خبر در خبر

را‌ه‌اندازی کارخانه سیمان مند در سال آینده
 مدیر عامل کارخانه سیمان مند دشتی از راه‌اندازی کارخانه 3 هزار و 300 تنی سیمان مند دشتی تا نیمه اول سال آینده خبر داد.
آرمان سنایی اظهار داشت: این پروژه در دو فاز در حال اجراست که در مجموع 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز اول آن با 54 درصد پیشرفت در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت کارخانه مند دشتی افزود: شرکت سیمان مند دشتی در اسفند ماه 88 با موضوعیت احداث کارخانه تولید سیمان خاکستری به ظرفیت روزانه 3 هزار و 300 تن تاسیس و از همان زمان پیگیری مراحل اخذ دریافت مجوز از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف آغاز شد.
وی ادامه داد: اخذ موافقت اصولی کارخانه تولید سیمان خاکستری با ظرفیت 3هزار و 300 تن در روز است.
سنایی اضافه کرد: تمام امکانات زیر بنایی طرح از جمله اخذ زمین به میزان 100 هکتار، اخذ انشعاب آب و حفر چاه‌های آب با دبی 25 لیتر در ثانیه، اخذ انشعاب برق دوران بهره برداری 18 مگاوات، اخذ انشعاب برق دوران احداثی یک مگاوات، پروانه اکتشاف معادن مال و آهک و آل پیوم گرفته شده و دو عدد سیلوی سیمان به ظرفیت ذخیره سازی 20 هزار تن و سازه بتنی بارگیر خانه برای بسته بندی سیمان پاکتی به میزان دو هزار و4تن در روز نیز ساخته شده و تمام کارهای زیر بنایی انجام گرفته است.
این مسئول افزود: با توجه به اینکه تسهیلات ارزی این پروژه اخذ شده و تمام ماشین آلات خارجی به میزان صد در صد وارد کشور شده و 90 درصد تجهیزات نیز وارد کارخانه شده، مسئله اصلی پرداخت تسهیلات ریالی توسط بانک ملی که بانک عامل است که با پرداخت به موقع تسهیلات می‌توانیم برنامه زمان بندی واجرای پروژه را تسریع کنیم.
سنایی ادامه داد: ما برای اجرای پروژه 2 فاز در نظر گرفتیم که فاز اول اجرایی تا حداکثر قبل از نیمه اول سال 91 و فاز دوم اجرایی حداکثر تا قبل از پایان سال 92 ماست و پرداخت به موقع تسهیلات نقش مهمی در برنامه‌ریزی و گشایش پروژه‌ها دارد و اگر به موقع تسهیلات اخذ نشود کارها عقب می‌افتد.
وی یادآور شد: در این طرح ظرفیت‌های مختلفی برای اشتغالزایی داریم که دغدغه اصلی نظام ا ست و اکنون 120 نفر در این پروژه مشغول به کارند که با اخذ به موقع تسهیلات در دوران احداث به یک هزار نفر میرسد.
این مسئول خاطرنشان کرد: کشوری مثل قطر که میزبان جام جهانی است و نیاز به سیمان برای ساختن ورزشگاه‌ها پیدا می‌کند و با توجه به نزدیکی که با ما دارد ما می‌توانیم بازار خوبی برای تامین سیمان قطر باشیم.
سنایی تصریح کرد: سهامدارهای اصلی ما شرکت سیمان دشتستان با 54 درصد است و سایر سهامداران گروه شرکت ایتوک، آسفالت طوس واشخاص حقوقی و حقیقی هستند و سرمایه‌ای که ثبت شده تا کنون 22.5 میلیارد تومان که تا هفته آینده به 25 میلیارد می‌رسد.
مدیر عامل کارخانه سیمان مند دشتی در پایان اذعان داشت: پیش بینی افزایش سرمایه تا 30 میلیارد تومان داریم و در صورت پرداخت تسهیلات ریالی سهامداران تا 40 میلیارد تومان اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
بیمارستان زینبیه خورموج بازسازی می‌شود
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی از بازسازی بیمارستان زینبیه شهرخورموج پس از شش سال خبر داد.
سید شریف حسینی اظهار داشت: به‌زودی کار بازسازی ساختمان بیمارستان زینبیه قدیم شهر خورموج آغاز و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در آن محل مستقر می‌شود.
