بیش از 50 طرح پیشنهادی در دشتی تدوین شد

رضا جمشیدی در نشست هماهنگی برنامه‌های سفر سوم دولت به استان بوشهردر خورموج اظهار داشت: رویکرد سفر دور سوم سفرهای رئیس جمهور که فرهنگی است، پروژه‌ها باید اولویت فرهنگی داشته باشند.
وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان دشتی دارای سابقه فرهنگی، دینی، علم و عالم پروری است، بیشتر پیشنهادات ما جنبه فرهنگی دارد.
جمشیدی تصریح کرد: راه‌اندازی دانشکده علوم قرآنی در خورموج، احداث مجتمع دانشگاهی در این شهر به مساحت 50 هکتار، احداث و راه اندازی دانشکده علوم اجتماعی وابسته به دانشگاه خلیج فارس و احداث مرکزعلم و فناوری در خورموج، مجتمع گردشگری مند در شیرینه به فاصله پنج کیلومتری خورموج، احداث محل دائمی نمایشگاه در شهرستان دشتی، اردوگاه فرهنگی وتربیتی، هنرستان کشاورزی در بخش شنبه با توجه به قطب عظیم کشاورزی در این بخش، هنرستان نفت و گاز در خورموج، پارک ساحلی در دهستان کبگان از مهم‌ترین پیشنهادات و نیازهای شهرستان دشتی است.
فرماندار دشتی اضافه کرد: احداث نماز جمعه در شهرهای کاکی و شنبه، تکمیل جایگاه نماز جمعه در شهر خورموج، احداث خانه عالم در روستاهای بزرگ، راه‌اندازی دهکده قرآنی در روستای چارک، احداث فرهنگسرا در شهرهای کاکی و شنبه، احداث سالن ورزشی و سالن آمفی تئاتردر شهرهای خورموج،کاکی و شنبه و چند طرح فرهنگی، ورزشی، عمران شهری و روستایی از دیگر پیشنهادات برای دور سوم سفر دولت است.
امام جمعه خورموج نیز اظهار داشت: مهم‌ترین رسالت و مسئولیت همه انبیا و اولیا خدا و رهبران الهی انجام کارهای فرهنگی بوده است.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح اولویت‌بندی کارهای فرهنگی در همه طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در دشتی را خواستار شد.
وی افزود: تا کار فرهنگی نهادینه نشود انگیزه و رغبت برای کارها ایجاد نمی‌شود. مصلح خاطر نشان کرد: نظام ما یک نظام دینی است و ارتقای سطح اعتقادی و دینی می‌تواند در مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی موثر باشد.

/ 0 نظر / 5 بازدید