وب

سلام آقای شاکری تشکر بابت پرداختن به خبر های ورزشی شهرستان، کمی بیشتر مایل به این باشید برای تنوع و گوناگونی مطالب هم بهتره و هم بازتاب بیشتری در فضای مجازی خواهد داشت . موفق باشید یا حق[گل]

احمد غریبی/ مدیر وب

سلام آقای شاکری تشکر بابت پرداختن به خبر های ورزشی شهرستان، کمی بیشتر مایل به این باشید برای تنوع و گوناگونی مطالب هم بهتره و هم بازتاب بیشتری در فضای مجازی خواهد داشت . موفق باشید یا حق[گل]

علی

سلام اقا محمد..من علی هستم از کاکی..امسال در ارشد اقای ابوذر اسکندری هم قبول شدند..ایشون لیسانسشون فقه و حقوق دانشگاه شیراز بود و امسال ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه قم قبول شدند.یا علی