بنده از بعضی مسوولین استان گلایه مند هستم

سید مهدی شهریاری  گفت: حقیر در زمان شهادت پدرم سید میر بهزاد شهریاری پنج سال بیشتر نداشتم وبه عنوان شاهد عینی وکوچکی از فعالیت شبانه روزی ایشان در راه خدمت به ملت حماسه آفرین وخدوم ونجیب با خبر بودم که عمر وی کفاف نکرد و توسط منافقین کوردل در دفتر حزب جمهوری به درجه شهادت نایل شدند.

دارای کارشناسی ارشد در رشته فقه ومبانی حقوق اسلامی هستم

فرزند ارشد شهید شهریاری افزود: بنده تحصیلاتم در دوران ابتدایی تا سوم در قم و از چهارم تا دبیرستان در شهرخورموج گذراندم و بعد از دوم متوسطه تا پایان کارشناسی علوم قرآنی در قم بودم و هم اکنون هم دارای کارشناسی ارشد در رشته فقه ومبانی حقوق اسلامی هستم و از 82 در قوه مققنه و به عنوان مسوول تدوین ضوابط اداری مجلس خدمت می کنم و دارای همسر و2 فرزند هستم.

ازتقدیرکردن به مردم محروم هستم

وی درارتباط با مراسم 7 تیر ومشکلات مراسم گفت: بنده در سال اول دوره نهم ریاست جمهوری احمدی نژاد با توجه با این که خاطره ای از طرف سید محمد خاتمی نقل قول کردم چون دوره اول مجلس با مرحوم پدرم  هم دوره بودند پس از آن من را از بیان خاطره و قرار گرفتن پشت تریبون و تشکر و تقدیر از مردم محروم کردند.

شهریاری اضافه کرد: در تاریخ دیده ایم اساتید وعلما ومراجع از ابن ابی الحدید معتزلی از خلیفه دوم وخیلی از کسانی که در تاریخ نقل قول می کنند ونمیدانم جرم وخطای بنده چه بوده که خاطره از کسی که 8سال رییس جمهور کشور بوده  نقل قول کرده ام.

برگزاری مراسم در مرکز شهر خورموج عرفا اشتباه بود

وی خاطرنشان کرد: مساله دیگر این که در ستاد 7 تیر نماینده ای حضور پیدا می کند که شوهر عمه ماست وعلی رغم این که مسایل را منتقل می کند ولی باز هرسال نظرات خانواده شهید وحتی نظرات دوستان ومسوولین دیگر در این ارتباط مورد توجه قرار نمی گیرد. شهریاری ادامه داد: مثلن همین مراسم امسال در اول بنا بود در خورموج برگزار شود که عرفا اشتباه است ومراسم معمولا در جوار شهدا وگلزار شهدا برگزار میشده و بدلایل عدم امکانات و برگزاری در سالنی در شهر خورموج از حیث عرفی درست نیست .

صحبت های ناطقین در سالن روشن ومفهوم نیست

وی افزود: مساله بعد مراسم را در سالن ورزشی که از لحاظ مهندسی برای ورزش ساخته اند و سنخیتی برای مراسم ندارد و دارای سقف سوله ای بلند ولامپ های قوی است که بر حرارت جلسه می افزاید وبه علت بلند بودن سقف این صدایی که از باندها پخش میشود در سقف پیچیده وبرای افراد وسط و آخر سالن صحبت های ناطقین روشن ومفهوم نیست واگر این مراسم در فضای باز و روبروی مزار شهدا برگزار می شد بسیار بهتر می بود.

