یا عقیله بنی هاشم(س) ادرکنا

سرانجام ابوطالب شفقت استاندار بوشهر شد

طی جلسه ای که روزگذشته در سالن بزرگ استانداری بوشهر برگزار شد. ابوطالب شفقت استاندار سابق مازندارن به عنوان استاندار بوشهر معرفی شد. شفقت ۵۱ ساله که اهل بخش بند پی شهرستان بابل است دارای کارشناسی ارشد مهندسی صنایع - مدیریت سیستم و بهره وری از دانشگاه علوم و فنون مازندران می باشد.وی به مدت 30 ماه و 12 روز استاندار مازندران بودند.

دکتر شهریاری عضو هیات ستاد راهبری اصلاحات وزارت امور اقصاد و داریی

به گزارش روابط عمومی  وزارت امور اقتصادی و دارایی بنا بر حکم دکتر صمصامی سرپرست وزارت اموراقتصادی و دارایی ،علینقیبروجردی معاون نیروی انسانی و توسعه مدیریت و سید کمال الدین شهریاری معاون حقوقی وامور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی به عضویت ستاد راهبری اصلاحات وزارت اموراقتصادی و دارایی منصوب شدند.وبلاگ دشتی ها با افتخار عضویت دکتر شهریاری را در این ستاد تبریک عرض می کند 

 

خیر بزرگ دشتیاتی ،در برازجان مدرسه می سازد

روابط عمومی آموزش و پرورش: حاج عبدالمحید کردی در یک اقدام ارزشمند به یاری آموزش و پرورش آمد و مبلغ 000/000/250 تومان (هزینه ساخت و احداث یک مدرسه راهنمایی) به مدیریت آموزش و پرورش دشتستان هدیه کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش در جلسه‌ای که به تاریخ 15/4/87 با حضور یک خیّر بزرگ و مهدی‌زاده و نماینده اداره نوسازی استان، پیمان‌کار و مهندس ناظر مجمع خیّرین دشتستان در محل دفتر آموزش و پرورش برگزار شد، پس از سخنان مقدماتی و تقدیم مراتب سپاس‌گزاری از نیّات خیر "کردی" در معاضدت از آموزش و پرورش دشتستان، قرارداد ساخت این فضای آموزشی به مبلغ 000/000/250 تومان منعقد شد.محراب مهدی‌زاده مسئول امور مشارکت‌های نوسازی مدارس استان پس از عقد این قرارداد، از اهتمام مدیریت آموزش و پرورش دشتستان برای پی‌گیری فعالیت‌های خیّرین مدرسه ساز و کار ارزشمند این خیر بزرگ سپاس‌گزاری کرد.

حاج عیدالمجید کردی از فرزندان دشتی است. که چندین سال است ساکن برازجان دشتستان(از همین رو در خبرها از اوو به عنوان خیر دشتستانی نام برده شده است) می باشد وی متولد آبادی حمویی دشتی و بزرگ شده آبادی سنا است. وی پیش از این نیز کمک های قابل توجه ای به ساخت مسجد در برخی آبادی های دشتی و کمک به فقرا کرده اند.

انتقاد پورفاطمی از طرح حوذه نفوذ پارس جنوبی

 ایرنا:نماینده مردم دشتی و تنگستان ورییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نسبت به اعلام حوزه نفوذ پارس جنوبی و لحاظ نشدن شهرستان های استان بوشهر شامل دشتی، تنگستان، بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان به عنوان حوزه نفوذ این طرح انتقاد کرد.حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی یکشنبه در جمع دهیاران شهرستان دشتی افزود:در حالی که کل استان فارس تادورترین نقطه آن یعنی شهرستان آباده مشمول حوزه نفوذ پارس جنوبی اعلام شده است.
وی گفت: طرح کنونی باعث می شود که استان بوشهر از اعتبارات حوزه نفوذ پارس جنوبی بهره مند نشود.
حوزه نفت و گاز پارس جنوبی واقع در خلیج فارس محل اجرای طرحهای بزرگ ملی است.
نماینده دشتی و تنگستان درخصوص بخشودگی دیرکرد وام کشاورزان گفت: مصوبه هیات وزیران درزمینه بخشودگی دیرکردوام کشاورزان تا مبلغ 100 میلیون ریال به خاطر خشکسالی توسط بانک های استان بوشهر اجرایی نشده است.

رییس تربیت بدنی دشتی :سرانه فضای ورزشی دشتی درسه سال اخیر 28 برابر شده است.

ابوالفضل گرجی پور شنبه درنشست با مسوولان ورزشی شهرستان دشتی افزود: در این مدت سرانه فضای ورزشی شهرستان دشتی از 5/2 سانتی مترمربع به70 سانتی متر مربع ارتقا یافته که این امر در کشور بی سابقه است.
وی اضافه کرد: سازمان اقتصادی انرژی پارس 200 میلیون ریال به هیات های ورزشی استان بوشهر کمک کرده است که این مبلغ بزودی بین شهرستانها توزیع می شود.
فرمانداردشتی نیز گفت: امسال 18میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرحهای ورزشی شهرستان دشتی اختصاص یافته است.
رضاجمشیدی افزود:این اعتبار برای تکمیل شش سالن ورزشی با پیشرفت فیزیکی 50 تا98 درصد اختصاص یافته است که با تامین این میزان اعتبار این طرح ها تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.
وی اظهارداشت: این در حالی است که در سالهای گذشته فقط دو سالن ورزشی در این شهرستان احداث شده است.
در این نشست از هیاتهای ورزشی و مدیران باشگاههای شهرستان دشتی تجلیل شد.

دربی خورموج در هفته اول لیگ دسته اول استان بوشهر

نتایج هفته نخست مسابقات فوتبال لیگ دسته یک استان بوشهر گرامیداشت ولادت امام علی (ع) مشخص شد.دراین مسابقات که چهارشنبه درشهرستان‌های مختلف این استان برگزار شد. در این مسابقات که دو تیم پاس و ایرانجوان خورموج نیز حضور دارند در اولین هفته مسابقات دربی خورموج را برگزار کردند که درپایان پاس موفق شد بازی را با نتیجه دو بر یک به پایان رساند تا شروع خوبی را در مسابقات این دوره لیگ استان داشته یاشد. در این دور ه از مسابقات علاوه بر پاس و ایرانجوان خورموج تیم های توحید بوشهر مقاومت پرسپولیس بوشهر پرسپولیس گناوه  گاز جم سایپا برازجان  بهمن برازجان هما دیلم  ندسا بوشهر حضور دارند.وبلاگ دشتی ها برای دو نماینده شهرستان در لیگ فوق آرزوی موفقیت می کند 

/ 2 نظر / 5 بازدید
عادل

سلام بر محمد عزیز خبر پارس جنوبی باعث میشه انسان عدالت رو و ضابطه مند بودن سیستم مدیریتی این مملکت رو با تمام وجود حس کنه!!!!!!! باز هم از این خبرها بذار!لازمه موفق باشی

هاشمی زاده

سلام گرانمایه همدل صمیمی جناب شاکری ............................... چند روز پیش بخود گفتم درد ناچیز عدم اتصال بشبکه اینترنتی وهشدار مودبانه به مسولین شهرستانمان...هم در د دلی است با شد بادوستان یکرنگم وهم شاید فرجی حاصل شود..در یغ وهزار در یغ...کاشدستم می شکست و نمینوشتم...عکس العمل چند نفر بنام جنوبی متعصب به پیشکسوت خون دلخورده جنوب را بیا ودر صفحه اول وبلاگم بخوان....وببین چرا چنین..وبرای چه؟؟؟؟؟؟