وی افزود: با انتقال شبکه بهداشت به محل جدید فضای کافی برای توسعه خدمات بیشتر و راه‌اندازی بخش‌های تخصصی جدید مهیا می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشتی خاطر‌نشان کرد: بیمارستان زینبیه شهر خورموج که به عنوان زایشگاه احداث شده بود چند سالی در اختیار دانشگاه آزاد این شهر قرار داشت و بنابراین شد که در این مکان دانشگاه بین المللی احداث شود که این امر محقق نشد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی ادامه داد: با توجه به شاکی خصوصی در رابطه با مالکیت زمین مذکور و عدم سند مالکیت این زایشگاه از سال 1384 متوقف و شاکی نیز حکم تخریب ساختمان را گرفت که پس از نشست‌های مستمر به لطف الهی این مشکل برطرف شد.
وی یادآور شد: در بحث مالکیت، قیمت زمین مذکور 450 میلیون تومان برآورد شده که در سال جاری مبلغ 200 میلیون تومان از طرف وزارت بهداشت و درمان به شاکی پرداخت شد و درصدی نیز استانداری بوشهر متقبل پرداخت آن شده و میزان آن به ما اعلام نشده است.
حسینی خاطر‌نشان کرد: چندین مرتبه شاکی همراه با لودر برای تخریب ساختمان در محل حاضر شده، ولی با صحبت‌هایی که با شاکی کردیم از تخریب آن جلوگیری به عمل آمد.
این مسئول گفت: سند مالکیت سند این مکان بنام شبکه بهداشت و درمان دشتی ثبت شده که جا دارد در این زمینه از وزارت بهداشت و درمان، علوم پزشکی استان بوشهر و فرمانداری دشتی تشکر کنم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی تصریح کرد: مبلغ 160 میلیون تومان برای بازسازی ساختمان این زایشگاه در سال گذشته اعتبار اختصاص داده‌ایم.
وی احداث پانسیون پزشکان در شهر کاکی، پیشنهاد احداث پانسیون شش واحدی برای متتخصصان در شهرخورموج، تعمیر و تجهیز خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی ودرمانی شهرستان، بازسازی خانه‌های بهداشت فرسوده در سطح شهرستان، پیشنهاد احداث و تجهیز پایگاه اورژانس شهری وجاده‌ای از برنامه‌های امسال شبکه بهداشت و درمان دشتی است.
این مقام مسئول ادامه داد: جذب متخصصان بیشتر در صورت انتقال شبکه بهداشت به محل جدید وایجاد فضای مناسب، پیشنهاد احداث ساختمان دیالیز به شورای برنامه ریزی شهرستان وافتتاح شعبه‌ای از داروخانه شخصی در محل درمانگاه شهید مظفری کاکی برای دسترسی آسان مردم به دارو از دیگر برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان دشتی در سال جاری است.
حسینی از راه‌اندازی خانه بهداشت روستای شیخیان ماری از توابع بخش کاکی تا کمتر از دو ماه آینده خبر داد و افزود: احداث پانسیون پزشکان کاکی به‌زودی آغاز می‌شود که به ‌این ترتیب مشکل سکونت پزشکان و نیروهای غیر بومی مرتفع می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی ادامه داد: در حالی که در سال گذشته 141 مورد مادر باردار پر خطر در شهرستان داشتیم با پیگیری و آموزش و مراقبت‌های لازم مرگ مادران باردار در سال گذشته به صفر رسید.
این مسئول گفت: در حال حاضر 10 پزشک متخصص در بیمارستان زینبیه این شهر در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و افزایش پزشک متخصص جدید منوط به ایجاد فضای لازم در بیمارستان است که این امر با جابه‌جایی شبکه بهداشت امکان پذیر است.
حسینی در پایان اذعان داشت: خدمات چشم پزشکی در این بیمارستان یک روز در هفته و خدمات دندان‌پزشکی صبح‌ها در بیمارستان انجام می‌گیرد.
 