مزارشهدا بخاطرعدم درب و پنجره مامن احشام شده است

شهریاری یادآورشد:  مساله دیگر یک ساختمانی بر مزار این شهدا در گلزار بحیری برپا کرده اند که متاسفانه این بنا وساختمان اولا از دور هیچ نماد اسلامی به ذهن بیینده متبادر نمی کند وشبیه ساختمانهای میان راه ساخته شده و مضاف براین که هیچ گونه پنجره یا شیشه ای درنظر گرفته نشده وقسمت های ورودی هیچ دربی ندارد ویک مشبک مشبک در دیوار هایش تعبیه شده که در طول سال از گزند باران وگرد وخاک شدید درامان نیست وکسی که وارد مزار بشود بسیار کثیف وآلوده است ودربی هم برایش تعبیه نکرده اند و شبها محل استراحت احشام شده  وجایی که مزار شهداست ومقدس است و مردم از اینها تبرک وتیمن می جویند مامن احشام شده است و بعضا قبور شهدا مورد هتک حرمت قرار می گیرد.

ازهمه کسانی که در برگزاری مراسم زحمت می کشند تشکر می کنم

وی ادامه داد: با تشکر وتقدیر از همه عزیزان ودست اندرکاران ومسولین استان وشهرستان که در انعقاد وبرقراری این یادمان ها در این هوای گرم حقیقتا زحمت می کشند  ولی متاسفانه به علت نادیده گرفتن بعضی مسایل ظریف و نصایح افراد مشفق اجر ضایع می شود.

بنده از بعضی مسوولین استان گلایه مند هستم

شهریاری گفت: بنده از بعضی مسوولین استان گلایه مند هستم حضور نمایندگان استان درادوار مختلف در دوره هفتم وهشتم ونهم بجز امسال که آقای پورفاطمی حضور پیدا کردند سایر نمایندگان به ندرت یک یا دوبار بیشتر ندیدم .

وی اضافه کرد: استاندارهای قبلی نیز همین طور واین دوره هم از معاون سیاسی سوال کردم گفت آقای حسنوند تهران رفته اند و این مراسم در وهله اول متعلق به خانواده شهید وشهرستان دشتی و استان بوشهر نیست.

شهید متعلق به استان وتاریخ اسلام و کشور است

فرزند ارشد شهید شهریاری تصریح کرد:  شهید متعلق به استان وتاریخ اسلام و کشور است واگر مسوولین برایشان شرکت کردن در مراسم کسانی که از جان مایه گذاشتن تاسرپا باشند شرکت کردن برایشان معذور است و مشکل است خب واقعا تاسف باید بخوریم.

مسئولین می توانند در طول سال برنامه ریزی کنند

شهریاری ادامه داد:این مراسم  در طول سال مشخص است ومسوولین می توانند برای برنامه ها و جلسات ودیدارهایشان برنامه ریزی کنند.

حضور مردم در این مراسم برای مسئولین حجت تمام است

وی یادآورشد: در حالی که مردم همیشه در صحنه دراوج مشکلات وگرفتاریها و گرما ودر اوج این غبارها که در سلامتشان به مخاطره می افتند حضور پرشور و پررنگ دارند  برای مسوولین حجت تمام است وباید مسوولین پیشرو باشند ودر زمان شداید مردم باید در صف جلو برای دفاع ولی در زمانهای عادی مسوولین باید در دفترها واتاق هایشان بنشینند.

حضور بعضی از مسئولین کم رنگ است

شهریاری افزود: علی رغم این که تشکر می کنم از مسوولین بابت زحماتشان ولی حضور بعضی مسوولین کم رنگ است ومردم مدام از ما بابت غیبت مسوولین سوال می کنند ومن هیچ جوابی برایشان ندارم.

مردم ایران حماسه سیاسی رهبررا محقق کردند

فرزند ارشد شهید شهریاری گفت: در این شرایط خاص جهانی ما تنها راهی که می توانیم ارواح شهدا را از خودمان راضی نگه داریم و راه آنها را ادامه دهیم خدمت خالصانه وشبانه روزی به مردم مسلمان وشهید پرور ایران است که حماسه سیاسی رهبر را محقق کردند وبا توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که همه وهمه به دولت جدید کمک کنند تا حماسه اقتصادی هم محقق شود تا بار مشکلات وگرانی ها بر دوش مردم برداشته شود.

منبع:شبکه خبر دشتی

/ 0 نظر / 6 بازدید