همایش نقش مردم دشتی در سه قیام جنوب ایران برگزار می شود
فرماندار دشتی گفت: همایش نقش مردم این شهرستان در سه قیام جنوب ایران علیه استعمار انگلیس در هشتم اردیبهشت ماه امسال در شهر خورموج مرکز این شهرستان برگزار می شود.
رضا جمشیدی چهارشنبه در نشست هماهنگی این همایش افزود: طوری برنامه ریزی شده تا این همایش همزمان با برگزاری همایش ملی رییسعلی دلواری و نقش بانوان و جوانان در مبارزه با استعمار که در دو شهر بوشهر و دلوار برگزار می شود، برگزار گردد.
وی با اشاره به سابقه تاریخی مردم دشتی در مبارزات جنوب ایران اظهار داشت: مبارزانی مانند خالوحسین دشتی و علمای بزرگ دشتی نقش مهمی در این مبارزات داشته اند.
جمشیدی یادآور شد: فراخوان مقاله برای این همایش از اسفند ماه پارسال آغاز و تا 25فروردین ماه علاقه مندان می توانند مقالات خود را به محل دبیرخانه همایش در فرمانداری دشتی ارسال کنند.
وی محورهای این همایش را شامل نقش مردم و روحانیت در جهاد علیه استعمار، تاثیر حضور استعمارگران برتحولات دشتی، تاثیرمجاهدان در رهبری قیام سرداران و مجاهدان، بررسی علل و عوامل قیام مردم منطقه و آسیب شناسی قیامهای مردمی علیه استعمار عنوان کرد.
رییس سازمان ملی جوانان استان بوشهر نیز گفت: 70درصد روحانیون و طلاب استان بوشهر از شهرستان دشتی هستند که این نشان دهنده ظرفیت های معنوی این منطقه است.
حجت الاسلام عباس ابراهیمی افزود: تکریم از عالمان و روحانیون این خطه بویژه پاسداشت مجاهدان و عالمان و مردم منطقه در مبارزه با استعمار امری ضروری است که این همایش در راستای معرفی نقش مردم دشتی در مبارزه با استعمار و تکریم و تجلیل از علما و سرداران این مبارزه برگزار خواهد شد.
هندوانه و طالبی دشتی  برای ارسال به چنداستان کشور برداشت شد
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برداشت محصول هندوانه و طالبی کشت بهاره در سطح 315هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شد که افزون بر استان بوشهر به پنج استان دیگر ارسال می شود.
امرالله فاریابی پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به میانگین برداشت 30تن در هر هکتار پیش بینی می شود امسال 9هزارو 450تن محصول هندوانه و طالبی برداشت و در بازار مصرف در استان بوشهر،فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد ، تهران و آذربایجان شرقی عرضه شود.
وی گفت : هندوانه در شهرستان دشتی در دو فصل بهار و پاییز کشت می شود که کشت پاییز گذشته در سطح 900هکتار انجام شده بود.
فاریابی با بیان اینکه بخش عمده ای از محصولات جالیزی استان بوشهر به خصوص هندوانه و طالبی در شهرستان دشتی کشت می شود، گفت: برداشت هندوانه و طالبی در این شهرستان تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت.

تودیع و معارفه در شهرستان
در مراسمی که روز چهارشنبه با حضور شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر،  جمشیدی فرماندار شهرستان دشتی، حجه الاسلام مصلح امام جمعه شهر خورموج، برخی از مدیران شهرستان در فرمانداری شهرستان برگزار گردید.از خدمات حسین باغداری رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی و صدرا... اسماعیلی سرپرست این اداره تقدیر و تشکر شد و  موسی بهنام به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی معرفی شد. 
/ 8 نظر / 8 بازدید
سحر

گوش كن، دور ترين مرغ جهان مي خواند. شب سليس است، و يكدست، و باز. شمعداني ها و صدادارترين شاخه فصل،ماه را مي شنوند. *** پلكان جلو ساختمان، در فانوس به دست و در اسراف نسيم، *** گوش كن، جاده صدا مي زند از دور قدم هاي ترا. چشم تو زينت تاريكي نيست. پلك ها را بتكان، كفش به پا كن، و بيا. و يا تا جايي، كه پر ماه به انگشت تو هشدار دهد و زمان روي كلوخي بنشنيد با تو و مزامير شب اندام ترا، مثل يك قطعه آواز به خود جذب كنند. پارسايي است در آنجا كه ترا خواهد گفت: بهترين چيز رسيدن به نگاهي است كه از حادثه عشق تر است سلام روز بخیر خوبید ..خیلی پرمحتوا و زیبا بود....با آپ جدیدی حضور سبزت را به انتظار نشسته ام.درضمن لينك سريال يوسف هم تونستم بالاخره تو وب بزارم .....روزت دل انگیز مهربان[گل]

حمیدزارعی

سلام به روح سپیدتان.شما را به مطالعه مطلبی پیرامون آل یوسف به پرنیان دعوت می کنم.

حسین مقاتلی

[لبخند]دست شما درد نکنه خیلی ممنونم . من دارم برای مدرسه ابوذر یک مقاله طراحی می کنم در مورد گویش دشتی از مطالب شما هم با اجازه استفاده کردم امیدوارم تحقیق خوبی بشه[لبخند]

دلیران

هفته نامه دلیران تنگستان www.delt.ir پذیرای مطالب ، آثار و عکس های خبری شما هستیم http://delt.ir/index.php?option=com_ja_submit&Itemid=34 deliran_news@yahoo.com

محمدجوادغریبی

به نام حنان باسلام و درود وافر وبلاگ بانک بستر توسعه پایدار با«گزارش مصور از به بار نشستن گوجه فرنگي گلخانه های بخش كاكي از توابع شهرستان دشتي»بروز شد www.mjgharibi.blogfa.com فعلا ایام عزت مستدام

شبانكاره

درود سومين كتاب سجاد واعظي، نويسنده ي دشتي الاصل ساكن دشتستان به زودي روانه ي بازار كتاب مي شود. دوستان در دشتي ها مي توانند از منابع زير آن مطلب درباره ي كتاب سوم آقاي واعظي را براي اطلاع بيشتر دوستان از كتاب جديد او در تارنگار خود بازچاپ نمايند http://atiban.com/article.aspx?id=3628 يا اينجا http://ghshabankareh.blogfa.com/post-19.aspx