قبول شدگان

طبق اعلام اولیه پذیرفته شدگان ارشد در پست های قبل در ادامه نیز اطلاعات تکمیلی رسیده را خدمتتان ارائه می کنم:

دکترا

محمد مهدی زمانی: ادبیات پارسی دانشگاه علامه طباطبایی(رتبه 5)
سید ابولقاسم هاشمی:شیمی آلی دانشگاه خلیج فارس
یونس شاکری: جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه یزد

کارشناسی ارشد

حسین حاجیانی: حقوق دانشگاه تهران (رتبه 1)
رضا عباسی: علوم سیاسی دانشگاه تهران(رتبه 12)
رضا محمدی: مهندسی مکانیک تربیت مدرس

 افتتاح اولین هتل آپارتمان در دشتی

 چندوقتیست کسانی که راهی خورموج می شوند در ابتدای ورود چشمشان به هتل آپارتمانی می افتد که نام پردیس را باخود همراه دارد.که بسی جای سرور که این کمبود همیشگی احساس شده را این هتل آپارتمان برطرف کرده است.وبلاگ دشتی ها با تماسی که با مدیریت هتل آپارتمان پردیس داشت اطلاعات زیر را کسب کرد که به اطلاع شما می رسانم:

 - افتتاح رسمی هتل آپارتمان پردیس در هفته گردشگری و در روز10مهر می باشد.

 - هتل آپارتمان پردیس فعلن دارای یک ستاره می باشدکه برای شروع بسیار عالیست.

- هتل دارای 4سوئیت55متری است که درواقع 2تخته محسوب می شودولی طبق مقررات میراث حداکثر4نفر را می توان پذیرش کرد در هر سوئیت.

 - مبلغ اجاره آن در24ساعت55هزارتومان می باشدکه به ازای هر نفراضافه12هزارتومان دیگردریافت می شود وبا توجه به ظرفیت حداکثر73هزارتومان برای4نفردریافت می شود.

 - هتل کاملن مبله بوده وکلیه امکانات شامل تلویزیونLED،مبل،تختواب،کولراسپلت،آبگرمکن ،کلیه وسایل آشپزخانه و...را دارد.

 - هتل فاقد رستوران است ولی امکان پذیرش سفارش غذا توسط کارکنان درنظرگرفته شده است.

 - مدیریت داخلی هتل به عهده سیدمحمداسلامی و مالکیت آنرا مراد ستوده برعهده دارند.

 - آدرس هتل ضلع جنوب شرقی میدان خالوحسین دشتی وشماره تماس آن:0772-6230169می باشد.

 

این شهیدان را دریابید

ساکنان روستای «کردوان سفلی» از توابع استان بوشهر از روند طراحی و اجرای یادمان شهدا و بی‌حرمتی به قبور شهدای دفن شده در این روستا انتقاد دارند.

به گزارش ایسنا، «کردوان سفلی» نام یکی از روستاهای شهرستان «دشتی»(خورموج) از توابع استان بوشهر است که هشت شهید را در دوران جنگ تحمیلی عراق، تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است. 


با پایان یافتن جنگ تحمیلی پیکرهای پاک پنج تن از شهدا در گلزار شهدای این روستا به خاک سپرده شدند تا اینکه چند سال پیش زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت یادمانی با زیربنای 60 مترمربع برای این پنج شهید به گوش ساکنان روستا رسید. اما بنا به دلایلی 18 متر از این متراژ کاسته شد.کاهش این میزان از زیربنای یادمان سبب شد تا مزار دو تن شهیدان با اسامی «عبدالکریم و علی زارعی» خارج از فضای یادمان قرار گیرد. به دنبال این کم توجهی، ساکنان روستای «کردوان سفلی» به بنیاد شهید شهرستان مراجعه و انتقاد خود را مبنی بر کم توجهی به مزار مطهر این دو شهید بیان کردند. 
بنا به گفته علی سالمی برادر یکی از شهدایی که در این روستا دفن شده است،برای ساخت این یادمان مبلغ 40 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است به گونه‌ای که در شأن و جایگاه شهدا باشد و برای اجرای امور عمرانی این یادمان خرج شود اما با گذشت حدود دو سال و نیم از آغاز ساخت،فرآیند ساخت و ساز این یادمان نیمه کاره رها شده و هنگامی که به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی مراجعه می‌کنند، مسئولان بنیاد عنوان می‌کنند که بودجه کافی برای اتمام این پروژه موجود نیست. 

البته این تنها انتقاد مردم روستا و بویژه خانواده‌های شهدای خاکسپاری شده در گلزار شهدای روستای«کردوان سفلی» نیست. آنها از بی‌حرمتی به قبور متبرک شهدا و توجه نداشتن به این که مبادا این قبور آسیب ببینند هم انتقاد دارند. علاوه بر این هیچ پرچمی بر سر مزار این شهدا تا کنون نصب نشده است و تنها خود خانواده‌های شهدا به صورت شخصی اقدام به نصب پرچم کرده‌اند.