احداث برج اذان خورموج در 72 طبقه
فرماندار دشتی گفت: پروژه برج اذان شهر خورموج در حال مطالعه است که امسال برای مطالعه آن 150 میلیون تومان اختصاص می‌یابد و این بنا دارای 72 طبقه و همچنین در اطراف آن نیز مغازه‌هایی احداث می‌شود.
 سید علی هاشمی در جمع رئیس و هیئت رئیسه مجمع امور صنفی و اعضای کمیسون نظارت بربازار شهرستان دشتی نقش بازاریان را در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها موثر دانست و از بازداران در این زمینه تقدیر کرد.
وی خاطرنشان کرد: همه اقشار مختلف در بحث هدفمند کردن یارانه‌ها به خوبی ورود کردند، ولی بازار و اصناف به طور ویژه بود.
فرمانداردشتی یادآور شد: در شهرستان دشتی حدود 2 هزار و 600 واحد صنفی با 13 اتحادیه و یک مجمع امور صنفی فعالیت می‌کنند.
هاشمی با تقدیر از رئیس مجمع امور صنفی شهرستان دشتی که یک جوان ولایتی، صادق و تلاشگر است به منصور اسماعیل‌پور که به عنوان نماینده اصناف استان بوشهر در کشور منصوب شده تبریک گفت.
رئیس شورای اصناف دشتی به اجرای لسانی امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان اشاره و تأکید کرد: شهرستان دشتی دارای سابقه ولایتمداری، عالم پروری و دینداری در کشور است و باید به آن از نظر رعایت حجاب و شئونات اسلامی توجه ویژه‌ای شود.
این مسئول یادآور شد: با توجه به اینکه تعداد 2 هزار و 600 واحد صنفی در شهرستان وجود دارد تعداد 10 صندوق مکانیزه فروش در شهر ستان دشتی بسیار کم است و جوابگوی نیازهای مردمی نیست و باید نسبت به آن توجه‌ای ویژه‌ای داشت.
فرماندار دشتی تصریح کرد: پروژه برج اذان شهر خورموج در حال مطالعه است که امسال برای مطالعه آن 150 میلیون تومان اختصاص می‌یابد و این بنا دارای 72 طبقه و همچنین در اطراف آن نیز مغازه‌هایی احداث می‌شود.
هاشمی ادامه داد: این طرح که در نوع خود در کشور بی‌سابقه است یک نماد شاخص دینی در کشور است که بیش از 12 میلیارد تومان هزینه دارد.
رئیس بازرگانی دشتی به اولویت‌های بخش اصناف در شهرستان اشاره کرد و افزود: اصلاح نظام توزیع که در مرحله اول تجهز واحدهای صنفی و دستگاه‌های کارت خوان است که بیش از 40 درصد انجام شده و مابقی نیز در آینده با همکاری بانک‌های و سایر دستگاه‌های شهرستان انجام می‌شود.
وی تجهیز واحدهای صنفی را به صندوق مکانیزه فروش را یکی از الزامات کشور دانست و اذعان داشت: با توجه به اینکه 30 درصد از اصناف از این قضایا معاف هستند، ولی با توجه به هزینه بر بودن یک میلیون تومانی این برنامه خیلی از واحدهای صنفی ما توان انجام این کار ندارند و با مشکل جدی مواجه هستند.
معادن دشتی سلامتی مردم را تهدید می‌کند
فرماندار دشتی گفت: معادن حاشیه شهر خورموج در حال حاضر برای مردم درد سر ساز شده و سلامتی مردم بسیار در تهدید است.
سید علی هاشمی در چهارمین جلسه ستاد هماهنگی بخش صنعت و معدن دشتی اظهار داشت: خداوند وقتی که بنده‌اش را دوست داشته باشد فرصتی در اختیارش می‌گذارد تا برای خدمتگزاری به مردم گام بردارد.
فرماندار دشتی با اشاره به نامگذاری سال 90 به ‌عنوان سال جهاد اقتصادی توسط مقام معظم رهبری گفت: نگاه همه ما این است که در جهت ایجاد اشتغال گام برداریم، زیرا تلاش همراه با مبارزه است و می‌توان پیشوند واژه جهاد را به آن اضافه کرد.
وی ادامه داد: ما در بخش اشتغال و حساسیتی که نسبت به آن پیدا کرده‌ایم و با نامگذاری امسال بنام جهاد اقتصادی، در واقع ما با دشمن مبارزه می‌کنیم.
هاشمی گفت: سعی و تلاش دشمن این است که با محدودیت‌هایی که ایجاد می‌کند، زمینه اشتغال کم شود و به طبع آن یک ناامیدی در مردم ایجاد شود، اما در این بخش مسئولان تلاش می‌کنند تا مصداق جهاد اقتصادی عمل شود. 
نماینده ارشد دولت در دشتی با اشاره به سابقه فرهنگی که درشهرستان دشتی حاکم است عنوان کرد: در این شهرستان بستر تذکر لسانی امر به معروف ونهی از منکر فراهم است و باید به این فریضه الهی توجه خاصی کرد.
