انتصاب جدید در شهرستان دشتی

قائم مقام دادگستری استان بوشهر روز گذشته در این آیین اظهار داشت: هدف از رسالت پیامبران اقامه عدل، قسط و هدف از حکومت امام زمان (عج) نیز برقراری عدالت بوده و نماز و روزه در اولویت‌های بعدی است.
حجت‌الاسلام عبدالعلی بحرینی با تأکید بر حفظ استقلال دستگاه قضایی گفت: باید تمام آحاد مردم و مسئولان با ارجمندی و بزرگواری به دستگاه قضایی نگاه کنند.
رئیس سابق دادگستری شهرستان دشتی نیز در این آیین گفت: شهرستان دشتی از حیث مسائل قضایی و کار قضاوت بهترین شهرستان استان بوده که به‌ خاطر بافت فرهنگی آن و مردم دین‌مدارش کار قضا را آسان کرده است.
هدایت راهبی افزود: به ‌همین خاطر بر خود واجب می‌دانم تا از مردم خوب، صمیمی و متدین این شهرستان تشکر کنم.
وی اضافه کرد: متوسط آمار وارده پرونده‌های کیفری به دادسرا در ماه 250 فقره است که از این تعداد تقریباً 100 پرونده منتهی به صدور کیفر خواست در شعبه 101 دادگاه عمومی جزایی می‌شود.
رئیس سابق دادگستری شهرستان دشتی با بیان اینکه آمار پرونده‌های موجودی و جریانی دادسرا در حال حاضر 250 فقره است، افزود: متوسط آمار وارده پرونده‌های حقوقی به دادگاه و شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی در ماه 120 فقره است و در زمینه شورای حل اختلاف 13 شعبه فعال و 10 شعبه نیمه فعال داریم و تقریباً 80 نفر در شورای حل اختلاف شهرستان مشغول به خدمت هستند‌.
راهبی تصریح کرد: در سال 87 تعداد 6 هزار و 23 فقره پرونده وارد شورا شده که 5 هزار و 299 فقره آن مختومه شد که از این تعداد یک‌هزار و 263 فقره آن سازشی بوده است.
در پایان این آیین علی هاشمی‌نیا به ‌عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان دشتی معرفی شد.

آغاز عملیات اجرایی راه آتشکده مند دشتی

عملیات اجرایی پروژه احداث راه دسترسی آسفالت و کمپینگ تفریحی برای اثر باستانی و ملی محرابه مند در شهرستان دشتی آغاز شد. 

معاون فنی و اجرایی سازمان مراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر بعد از ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: این پروژه شامل راه دسترسی به طول دو کیلومتر و به عرض 5/5 متر آسفالت، سه دستگاه ابنیه فنی و 200 متر دیوار حفاظتی است.
علی ذاکری گفت: یک‌هزار و 500 میلیون ریال اعتبار برای احداث این پروژه نیاز است که این اعتبارات از محل اعتبارات استانی تأمین و هزینه می‌شود.
وی اضافه کرد: در کنار این اثر باستانی کمپینگ استراحت تفریحی نیز احداث می‌شود و مدت اجرایی این پروژه هفت ماه است.
معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر افزود: اثر باستانی محرابه مند (کلات مند) و (آتشکده مند) از قدیمی‌ترین آثار باستانی استان بوشهر است که در فاصله 19کیلومتری جنوب غربی شهر خورموج و در دامنه کوه مند دشتی و در نزدیکی روستای حیدری واقع شده است.
ذاکری تصریح کرد: اثر باستانی محرابه مند هر ساله مورد بازدید هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.  