بدنیست بدانیم کردوان سفلی در65کیلومتری جنوب غربی خورموج واقع شده است.

احتمال جا ب جایی دشتیاتی در مدیریت میراث فرهنگی استان
خبر های رسیده از جاب جایی قریب الوقوع مدیریت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان حکایت می کند.آنجا که شنیده ها حاکی از آنست که غلامحسین زارعی مدیریت فعلی بزودی جای خود را به علی ذاکری خواهد داد.زارعی ماموریتش به پایان رسیده و به صداوسیما استان بازگشته است.تاطبق گمانه زنی ها مهندس ذاکری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان منصوب شود.ذاکری که زاده آبادی چمکور دشتی و از اولین دانش آموختگان مهندسی عمران دانشگاه خلیج فارس محسوب می شود سابقه معاونت حفظ و احیا اداره کل میراث را در کارنامه خود دارد.

گام های مقتدر ایرانجوان خورموج

ایرانجوان خورموج این تنها نماینده دشتی در رقابت های لیگ دسته سوم فوتبال کشور در بازی سوم خود نیز به مانند دودیدار پیشین توانست رقیب خود را با اقتدار شکست دهد تا در سه بازی پیاپی 9امتیاز شیرین را کسب کند وبی دغدغه و در صدر گروه به بازی های آتی خود بیاندیشد.ایرانجوان که مهمان شاهین شهرکرد بودتوانست با گلهای یوسف کرد و اسحاق کاظمی مسابقه رابا نتیجه 2بر1 به سود خود به پایان برساند.پیش از این نیز ایرانجوان خورموج در مهمانی توحید بوشهر و میزبانی امیرکبیر اراک توانسته بود به پیروزی دست یابد.بی شک تزریق8ملیون تومانی شهردار شیخیانی به این باشگاه قدیمی شهرستان در برد اخیر آنان بی تاثیر نبوده است.امید ایرانجوان این روند را تا پایان ادامه دهد.

تلخ ترین حادثه بادوله

این شهری که تازه اولین دوره شورای شهر خود راانتخاب و تشکیل داده و شهردار جابر فقیه را به عنوان اولین شهردار بادوله منصوب کرده است جمعه گذشته شاهدتلخ ترین حادثه ممکن بود که می تواند برای هر دیاری رخ دهد اما در بادوله این شهر نوپا بواسطه مردمانش که غیرتمندند و ساعی باخدایندو مظلوم غریب بود.قتل!قتل چوانی 34ساله در نزاعی بی سرانجام که همه بادوله یها را دربهت به سر برد هم بواسطه اتفاق نادر و هم بواسطه قتل جوان مرحوم محمد دهار که از خانواده های اصیل بادوله هستند.هرچند در ایتداخبرگزاری ها با عجله آنرا قتلی درپس شوخی بازتاب دادند اما هرگز چنین نبوده و نیست به هر روی بادوله داغدار جوانیست که همه از او به نیکی یاد می کنند...وبلاگ دشتی ها ضمن تسلیت به خانواده حاج غلامرضا دهار امید هرگز دشتی شاهد این وقایع تلخ نباشد.درضمن مراسم هفته مرحوم فردا در بادوله برگزار می گردد.

 انتخاب شهردار کاکی

غلامحسین محمدی نیا با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی به عنوان شهردار کاکی معرفی گردید.

 وبلاگ دشتی دیار من؛ محمدی نیا پیش از این سمت های شهردار آبدان،تنگ ارم و بخشدار شنبه را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر نیز در فرمانداری شهرستان دشتی مشغول بکار است.

خبرهای مهرماهی از دشتی

مهرهمواره با آمدنش ورای تغییر فصل تغییر زندگی را نیز با خودهمراه دارد و آنهم بی شک بدلیل شروع سال تحصیلی ست که مانند همه ساکنان نیمکره شمالی در پاییز و یا اواخر تابستان است.دشتی ما هم وارد حوزه ی می شود که زندگی متفاوت خواهد بود با همه تفاوت های محسوس باشش ماه گذشته به همین بهانه نگاهی داریم به آمار مهرماهی دشتی:

- دشتی درسال تحصیلی جدید 9500 دانش آموز دارد که در100مدرسه و245 کلاس ابتدایی، 77 کلاس متوسطه اول (راهنمایی) و 124 کلاس متوسطه دوم، سوم و پیش‌دانشگاهی

- بیش از5هزار نفر این تعداد در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند که 950نفر ازآنان کلاس اولی ها هستند.

-  60 درصد از برگزیدگان مسابقات احکام، نهج البلاغه، انشاء نماز، مطالعات و تحقیق استانی به مسابقات کشوری از شهرستان دشتی بوده‌اند که موفق شدند به‌عنوان نفرات برترمعرفی شوند

- مدارس مناطق زلزله زده نیز به گفته نصیری مدیر آموزش و پرورش شهرستان آماده بازگشایی هستند و مدارس شهید درج، هاجر، شهید رجبی، شهید قاسمی درویشی، شهید اسماعیلی لاورشرقی، شهید اسدی چاه‌گاه، شهید حیدری سنا و حضرت صدیقه طاهره که در زلزله 20 فروردین ماه تخریب شده بودند در حال بازسازی هستند و مدرسه شهید رجبی شنبه، شهید حیدری سنا و شهید اسدی چاه‌گاه در اولین روز بازگشایی مدارس افتتاح شدند.