هاشمی گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی آماده همکاری با مسئولان کارخانه سیمان مند دشتی هستند، زیرا ما به توسعه شهرستان در بخش صنعت و معدن و هم به بحث ایجاد اشتغال می‌اندیشیم.
این مسئول یادآور شد: با تمام تلاش‌های مسئولان استانی و شهرستانی و به ویژه پیگیری مسئولان کارخانه مبلغ 50 میلیارد تومان از مصوبات سفر سوم ریاست جمهوری به استان بوشهر به کارخانه سیمان مند دشتی اختصاص یافته است و ما تلاش می‌کنیم تا مطالبات هر چه سریع‌تر محقق شود.
فرماندار دشتی جذب نیروی بومی را مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: مهارت‌های مورد نیاز کارخانه اعلام تا با هماهنگی فنی و حرفه‌ای دشتی این متخصصان آموزش‌های لازم را ببینند و در این کارخانه مشغول به کار شوند.
وی همراهی و همکاری مسئولان با کارخانه سیمان را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: راه دسترسی به کارخانه فراهم می‌شود تا بتوانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.
فرماندار دشتی با تقدیر از تلاش‌های فرماندار سابق این شهرستان به بخش صنعت و معدن در دشتی اشاره و گفت: معادن در حاشیه شهر خورموج واقع شده و این معادن درحال حاضربرای مردم درد سر ساز شده و سلامتی مردم بسیار در تهدید است.
این مسئول متذکر شد: با توجه به اینکه معادن در شهرستان مردم را تهدید می‌کند تصمیم گرفته شده که هیچ معدنی در دشتی واگذار نشود و چندین مورد به فرمانداری مراجعه که مورد موافقت قرار نگرفته است.
هاشمی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم سلامتی 40 هزار نفر مردم را فدای 15 نفر کنیم که می‌خواهند معدن دائر و شغل ایجاد کنند.
وی از مدیر کل صنایع و معادن استان خواست برای آن معادنی که در شهرستان وجود دارد و بهداشت و سلامتی مردم را به خطر انداخته‌اند تدبیری کنند، زیرا نباید بیشتر از این سلامتی مردم به خطرافتد.
نماینده ارشد دولت در دشتی تاکید کرد: چند مورد از شرکت‌ها برداشت‌های بی رویه‌ای انجام می‌دهند که حتی در جلسه شورای تامین نیز مطرح شده که باید با همکاری دستگاه قضایی و شورای تامین تعطیل شوند و راهی جز این نیست زیرا سلامتی مردم برای ما مهم است.
این مسئول با اشاره به اینکه از سرمایه گذاران در شهرک صنعتی استقبال و حمایت می‌کنیم یادآور شد: چند طرح سرمایه‌گذاری در شهرخورموج داریم که به مردم شریف شهرستان اعلام می‌کنیم.
هاشمی اذعان داشت: به خاطر اینکه در بخش توسعه صنعت و معدن بتوانیم گام برداریم یک همایش بزرگ برای شناسایی فرصت‌های شغلی و ظرفیت‌هایی که در این حوزه داریم با مشارکت سازمان صنایع و معادن برگزار می‌کنیم.
انتقاد از وضعیت حجاب دلسوزانه نیست
رئیس دانشگاه آزاد خورموج گفت: انتقادی که دوستان از وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه خورموج دارند منصفانه نیست و منشأ دلسوزانه ندارد.
علی چمکوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی با اشاره به تحولات جدید در دانشگاه آزاد خورموج گفت: در بخش آموزش تحولات خوبی صورت گرفت و گواهی فارغ التحصیلان 72 ساعته به تهران فرستاده می‌شود و پرونده‌های دانشجویان به موقع بررسی می‌شود و اقدام دیگر این که 600 مدرکی که صادر نشده بود در دستور کار قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج افزود: از این پس تقویم مدون آموزشی داریم و طبق آیین نامه امتحانات را از یک ماه به دو هفته کاهش دادیم و تا سال آینده انتخاب واحد طبق تاریخ مشخص است.
چمکوری ادامه داد: پیش از این کمیته‌ها غیر فعال بود و با فعال کردن کمیته انضباطی دانشجویان از سردرگمی خارج شدند و همچنین مشکل سرویس را حل کردیم وساماندهی خوابگاه ها و به‌ویژه ایجاد فضای مناسبی برای استادان و مهمانان و بالا بردن حق التدریس استادان از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.
