اینجا دشتی ست...

در حالیکه سراسر نیمکره شمالی را سرما فرا گرفته و باران و برف ارزانی می شود بی دریغ...و همه چشم ها رو به سوی خاورمیانه و اتفاقات پیش روی آن است.شایع ترین اتفاق سو پیش آمده در خورموج دزدی های مکرری بود که هر از چند گاهی از گوشه گوشه شهر مخابره می شد و فضای روانی را به اهالی شهر منتقل کرده بود ولی مهم اینکه در پیگیری های ماموران انتظامی شهر خوشبختانه باند اصلی این سرقت ها دستگیر و فضای آرامش نسبی شهر را بار دیگر فرا گرفت. اما مهمترین خبری که در این ایام به روز نرسانی وبلاگ دهن به دهن شد و البته با اطلاع رسانی سید علی اکبر فاطمی(رئیس شورای شهر کاکی) در برنامه شو نیشینی سیمای استان بوشهر علنی شد خبر شهرستان شدن کاکی بود. که با واکنش هایی همراه بود هرچند زمزمه های پیگیری خبر توسط نماینده مردم دشتی و تنگستان به گوش رسیده بود ولی به نظر جدی نمی آمد تا این اعلان علنی که به تفکرت وامی دارد که آیا در این دو شهرستان حوزه انتخابیه جناب پورفاطمی امری برای پیگیری نبود که  ایشان اولویت را چند یکی کرده واین امر را پیگیر هستند یا اینکه به معنی آن واژه انگلیسی" pursue " آن اولویت ها را ایشان دنبال و تعقیب می کنند ولی این یکی را پی گیر هرچند معنیش در زبان انگلیسی یکی است یا حداقل در این واژه ولی بار پی گیری کجا و ...حال شما را به این فراخوان غیر رسمی دعوت می کنیم که در دوشهرستانی که اتفاقا بیکار ترین شهرستان های  استانند اولویت چیست و...سوالاتی از این نوع شما چه فکر می کنید؟؟

اخبار فرهیختگان دشتی

مهندس آل بویه در فنلاند

با خبر شیدیم مهندس محمد آل بویه دانش آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات دانشگاه علم و صنعت موفق به اخذ ورودی دانشگاه مهندسی هلسینکی در رشته فیزیک در مقطع دکترا شده اند و قریب یک هفته است عازم فنلاند شده اند تا در کنار کشورهای سوئد دانمارک دشتی ها نماینده ی هم در مقطع دکترا در دیگر کشور اسکاندیناوی داشته باشد. کوتاه اینکه به زودی خبرهای دیگری از اخذ پذیرش دوره دکترا از فرزندان دشتی در وبلاگ بازتاب خواهیم داد.البته باید خاطر نشان کنم مهندس آل بویه موفق به ورود در مقطع دکترا مهندسی مخابرات دانشگاه علم و صنعت نیز شده بودند.

وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت این پسر جوان دشتی را به ایشان و همه دشتی های کهکشان راه شیری تبریک می گوید.

 

دکتر شیرکانی فوق تخصص آسم

دکتر شیرکانی موفق به پذیریش در دوره فوق تخصص آسم آلرژی شدند.

دکتر افشین شیرکانی که دانش آموخته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دوره تخصص کودکان از دانشگاه تهران است ایشان موفق به گذراندن کارگروه علمی در دانشگاه گرونینگن هلند نیز شده اند.دکتر شیرکانی سابقه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر را در دوره ریاست دکتر ابراهیمی و مدیریت شبکه درمان شهرستان دشتی را در کارنامه خود دارد.

وبلاگ دشتی ها موفقیت دکتر شیرکانی را به ایشان و همه دشتی ها خاصه جامعه پزشکی شهرستان تبریک عرض می کند.

دکتر سعید نیا معاون آموزشی دانشگاه خلیج فارس

دکتر سعید نیا به معاونت آموزشی دانشگاه خلیج فارس منصوب شدند.

دکتر حبیب الله سعید نیا دانش آموخته دکترا تاریخ دانشگاه تربیت مدرس است که پیش از این مدیر گروه معارف دانشگاه خلیج فارس را نیز برعهده داشته و اصالتا اهل آبادی سنا شهرستان دشتی هستند.

وبلاگ دشتی ها انتصاب شایسته دکتر سعید نیا را به ایشان و جامعه علمی دشتی تبریک عرض می کند.

درخشش دشتی ها در جشنواره شعر محلی دیلم

در سومین جشنواره شعر محلی "سنگار افتو" که در دیلم با حضور شفیعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد شعرا دشتی خوش درخشیدند. بدین شرح که:

مهدی شیخیانی راضیه قاسم نژاد و طاهره حیدری در بخش برگزیده ها برتر بخش بزرگسال معرفی شدند و از حسین نیرو فاطمه نجار حسین باز پیچ حمید زارعی آسیه دهباشی احمد منصوری نیز تقدیر شد. در ضمن از خانم احمدی منش نیز در بخش کار و همت مضاعف تقدیر شد به عبارتی جشنوراه در قرق شعرا محلی سرا دشتی بود که البته به حق هم همین است.