/ 8 نظر / 5 بازدید
محمدجوادغریبی

به نام حنان با سلام ودرود وبلاگ بانک بستر توسعه پایداربا "مهندس علیرضا چمکوری رئیس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه در استان بوشهر شد." بروز شد فعلا ایام عزت مستدام www.mjgharibi.blogfa.com

الیاس شهدوست

با سلام: نام دشتی و تنگستان همراه با دلاوری و از خودگذشتگی و ایثار است . از گذشته و تاریخ دشتی هم بنویسید

هوادارن مهندس میر حسین موسوی در شهرستان دشتی

سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ حجت الاسلام مجید انصاری در خورموج حجت الاسلام «مجید انصاری» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجمع روحانیون مبارز درباره لزوم حمایت از مهندس میرحسین موسوی در شهر خورموج به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. بنابر گفته قربانی(رئیس ستاد مهندس میر حسین موسوی در خورموج)سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ حجت الاسلام مجید انصاری در خورموج؛شنبه دوم خرداد راس ساعت 20:30 مسجد دشتی ها برگزار خواهد شد وعده دیدار ما شنبه 2/3/88 ساعت 20:30 مسجد دشتی ها منبع :وبلاگ هوادارن مهندس میر حسین موسوی در شهرستان دشتی www.salampresident10.blogfa.com

سید محمدرضا هاشمی زا ده

گرانمایه دوست عزیزم.....شاکری عزیز ........................ گفتم که بیایم به ســـــــلام تو عزیزم تا بشکفم از عطر کـــــــــــلام تو عزیزم من چشم یراه قــــدم سبز تو هستم هم منتظر عطر پیـــــــــــــام تو عزیزم با عطر صمیمیت تو شعــــــــــر بگویم با قافیــــه ی روشن نـــــــام تو عزیزم گفتم به بهانه سلامی وعرض ادبی ..به هوایتان پر بگیرم که مدتی است عطر خوش حضورتان در خلوت تنهاییم نمیپیچد....ودلتنگ حضور معطرتان قدم وقلمت همیشه ی ایام سبز

غريبه اي نام آشنا

سلام ...........[گل] همیشه هر وقت میام اینجا کلی خبرای خوب می خونم از منطقه دشتی... داستان دانش آموزان قدیمی روستای مسیله رو هم شنیده بودم ولی اینجا کاملتر خوندمش... هر جا هستین همیشه موفق و سربلند باشید.

احمد

فکر کنم عامو دلت زیادی خوش باشه - فکر می کنی بتونی کسی را پیدا کنی که از دستگاه شما راضی بیرون اومده باشه در دنیایی که حق را ناحق جلوه میدن و ناحق را حق شما ها چی میگین درضمن امیدوارم کسی به مشکلی برخورد نکنه که بخواد سرو کارش به اینجور جاها و ادارات و بیمارستان ها بیفته دل انگیز-دوست داریم باش

كودتاي بدون خونريزي

سوري با پيشنهاد هاتفي مدير پشتيباني منطقه و با تغيير چارت سازماني سعي در حذف نيروهاي بومي و كم كردن اختيارات آنها دارد كه بتواند در آيندهاي نه چندان دور با حذف نيروهاي بومي و آوردن آقاي سيد پرويز موسوي كه اهل خوزستان مي باشد(آبادان) ودر نتيجه حذف سازمان منطقه ويژه و ادغام آن با يكي از شركتهاي تابعه نفت بومي ها رادر عسلويه ريشه كن نموده ودر نهايت جدا كردن عسلويه از استان بوشهر را ساده نمايد

كودتاي بدون خونريزي

سوري با پيشنهاد هاتفي مدير پشتيباني منطقه و با تغيير چارت سازماني سعي در حذف نيروهاي بومي و كم كردن اختيارات آنها دارد كه بتواند در آيندهاي نه چندان دور با حذف نيروهاي بومي و آوردن آقاي سيد پرويز موسوي كه اهل خوزستان مي باشد(آبادان) ودر نتيجه حذف سازمان منطقه ويژه و ادغام آن با يكي از شركتهاي تابعه نفت بومي ها رادر عسلويه ريشه كن نموده ودر نهايت جدا كردن عسلويه از استان بوشهر را ساده نمايد