وی اضافه کرد: در حوزه پژوهش آزمایشگاه را تجهیز کردیم و پنج مقاله استادان در همایش‌های بین المللی پذیرفته شد.
چمکوری عنوان کرد: قصد احداث یک ساختمان چهارطبقه با 4 هزار متر زیر بنا و یک طرح 6 هزار و 500 متری هم روبه‌روی پلیس راه تصویب شده که قصد ما به شکل هوشمند است.
این مسئول با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه گفت: تریبون آزاد دانشجو، اعزام دانشجو به مناطق جنگی و همکاری برای اعزام زائر به حرم امام، کارگاه آموزش قرآن و نماز، برگزاری مراسم ادعیه در خوابگاه‌ها در آینده نیز همایش مرتبط با حجاب و عفاف، برق و کامپیوتر منطقه جنوب برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: در بخش تربیت بدنی نیز موفقیت‌هایی حاصل شده که قهرمانی تیم فوتبال در منطقه 16، نایب قهرمانی تیم بانوان در بدمینتون و کسب چند مقام در کشتی بوده و در دراز مدت قصد راه اندازی یک مجموعه ورزشی چند منظوره و استادیوم ورزشی داریم و برای دانشجویانی که مقام آور بوده‌اند غیر از تخفیف 20 درصدی شهریه، تشویق‌های مالی نیز لحاظ کرده‌ایم.
چمکوری تصریح کرد: هم اکنون یک هزار و611 دانشجو در دانشگاه آزاد خورموج در حال تحصیل هستند و امیدواریم تا مهر آینده به 2 وهزار دانشجو برسد.
رئیس دانشگاه آزاد خورموج اضافه کرد: امیدواریم تا سال آینده 20 رشته و تا 2 سال آینده بیش از 30 رشته داشته باشیم و پنج رشته جدید مهندسی کامپیوتر، مکانیک خودرو، برق مخابرات و دو کاردانی پیوسته ومکانیک خودرو نیز افزوده شده است.
وی با اشاره به وضعیت حجاب در دانشگاه اضافه کرد: انتقادی که دوستان از وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه دارند منصفانه نیست و منشأ دلسوزانه ندارد و برای حل آن نیز تنها دانشگاه نمی‌تواند اقدامی کند چون یک مسئله چالشی در جامعه است و باید به تربیت ساختاری افراد در خانواده نگاه کنیم.
چمکوری متذکر شد: اگر در دشتی بد حجابی وجود داشته باشد باید نوک پیکان به طرف ارشاد و تبلیغات اسلامی باشد و بنده در بدو ورودم که خدمت امام جمعه رفتم گفتم به مسائل فرهنگی اهمیت می‌دهم و دوست دارم در حوزه فرهنگی فعالیت موثری داشته باشم، اما این طور هم نبوده که نسبت به مسئله بدحجابی بی تفاوت باشیم و حداقل 60 درصد دانشجویان ما بومی شهرستان هستند و والدین نسبت به پوشش آنها حساسیت دارند.
این مسئول اذعان داشت: در این باره برنامه‌ها و نشست‌هایی هم داشته‌ایم و معتقدم نباید از حد اعتدال خارج شویم تا از اسلام هم زده شوند و در جلسه‌ای هم که با فرماندار داشتیم گفتیم حاضریم کار علمی کرده و آسیب‌ها را بررسی کنیم.
آغاز عملیات اجرایی سالن پلاتوی خورموج
سالن پلاتوی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج با حضور مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فرماندار و سایر مسئولان دشتی و هنرمندان کلنگ‌زنی شد.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی بوشهر در این آیین اظهار داشت: خوشحالیم که در این ایام مبارک شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه پلاتوی در فرهنگسرای خورموج هستیم.
نصرالله شفیعی افزود: با ساخت پلاتو یکی از دغدغه‌های مهم ما و هنرمندان دشتی حل شده و هنرمندان می‌توانند در این فضا به اجرای تئاتر بپردازند.
وی ادامه داد: پلاتوی اهرم نیز کلنگ‌زنی شد و پلاتوی خورموج ششمین پلاتوی ساخته شده در استان بوشهر است.
شفیعی با بیان اینکه این پروژه در مساحت 230 متر‌مربع ساخته می‌شود، اضافه کرد: این سالن پلاتو هدیه به هنرمندان فهیم دشتی است و یکی از خواسته‌های آنان بحث گالری است که از فرماندار تقاضا می‌کنیم که از محل اعتبارات امسال گالری این مجموعه را نیز ساماندهی کنند.
/ 8 نظر / 8 بازدید
مرجع وبسایت های افغانستانی

