دو زمین چمن مصنوعی دربخش شنبه وطسوج بوشهر احداث می شود هادی اخلاقی درجلسه شورای اداری بخش شنبه وطسوج افزود: زمین چمن مصنوعی درروستای کردلان نیز در دست اجراست که پیشرفت فیزکی خوبی دارد وبزودی به بهره برداری خواهد رسید.

اخلاقی اضافه کرد: پس از زلزله سال 1392 دو زمین چمن مصنوعی در روستاهای درویشی وسناء ویک زمین چمن طبیعی درشهر شنبه ساخت و به بهره برداری رسیده است.

اخلاقی ادامه داد: یکی ازمشکلات ورزش کاران بخش شنبه وطسوج نداشتن نمایندگی اداره ورزش وجوانان این بخش است که این مشکل با راه اندازی دفترنمایندگی ورزش وجوانان این بخش در خرداد امسال برطرف می شود.

اخلاقی اظهارکرد: با آغاز به کار اداره ورزش وجوانان، همه مسابقات ورزشی در رشته های مختلف به صورت مستقل در سطح بخش برگزار وباعث فعال شدن هیات های ورزشی و شکوفایی استعداد جوانان ورزشکار بخش شنبه وطسوج خواهد شد.

وی به مشکل نور وسکو ورزشگاه و کفپوش سالن ورزشی شهر شنبه اشاره کرد وخواستارتامین اعبتار برای احداث سکو وفنس کشی ونور این ورزشگاه و ترمیم و تعویض کفپوش این سالن شد.

دراین جلسه فضل الله درا به عنوان اولین رییس اداره ورزش وجوانان بخش شنبه وطسوج معرفی شد.
  معرفی نفرات برتر جشنواره فصلی شعر و جوان در خورموج

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، در این آیین معاون فرهنگی حوزه هنری بوشهر گفت: خوشبختانه جشنواره  فصلی شعر و جوان موفق و هدف گذار و باعث شناسایی استعدادهای خوبی در این عرصه شده است.

فرید میرشکار افزود: از دل این جشنواره شاعران و داستان نویسان مستعدی به ادبیات استان و کشور معرفی می شود و نیاز است این عزیزان نیز خود را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: ادبیات تنها متعلق به مرکز استان نیست و تلاش ما این بوده جشنواره ها و کارگاههای ادبی را در تمام استان برده تا سطح ادبیات استان را ارتقا دهیم.

میرشکار تصریح کرد: واحد آفرینش های ادبی حوزه در سال گذشته روند رو به جلویی داشته و انتظار است امسال در سطح کشور به خوبی بدرخشد.

در پایان هیات داوران برگزیده های جشنواره فصلی شعر و داستان را به شرح زیر معرفی کرد.

داستان فصل اول:

طاهره حاجی زاده اول

پردیس شیرکانی دوم

زهرا کارگر سوم

صدیقه نیرو و سیده مریم امینی تقدیر

داستان فصل دوم:

سپنتا ضرغامی اول

سمیرا حیدری دوم

ام البنین آبین و مریم جمشیدی سوم

الهام رجایی، آیدا رجایی و فرشته هاخانی تقدیر

شعر فصل اول:

کمیل ایزدجو اول

ایمان جمشیدپور دوم

صدیقه زیارتی سوم

حفاری " امامزاده محمد " روستای درویشی توسط افراد سودجو

هادی اخلاقی درگفت وگو با ایرنا افزود: افراد سودجو روز گذشته قبر 'امامزاده محمد' را به عمق یک متر 50 سانتیمتر حفاری کرده اند .

وی یادآورشد: هدف از اقدام افراد سودجو از حفاری 'امام زاده محمد' روستای درویشی کشف اشیا تاریخی و عتیقه ،طلا و جواهرات قدیمی بوده است .

اخلاقی اضافه کرد: پلیس شناسایی افراد سودجو را آغاز کرده است.

بخشدارشنبه وطسوج ادامه داد: درسال 1384 نیز 'امام زاده محمد' مورد حفاری قرارگرفته بوده که محل امام زاده مورد ترمیم و بازسازی قرارگرفت اما در زلزله 6.1 ریشتری 20 فروردین ماه سال 1392ساختمان امام زاده تخریب شد .

وی با اشاره به اینکه این اقدام موجب هتک حرمت 'امامزاده محمد' و ناراحتی مردم منطقه شده است یادآورشد: 'امام زاده محمد' درفاصله چهار کیلومتری جنوب روستای درویشی و در محدوده محوطه آثار تاریخی و باستانی درویشی واقع شده است.

بخشدار شنبه و طسوج اضافه کرد: محوطه تاریخی درویشی شامل آثار باستانی مانند استودن های درویشی محل نگهداری و دفن مردگان درایران باستان و هم چنین محوطه سنگ نوشته های الفبای خلیج فارس شمالی است.

وی افزود:تاکنون چندین بار درخواست برای ثبت درفهرست آثارملی ،نگهداری و مرمت محوطه تاریخی و باستانی درویشی به سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی داده شده که هنوز اجرایی نشده است .

رییس اداره اوقاف و امور خیریه دشتی نیزگفت: 'امام زاده محمد' مورد احترام خاص مردم منطقه است .

حسین اسماعلیی افزود:پیگیری های برای تامین اعبتار برای بازسازی ساختمان 'امام زاده محمد 'آن انجام شده است .

نویسنده کتاب زیارت گاه های استان بوشهر نیز گفت:برخی این امام زاده را از نوادگان امام موسی کاظم (ع) وبرخی از نوادگان امام سجاد(ع) می دانند.

غلامحسین هادی نژاد افزود:قدمت ساختمان قبلی امام زاده که ازخشت وسنگ بوده به درستی روشن نیست اما درسال 1385 با سنگ و سیمان بازسازی شد که براثر زلزله سال 1392 این بنا نیز تخریب شد .

بخش شنبه وطسوج با 10 هزارنفرجمعیت است و براثر زلزله 20 فروردین ماه سال 1392 تعداد37 کشته و بیش از یکهزارمصدوم و به سه هزارو 300 واحد مسکونی و آثار تاریخی و فرهنگی منطقه خسارت وارد شد.

امام زاده محمد' دردامنه تپه های موسوم به بندپیر در چهار کیلومتری جنوب روستای درویشی و در فاصله 15کیلومتری جنوب شهرشنبه و160کیلومتری جنوب شرقی بوشهر واقع شده است

/ 0 نظر / 7 بازدید