- در بخش شنبه و طسوج 26 مدرسه از 947 دانش‌آموز استقبال می کند.

- مدرسه تیزهوشان فرزانگان دوره متوسطه اول دخترانه و تیزهوشان علامه حلی دوره متوسطه اول پسرانه از مدارس جدیدالتاسیس مدیریت آموزش و پرورش دشتی است.

دشتی میزبان چهارمین جشنواره تئاتر غدیر استان

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر گفت: آثار نمایشی چهارمین جشنواره استانی تئاتر غدیر با عنوان امامت و ولایت در بوشهربازخوانی شد.
مصطفی مردانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش بسیج بر انتقال فرهنگ دینی اظهار داشت: هنرمندان بسیجی در این عرصه نقش مهم و وظیفه سنگینی دارند که تاکنون نقش تاثیرگذار خود را ایفاء کرده‌اند.

وی با اشاره به آثار نمایشی جشنواره استانی غدیر اظهار داشت: آثار «سجده بر سجاده سرخ» به کارگردانی مسلم مقنی از خورموج، «فیروزه‌ای که می‌خواند» به کارگردانی محمدرضا عبدالشاهی از بوشهر، «فریاد ابلیس در غدیر» به کارگردانی کاظم ارجمندنیا از بوشهر، «عقدنامه خون» به کارگردانی حمید ظریف خواه از کاکی، «امید» به کارگردانی عباس حاجی زاده از دلوار، «پیک آرامش» به کارگردانی حسین زارعی از گناوه، «وقتی قرص ماه کامل شود» به کارگردانی عقیل جماعتی از برازجان ، «نفرت از ولایت» به کارگردانی مهدی نصیری از کاکی، «خورشید در مرداب» به کارگردانی مهرداد همتی از بوشهر، «نقل جنگ احزاب» به کارگردانی مهدی شیخیانی از خورموج و «غدیر» به کارگردانی جواد زارعی از خورموج در چهارمین جشنواره تئاتر استانی غدیر که تحت عنوان امامت و ولایت است شرکت دارند که آثار آنان بازخوانی شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر با بیان اینکه زمان بازبینی این آثار از 20 تا 25 مهرماه سال جاری است افزود: اختتامیه جشنواره یاد شده در 2  تا 7 آبان در شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

 

در پست های آتی خواهیم خواند:
+ گزارش تصویری از تهیه تی لیت دو کشک
+ مهاجران
+ لیست کامل پذیرفته شدگان کنکور سراسری ،دشتی

/ 8 نظر / 5 بازدید
حسین

سلام میگم نه یک وقتی در مورد ایرانجوان و3 برد پی در پیش وصدرنشینیش در کشور با دست خالی چیزیبنویسیا؟

مظفری کردوانی

اسلام..بروزم با"پیکر خالوحسین دشتی در میان آتش کینه ی دوستان جاهل"

سلام هرچه جل تر اسم بوچه ی کبول واهه بزه

سایت تخصصی شروه

.: سایت تخصصی شروه راه اندازی شد :. sharveh.ir شروه‌ آواز غمگنانه‌ و سوزناكي‌ است‌ در ماية‌ دشتي‌ كه‌ توسط‌ شروه‌ خوان‌ اجرا مي‌شود. هنر شروه‌خواني‌ يا فايز خواني‌ در حوزه‌ جغرافيايي‌ منطقة‌ بوشهر سابقه‌اي‌ بيش‌ از صد سال‌ دارد.

سایت تخصصی شروه

.: سایت تخصصی شروه راه اندازی شد :. sharveh.ir شروه‌ آواز غمگنانه‌ و سوزناكي‌ است‌ در ماية‌ دشتي‌ كه‌ توسط‌ شروه‌ خوان‌ اجرا مي‌شود. هنر شروه‌خواني‌ يا فايز خواني‌ در حوزه‌ جغرافيايي‌ منطقة‌ بوشهر سابقه‌اي‌ بيش‌ از صد سال‌ دارد.

دلسوز

شما که خودتون را نگین فرهنگی می دانید شیمی آلی را شیمی عالی ننویسید!!!.

مظفری کردوانی

باسلام..بروزم با مطالب بسیار جالب ...جعلیات تاریخ دشتی/نامه ای از طرف خانواده رزمی ها برضد کدخدای مسیله........پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی/دشتی مهد شعر،شجاعت،حماسه،مقاومت و دانش است...... افتخاری دیگر برای دشتی/دکتر اصغر منصوری نسب یکی از ۵ گزینه اصلح برای سکانداری استانداری بوشهر........ فایز دشتی کردوانی....... بندر نجیرم(زیارت ساحلی)،دانشمندان و دریانوردان آن..........