سلام دوست گرامی ، اگر به دنبال یک مرجع برای آشنایی با فرهنگ ، تاریخ و جغرافیای افغانستان هستید می توانید از مرجع وبسایت های افغانستانی دیدن کنید تا با وبلاگهای فارسی زبانان افغانستان آشنا شوید. اگر هم تمایلی به این کار ندارید می توانید این دیدگاه را پاک کنید. موفق و سربلند باشید مرجع وبسایت های افغانستانی | http://links.cheshmehregi.com/

بامداد

مو موندم ای برج اذون ده چه صیغه این؟ بگو آخو سید بزرگوار فرمانده محترم بیو برو سیل تو کیچیی شهرت بکو برو سیل تو خیابونات یکو نمیشه آدم از ای سرش بره از او سرش سالم دربیا یا آسم گرفته یا زنده نی. یا اصلن خونت اینجا نیو مال بالسونی؟ آخه کسی نی سی ای فرموندار مشورت بده ؟کسی نی سیش بگو 72 طبقه سی چمونه ؟ مرد حسابی کل مردم شهرت تو ای 72 طبقه جاشو بدی نصف 72 تات خالی میمونه خو . ای خدا نزیکن سکتم بزنه دست ای تفکوری ای مسئولان شهرمو .خدا خدا خدا مو بکش . طهرون به ای بزرگی با ای همه اعتبارشو و ای همه برو بیا کسی تو فکر اذون گفتن تو طبقه پنجمم نی چه برسه طبقه 72 خدا رحممو کننه.

بچ دشتی

سلام علیکم عامو بامداد گپ خشی ات زتن (آخه کسی نی سی ای فرموندار مشورت بده ؟) واقعا مو در عجبم کسی نی سی فرماندار مشورت هایه! مشاور فرمانداری که حاج ... بشه ، ده بقیه اش خوش معلومن!

حمیدرضا

سلام با عرض خسته نباشید به مدیریت وبلاگ . من تازه به دنیای مجازی وارد شده ام . سربازی را تازه تمام کرده ام. و از هم اینک در خدمت شما هستم . و اما در مورد برج 72 طبقه باید خدمت شما عرض کنم من با نظر مسئولان در مورد احداث این ساختمان موافقم و به نظر من شاید به نمادی از شهرمان و معرفی آن به کشور منجر شود و باعث رونق اقتصادی شود . وقتی به شهرمان نگاه کنیم که مکان های تجاری آن چنانی ندارد، میبینیم که با احداث چنین مکان هایی جای خالی این مکان ها پر میشود و ،زیبایی شهرمان دوچندان می شود. یه خورده صبر پیش گیریم

مجيد

سلام محمد اقا وبلاگ خوب و ارزنده اي داريد با مطالبي در زمينه ي معاني ضرب المثل ها و اسامي در خدمت شماييم.شما رو به اميد تبادل لينك ،لينك مي كنم

موحد زاده

کارهای بزرگ از مردان بزرگ بر می تابد.جناب اقای هاشمی مرد بزرگی است که از زمان تصدی فرمانداری دشتی بانی تحرک وپویای شهرستان شده است.درصورت امکان محل احداث وکاربرهای این سازه رابه اطلاع عموم برسانید

ناشناس

یه سری افراد دستمال به دست هم مثل آقای موحد زاده و امثال ایشون که خدا رو شکر تو این دور و زمون زیاد هستند، وجود دارند که از فرصت استفاده کنند و ... خدا عاقبت ما رو به خیر کنه؟ به نظر من بهتره کارهای اقتصادی و فرهنگی در کنار هم انجام بشن. نه یه پتروشیمی داریم. نه کارخانه درست و حسابی در شهرستان داریم. نه یه دانشگاه درست و حسابی. همین دانشگاه آزاد رو هم مردم می دونن چه بلایی تا الان سرش اومده. یه مقایسه با برازجون که بکنید می بینید وضع ما چطوره.

دشتستان بزرگ

ادم بافرهنگی مثل اقای ....ناشناس خودش را بامردم دشتستان مقایسه نکند