انتصاب ریاست دانشگاه آزاد خورموج

در آیینی که با حضور دبیر منطقه شانزدهم دانشگاه آزاد اسلامی دکتر الوانی در دانشگاه آزاد خورموج برگزار شد،ضمن تقدیر از مهندس قدرتیان  سرپرست دانشگاه ، مهندس علیرضا چمکوری به عنوان ریاست دانشگاه آزاد خورموج معرفی شد.مهندس چمکوری که دانش آموخته مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد و پیش از این مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد خورموج بودند بعد از بزرگواران غلامحسین نجفی (سرپرست مرکز)علی عاشوری ضرغام حیدری چهارمین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خورموج است.

وبلاگ دشتی ها ضمن تبریک به مهندس چمکوری امیدوار است ایشان در دوران ریاست خود باعث منشا خیر و پیشرفت دانشگاه آزاد خورموج به عنوان بزرگترین موسسه آموزش عالی شهرستان شوند.

/ 30 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد امینی

سلام محمد جان من دوباره برخواسته ام بعد از اینکه در سال 86 وبلاگم فیلتر شد دیگر با دنیای مجازی خداحافظی کرده بودم اما دوباره برگشته ام تا باشم

ابوذر

سلام . با جملات زیبا به روزم. منتظرتم.[گل]

همین حوالی

سلام مهندس. از سعه صدرت بسیار ممنون . من از دیدگاه خودم مسایل را می بینم و درست و اشتباهش را دوستانی می بینند که از زوایای دیگر به تماشا نشسته اند یا از محلی مشرف بر موضوع نظاره می کنند. مرسی که کامنت مرا بی کم و کاست به تماشای دوستان گذاشتی

احمدی از کاکی

با سلام.متاسفانه برخی نظرات حاشیه ای این پست شما را به حاشیه برده است که به نظرم شما می توانستید نظراتی که افرادی را مورد حمله قرار می دهد حذف کنید ولی حتما صلاح دیدی که این کار را نکنید.البته این نخستین بار نیست قبلا هم اقای اخلاقی مورد توهین قرار گرفته بود. بعنوان یکی از خوانندگان وبلاگتون این شیوه را نمی پسندم.بویژه انها که با اسم غیر واقعی نظراتی توهین امیز می فرستند.

سید محمدرضا هاشمی زاده

سلام دوست صمیمی جناب شاکری ........ با وجود همه درد های غــربت در این عصر بی تکیه گاهی..حضورصمیمی شما در خلوت تنهــائیم.باعث شکوفایی دل وجان ،وتوان بیشتر درارائه آثاربهتروتعالی اشعارم خواهد بود...امیدوارم باحسن نظر واندیشه ی ارزشمند شما این ارتباط صمیمی موثر استمرار یابد..قلم وقدمت همیشه ی ایام سبز..ومعطر. دوستیت پایدار می شود با نفس عشق، معطر باشیم.....دو صمیمی،دو هم آوا، دوکبوتر باشیم آسمان مال من وتوست، به شوق پرواز.....هرکجا حجم قفس بود، بیــا در باشیم ................

انتظار

عضو شورای شهر کاکی با این موضع خود، بخشی از اعتبار و وجهه نماینده دشتی و تنگستان را به زیر سوال برد.اگر پیگیری نماینده مجلس به منظور شهرستان شدن کاکی صحت داشته باشد بدون تردید این دور آخر نمایندگی نماینده کنونی مجلس خواهد بود.مردم داری،سرکشی مداوم به حوزه انتخابیه و صراحت کلام از ویژگی های بارز نماینده فعلی می باشد.ایشان نبایستی به نزدیکان و هم فکران خود اجازه دهد چنین موضع گیری هایی را انجام دهند زیرا عواقب آن دامنگیر خود ایشان و طرفدارانش خواهد شد.

ابوذر

سلام خالو خالو دس ری دلم منه که دلم خینن دس خم...امرو چارشنبه جلسه شعرمو بی تو فرهنگسرا.سید اسمیل بهزادی هم بی. سیمش گو که تو توی مسابکه شعر محلی دیلم بعی مهدی شیخیانی دوم واویی.اما سی خاطر ایکه حضورت نبین بر حسب کانون مسابکه ،دومی تو اشو دا سی یه گناوه ای.[گریه] بیچیا هم حواسشو نبی که مو دوم واویم.البته اشو فهمین که اسمم اشو خوندن ولی به جی جایزه اصلی یه لوح تقدیری گیرم اندن.ولی اشکالیش نی.همیکه بیچیی دشتی همه اونجا مقامشو گیرفتنو واگشتن خوش کلی افتخارن سی دشتی.مو هم که ام نشای بشم سی خاطر یه مراسمی امو بیت که ام نمیشای ولش کنم.به هر حال یه تجربه یی واوی سیمو که دعفی د همه تی بیچیی دشتی شی هم تو یی مسابکیا بشیم و مکامی بالاتری سی دشتی بیاریم.[تایید] [گل][خداحافظ]

ابوذر

سلام دوست خوبم .ممنونم که چشم رنجه فرمودی. پیروزباشی و شاد..همیشه سبز

غريبه اي نام آشنا

سلام .................[گل] من همیشه می خونم اینجا رو ولی کمتر کامنت می ذارم..بذارین به حساب تنبلی من..ولی بیشتر اخبار منطقه رو از این وب دنبال می کنم.. به داشتن دوستان خوبی همچون شما مفتخرم..