فنی و حرفه‌ای دشتی 90 درصد قبولی کاردانی داشته است‌

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: در سال جاری فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی 90 درصد قبولی کاردانی داشته است.

خلیل رضایی پیش‌ از ظهر امروز در جلسه مشترک شورای شهر خورموج و آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: گروه دبیرستان علامه شهر خورموج در رشته مطالعه و تحقیق رتبه اول کشور را کسب کرده و فاطمه مهدیان رتبه اول کشوری در رشته تفسیر قرآن و ارمغان دلجو رتبه سوم کشوری در رشته قرائت قرآن را کسب کرده‌اند.
رضایی افزود: هر چند در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیار موفقی در شهرستان دشتی صورت گرفته و از نظر رشد علمی اکنون در مقایسه با شهرستان‌های استان در مقام بالاتری قرار داریم، اما برای پر کردن فاصله خود با بعضی از شهرستان‌ها و حتی مرکز استان و جلو افتادن از آنها باید جدیت بیشتری در مدارس به خرج دهیم.
وی با اشاره به نخبگان جامعه و نقش آنها در توسعه فناوری بیان داشت: خیز علمی و فناوری و توسعه اجتماعی صورت‌ گرفته در این سال‌ها، فاصله کشور ما با کشورهای پیشرفته به طور محسوسی کاهش یافته و زنگ خطر برای غرب در زمینه الگو شدن ایران برای کشورهای دیگر به‌ ویژه کشورهای اسلامی به صدا در آمده است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی به فضاهای آموزشی در دولت نهم اشاره کرد و ادامه داد: در سه سال گذشته 153 کلاس جدید بازسازی شده و در یک سال آینده نیز 51 کلاس درس به بهره‌برداری می‌رسد.
رضایی اضافه کرد: در دولت دهم نیز با توجه به نگاه ویژه دولت احمدی‌نژاد به فضاهای آموزشی در دو تا سه سال آینده کل مدارس آموزش و پرورش دشتی به فضای جدید تبدیل می‌شود.
وی از عدم همکاری منابع طبیعی شهرستان دشتی در زمینه همکاری برای واگذاری زمین به اردوگاه دانش‌آموزی انتقاد کرد و افزود: چندین مکاتبه با این اداره شده اما هیچ‌گونه پاسخی دریافت نشده است.
شهردار خورموج نیز در این جلسه تعامل شهرداری با آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هیچ چیزی نباید مانع رشد فضاهای آموزشی شود.
کرامت‌الله طاهری افزود: 90 تاکسی در شهر خورموج در حال جابه‌جایی دانش‌آموزان و مردم هستند و در آینده نزدیک برای رفاه حال مردم یک دستگاه مینی‌بوس نیز به ناوگان شهرداری اضافه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: 100 سطل زباله در شهر خورموج نصب شده و 150سطل زباله اخیراً برای نصب در پارک‌ها و جلوی مدارس خریداری شده است.
شهردار خورموج تصریح کرد: پنج دستگاه ون برای واگذاری به شهروندان آماده است و متقاضیان می‌توانند برای خرید این ون‌ها به شهرداری مراجعه کنند.
رئیس شورای اسلامی خورموج نیز در این نشست به احداث پارک کوهستانی برای شهر خورموج اشاره کرد و گفت: بنگه در پایه کوه بیرمی قرار دارد و نزدیک شهر خورموج است و می‌توان به عنوان بهترین پارک تفریحی از آن نام برد.
حسین سمعی خواستار واگذاری این منطقه که سند آن نیز در اختیار آموزش و پرورش است، شد و ادامه داد: بنا شده است که در صورت موافقت پس از مکاتبات با مدیریت استان و وزارت آموزش و پرورش و موافقت هیئت وزیران به شهرداری واگذارشود.
رئیس شورای اسلامی خورموج تصریح کرد: در حال حاضر برای آبیاری 600 اصل نخل،40 هزار درخت در معابر و پارک‌های شهر و 5/4 هکتار فضای سبز در شهر نیز از آب رشته قنات بنگه استفاده می‌کنیم که بعضی از اشخاص حقیقی قسمتی از آب منطقه بنگه را سرقت می‌کردند که نسبت برای آنها پرونده‌سازی شده و به مراجعه قضایی شهرستان، معرفی شده‌اند.

/ 2 نظر / 4 بازدید
محمد

سلام، ارزانترين فروشگاه كشتي كج در تهران هر پي پي وي 800 تومان !!! خريد پستي كشتي كج ... همه ي پي پي وي ها از سال 2000 تا 2009 به طور كامل موجود است. rkohbk.blogfa.com

غلامرضا جفری نیا

با سلام شمارا به دیدن و لینک وبلاگ«منابع آزمون دکترای جامعه شناسی»دعوت میکنیم مشخصات کلی: نام .نام خانوادگی: غلامرضا جعفری نیا متولد:27/12/1352 محل سکونت:استان بوشهر-شهرستان دشتی-شهرخورموج ایمیل:jafarinia_reza@yahoo.com اينجانب دراستان بوشهرو روستاي خاني از توابع شهرستان دشتي متولد گرديده و در سال 1359 به روستاي بامنير مهاجرت كرده و تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان شهيد حسين زائري ودرتمامی کلاسها بارتبه شاگردی ممتاز درروستای بامنير با موفقيت گذراندم سپس جهت ادامه تحصيل در مقطع راهنمايي به روستاي بادوله و مدرسه شهيد دهار رفتم و دوره متوسطه را در شهر كاكي و در دبيرستان شهيد بهشتي كاكي(ازکلاس اول دبیرستان تاچهارم دبیرستان شاگرد ممتاز کلاس بودم) به اتمام رساندم وهمان سال یعنی در سال 1372 در رشته دبيري علوم اجتماعي دانشگاه تهران در مقطع كارشناسي پذيرفته شدم و همكاريهاي مستمري را به عنوان عضو فعال بسيج دانشجويي دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران داشته ام وسال 86 ازدانشگاه تهران فارغ ازتحصیل شدم. از سال 1376 به عنوان دبير در دبيرستانهاي منطقه كاكي مشغول به خدمت بوده ام و در سال 1386 از آموزش و پر